Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

MMOFPS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce MMOFPS.

PC
PC Windows23 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

MMOFPS
Escape from Tarkov
Escape from Tarkov

Akcji 28 lipca 2017

Sieciowa strzelanina z elementami RPG i survivalu. Za powstanie Escape from Tarkov odpowiada rosyjskie studio Battlestate Games, którego członkowie mają za sobą prace m.in. przy takich markach jak S.T.A.L.K.E.R., Mass Effect czy BioShock. Akcja Escape from Tarkov przenosi nas do tytułowego rosyjskiego miasta, o które walczą dwie frakcje najemników z ramienia Federacji Rosyjskiej oraz prywatnej korporacji.

PC

Gray Zone Warfare
Gray Zone Warfare

Akcji 2024

Taktyczna strzelanka FPP z otwartym światem, przeznaczona do sieciowej rozgrywki. Gray Zone Warfare skupia się na realistycznym ukazaniu współczesnego pola bitwy, w tym zachowania broni czy wpływu ran. Akcja gry ma miejsce w fikcyjnym państwie Lamang w Azji Południowo-Wschodniej.

PC

Pioner
Pioner

Akcji 2024

Debiutancka strzelanka niezależnego rosyjskiego studia GFA Games, inspirowana serią S.T.A.L.K.E.R. W Pioner wcielamy się w byłego żołnierza sił specjalnych próbującego przeżyć na wyspie wypełnionej mutantami i anomaliami.

PC

Survarium
Survarium

Akcji 5 stycznia 2015

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS) w konwencji MMO, wyprodukowana przez ukraińskie studio Vostok Games. Akcja Survarium toczy się w postapokaliptycznym świecie niedalekiej przyszłości, w którym cywilizacja człowieka przegrała w starciu z siłami natury. Gracze wcielają się w role ocalałych ludzi, którzy łącząc się w niewielkie grupki, usiłują przetrwać w skrajnie nieprzyjaznym otoczeniu.

PC

Stalcraft
Stalcraft

Akcji 9 grudnia 2022

Stalcraft to strzelanina MMO inspirowana serią S.T.A.L.K.E.R. oraz Minecraftem stworzona przez rosyjskich fanów obu marek z niezależnego studia EXBO. Przemierzamy radioaktywną Strefę pełną anomalii i mutantów, ale też cennych artefaktów.

PC

Will to Live Online
Will to Live Online

Akcji 2024 (wczesny dostęp od 5 kwietnia 2018)

Darmowy MMOFPS, w którym gracze trafiają do postapokaliptycznej Europy Wschodniej opanowanej przez hordy krwiożerczych mutantów. W trakcie zabawy w Will to Live Online przemierzamy otwarty świat i wykonujemy zadania zlecane przez jego mieszkańców, jednocześnie próbując rozwijać swoją postać (i zapewnić jej przetrwanie) oraz dowiedzieć się, co sprowadziło ludzkość na skraj zagłady.

PC

PlanetSide 2
PlanetSide 2

Akcji 20 listopada 2012

Pierwszoosobowa strzelanina MMO, za której opracowaniem stoi studio wchodzące w skład Sony Online Entertainment. Pozycja zadebiutowała na komputerach osobistych, jednak z czasem doczekała się premiery również na konsoli PlayStation 4. Akcja tej produkcji toczy się na planecie Auraxis, na której pochodzący z Ziemi koloniści toczą walkę o terytorium, władzę i zasoby. Gracze zasilają szeregi jednej z trzech frakcji (Terran Republic, New Conglomerate, Vanu Sovereignity).

PCPS4

Warhammer 40K: Eternal Crusade
Warhammer 40K: Eternal Crusade

Akcji 23 września 2016

Trzecioosobowa gra MMORPG osadzona w popularnym uniwersum Warhammera 40,000, wykreowanym przez firmę Games Workshop. Jej akcja toczy się w tytułowym 41 milenium i koncentruje na galaktycznym konflikcie przedstawicieli różnych ras, walczących o przejęcie kontroli nad poszczególnymi planetami. Dołączając do gry, opowiadamy się po stronie jednej z frakcji, takich jak Space Marine, Eldarowie czy Orkowie, aby wraz z innymi graczami toczyć epickie bitwy o wpływy na danym terytorium.

