Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MMOFPS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce MMOFPS ułożone według popularności.

PC
PC Windows20 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji21
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Escape from Tarkov
Escape from Tarkov

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Sieciowa strzelanina w konwencji MMO, uzupełniona elementami RPG i survivalu. Za powstanie gry odpowiada rosyjskie studio Battlestate Games, którego członkowie mają za sobą prace m.in. przy takich markach jak S.T.A.L.K.E.R., Mass Effect czy BioShock. Akcja Escape from Tarkov przenosi nas do tytułowego rosyjskiego miasta, o które walczą dwie frakcje najemników z ramienia Federacji Rosyjskiej oraz prywatnej korporacji. Gracze wcielają się w członków owych dwóch grup militarnych i walczą o przetrwanie w pozornie tylko opuszczonej i pełnej rozmaitych niebezpieczeństw metropolii. Uczestnicy zabawy należą do rywalizujących stronnictw i mogą działać w kooperacji, jednak ich lojalność zależy od nich samych - każdy może stanowić zagrożenie dla każdego. W przeciwieństwie do większości produkcji z tego gatunku, gra wyróżnia się ścisłym połączeniem warstwy fabularnej z walką PvP oraz eksploracją. Na wyróżnienie zasługuje też oryginalny system rozwoju, które nalicza różne rodzaje doświadczenia w zależności od akcji podejmowanych przez graczy.

PC

Will to Live Online
Will to Live Online

Akcji 2021 (wczesny dostęp od 5 kwietnia 2018)

Darmowy MMOFPS, w którym gracze trafiają do postapokaliptycznej Europy Wschodniej opanowanej przez hordy krwiożerczych mutantów. W trakcie zabawy w Will to Live Online przemierzamy otwarty świat i wykonujemy zadania zlecane przez jego mieszkańców, jednocześnie próbując rozwijać swoją postać (i zapewnić jej przetrwanie) oraz dowiedzieć się, co sprowadziło ludzkość na skraj zagłady.

PC

Survarium
Survarium

Akcji 2021 (wczesny dostęp od 5 stycznia 2015)

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS) w konwencji MMO, wyprodukowana przez ukraińskie studio Vostok Games. Akcja Survarium toczy się w postapokaliptycznym świecie niedalekiej przyszłości, w którym cywilizacja człowieka przegrała w starciu z siłami natury. Gracze wcielają się w role ocalałych ludzi, którzy łącząc się w niewielkie grupki, usiłują przetrwać w skrajnie nieprzyjaznym otoczeniu. Rozgrywka toczy się w instancjonowanych lokacjach, przy czym zadania stawiane przed drużyną często wymagają kooperacji w małych, kilkuosobowych zespołach. Twórcy zadbali, by na każdym kroku na bohaterów czekały pułapki, anomalie i zagrożenie ze strony mutantów. Gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play (za darmo) z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

PC

PlanetSide 2
PlanetSide 2

Akcji 20 listopada 2012

Pierwszoosobowa strzelanina MMO, za której opracowaniem stoi studio wchodzące w skład Sony Online Entertainment. Pozycja zadebiutowała na komputerach osobistych, jednak z czasem doczekała się premiery również na konsoli PlayStation 4. Akcja tej produkcji toczy się na planecie Auraxis, na której pochodzący z Ziemi koloniści toczą walkę o terytorium, władzę i zasoby. Gracze zasilają szeregi jednej z trzech frakcji (Terran Republic, New Conglomerate, Vanu Sovereignity). Rozgrywka toczy się na olbrzymich mapach mogących pomieścić nawet kilka tysięcy żołnierzy – na każdej z nich roi się od baz, przyczółków i innych miejsc o strategicznym znaczeniu. Rozmiary pól bitew sprawiają, że poruszanie się po nich zostało uproszczone: gracze mogą korzystać z teleportów, pojazdów oraz systemów automatycznego przenoszenia tam, gdzie toczy się akcja. W miarę odnoszonych postępów prowadzona przez nas postać rozwija się w obrębie wcześniej wybranej klasy (każda z nich pełni określoną funkcję i może przysłużyć się frakcji, nie tylko eliminując wrogów). PlanetSide 2 korzysta przy tym z rozwiązań zaczerpniętych z współczesnych FPS-ów, takich jak choćby częściowa regeneracja zdrowia. Całość okraszono wysokiej jakości oprawą graficzną.

PCPS4

Counter-Strike: Online 2
Counter-Strike: Online 2

Akcji 18 listopada 2013

Kontynuacja sieciowej strzelanki z 2008 roku opartej na popularnej grze Counter-Strike. Tytuł przeznaczony głównie na rynek azjatycki i znaczą rolę w rozgrywce odgrywa system mikropłatności.

PC

Destiny 2: Twierdza cieni
Destiny 2: Twierdza cieni

Akcji 1 października 2019

Czwarty duży dodatek do Destiny 2, czyli wieloosobowej strzelanki FPP z elementami RPG od studia Bungie Software. Shadowkeep wprowadza kilka nowych przedmiotów, dodatkowy rajd osadzony w Czarnym Ogrodzie oraz miniszturm stworzony na wzór Shattered Throne. Rozszerzenie wprowadza także nowy wątek fabularny, który ponownie zabiera nas na księżyc.

PCPS4XONE

Contract Wars
Contract Wars

Akcji 18 grudnia 2012

Darmowa, przeglądarkowa gra MMOFPS, łącząca w sobie najlepsze cechy popularnych wieloosobowych strzelanin z zaawansowanym systemem rozwoju postaci, wzorowanym na produkcjach RPG. W grze uczestniczymy w konflikcie dwóch prywatnych kompanii militarnych, których interesy zbiegają się na terenie Wschodniej Europy. Atutem produkcji jest wysokiej jakości oprawa graficzna, niespotykana dotąd w tytułach przeglądarkowych.

WWW

Tunele Stalina 2
Tunele Stalina 2

Akcji 5 października 2006

The Stalin Subway: Red Veil to twórcze rozwinięcie usytuowanej w niezwykle interesujących realiach strzelaniny typu FPS. Akcja Red Veil ma miejsce w sowieckiej Rosji, kilka lat po wydarzeniach znanych z pierwowzoru.

PC

Counter-Strike: Online
Counter-Strike: Online

Akcji 4 kwietnia 2008

Azjatyckie wcielenie popularnej sieciowej strzelaniny Counter-Strike. Za grę odpowiada koreańskie studio Nexon Corporation, które pozwoliło sobie na dorzucenie do gry własnych pomysłów. Counter-Strike: Online został więc wzbogacony o tryb walki z zombie, oraz