PCPS4XONE

Tunele Stalina 2
Tunele Stalina 2

Akcji 5 października 2006

The Stalin Subway: Red Veil to twórcze rozwinięcie usytuowanej w niezwykle interesujących realiach strzelaniny typu FPS. Akcja Red Veil ma miejsce w sowieckiej Rosji, kilka lat po wydarzeniach znanych z pierwowzoru.

PC

Contract Wars
Contract Wars

Akcji 18 grudnia 2012

Darmowa, przeglądarkowa gra MMOFPS, łącząca w sobie najlepsze cechy popularnych wieloosobowych strzelanin z zaawansowanym systemem rozwoju postaci, wzorowanym na produkcjach RPG. W grze uczestniczymy w konflikcie dwóch prywatnych kompanii militarnych, których interesy zbiegają się na terenie Wschodniej Europy. Atutem produkcji jest wysokiej jakości oprawa graficzna, niespotykana dotąd w tytułach przeglądarkowych.

WWW

Arctic Combat
Arctic Combat

Akcji 6 grudnia 2012

Arctic Combat to sieciowa, pierwszoosobowa strzelanina taktyczna free-to-play, stworzona przez koreańskie studio Webzen. Akcja tytułu osadzona jest w niedalekiej przyszłości, w której trwa konflikt o dostęp do zasobów naturalnych w Arktyce. Do walki o nie stają stronnictwa zjednoczone wokół Stanów Zjednoczonych i Rosji. Grę wyróżniają realistyczne starcia drużynowe, liczne bronie i elementy wyposażenia, rozbudowany system wzmocnień, a także zaawansowana SI komputerowych przeciwników.

PC

Counter-Strike: Online
Counter-Strike: Online

Akcji 4 kwietnia 2008

Azjatyckie wcielenie popularnej sieciowej strzelaniny Counter-Strike. Za grę odpowiada koreańskie studio Nexon Corporation, które pozwoliło sobie na dorzucenie do gry własnych pomysłów. Counter-Strike: Online został więc wzbogacony o tryb walki z zombie, oraz Challenge Mode, gdzie gracze muszą jak najszybciej pokonać dany poziom.

PC

Destiny 2: Twierdza cieni
Destiny 2: Twierdza cieni

Akcji 1 października 2019

Czwarty duży dodatek do Destiny 2, czyli wieloosobowej strzelanki FPP z elementami RPG od studia Bungie Software. Shadowkeep wprowadza kilka nowych przedmiotów, dodatkowy rajd osadzony w Czarnym Ogrodzie oraz miniszturm stworzony na wzór Shattered Throne. Rozszerzenie wprowadza także nowy wątek fabularny, który ponownie zabiera nas na księżyc.

PCPS4XONE

One Life
One Life

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Zrealizowana w konwencji gry MMO postapokaliptyczna strzelanina FPS z elementami survivalu, za której powstanie odpowiada niezależne rosyjskie studio Kefir! Mechanika One Life z pozoru nie odbiega od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Wraz z innymi graczami trafiamy tu bowiem do rozległego postapokaliptycznego świata pełnego niebezpieczeństw, a naszym podstawowym celem jest przetrwanie.

PC

Bullet Run
Bullet Run

Akcji 1 sierpnia 2012

Kolejna strzelanka pierwszoosobowa free-to-play. Tym razem wcielamy się w uczestników programu telewizyjnego, którzy walczą ze sobą na arenach przy pomocy pistoletów, karabinów i innych rodzajów broni. Twórcy umożliwili graczom wpływanie na wygląd i ustawienia postaci oraz ich wyposażenia. W grze pojawia się sporo mikrotransakcji.

PC

Borderlands Online
Borderlands Online

Akcji prace wstrzymane

Opracowana głównie z myślą o rynku azjatyckim pierwszoosobowa strzelanina MMO, rozgrywająca się w uniwersum popularnej serii gier firmy Gearbox Software. Opracowana przez ekipę 2K China gra opiera się na sieciowej rywalizacji bohaterów, reprezentujących cztery typowe dla cyklu klasy postaci. Wśród nich znajdziemy specjalizującego się w broni palnej wojownika Mercenary, władającego tajemniczymi mocami maga Firecharming, nastawionego na walkę wręcz Dragona oraz snajpera i skrytobójcę Windhuntera.

PC

Soldier Front 2
Soldier Front 2

Akcji 3 lipca 2013

Soldier Front 2 to kontynuacja strzelanki FPP z 2007 roku, której akcja rozgrywa się w alternatywnej przyszłości. Świat pogrążony jest w wojnach, a dodatkowo Ziemię zaczynają najeżdżać kosmici, którzy pragną zniszczyć wszystkich mieszkańców planety.

PC

F.R.A.G.
F.R.A.G.

Akcji prace wstrzymane

Przygotowana przez studio Allods Team sieciowa strzelanina FPS, dystrybuowana w modelu free-to-play. Reklamowana szumnie jako tzw. antyshhooter, gra F.R.A.G. jest w gruncie rzeczy dość typową strzelanką, stworzoną pod kątem zmagań wieloosobowych. Do dyspozycji graczy oddano tu kilka rodzajów żołnierzy, dysponujących odmiennymi rodzajami broni (np.

PC

Down To One
Down To One

Akcji 8 stycznia 2016

Opracowana przez niezależne studio Gadget Games sieciowa strzelanina FPS, wzbogacona o aspekt surivalowy. W grze Down to One trafiamy do otwartego świata, rozpoczynając zabawę z pustymi rękami, zaś konieczne do przetrwania przedmioty musimy znaleźć lub wytworzyć samodzielnie. Nim w naszym ekwipunku znajdzie się jakakolwiek broń, zmuszeni jesteśmy korzystać z zamienników w postaci desek czy kamieni.

PC

sZone Online
sZone Online

Akcji 29 grudnia 2015

Hybryda strzelaniny z grą MMORPG, przygotowana przez niezależne studio Cybertime Systems jako próba wypełnienia luki, pozostałej po serii S.T.A.L.K.E.R. Akcja sZone-Oline osadzona została w postapokaliptycznej rzeczywistości, gdzie zaawansowane eksperymenty naukowe przyczyniły się do ogólnoświatowego kataklizmu. Na odradzającej się planecie wydzielone zostały specjalne strefy anomalii, odgradzające od świata agresywne, zmutowane istoty oraz pechowców, którzy tam mieszkali.

PC

Mars War
Mars War

Akcji 10 stycznia 2011

Darmowa strzelanina w konwencji MMO, w której setki graczy walczy między sobą o dominację na ogromnych mapach. Do naszej dyspozycji oddano bogaty arsenał broni oraz pojazdy naziemne i latające.

PC

Counter-Strike: Online 2
Counter-Strike: Online 2

Akcji 18 listopada 2013

Kontynuacja sieciowej strzelanki z 2008 roku opartej na popularnej grze Counter-Strike. Tytuł przeznaczony głównie na rynek azjatycki i znaczą rolę w rozgrywce odgrywa system mikropłatności.

PC

Beasts of Prey
Beasts of Prey

Akcji prace wstrzymane

Opracowana przez debiutujące, niezależne studio Octagon Interactive, sandboksowa produkcja z gatunku MMOFPS, kładąca nacisk na aspekt survivalowy. W grze trafiamy do losowo generowanego, otwartego świata, gdzie naszym głównym zadaniem będzie przetrwać w konfrontacji z naturą, innymi graczami oraz ogromnymi prehistorycznymi gadami.

PC

Line of Defense
Line of Defense

Akcji prace wstrzymane

Przygotowana przez studio 3000AD futurystyczna strzelanina MMOFPP. Akcja gry Line of Defense toczy się na odległej planecie Lyrius, będącej od lat miejscem badań prowadzonych przez Imperium GALCOM. Kiedy zasoby planety zaczynają się wyczerpywać, a GALCOM koncentruje swą uwagę na innych miejscach, sytuację postanawia wykorzystać frakcja Terran, sprzeciwiająca się władzy Imperium.

PC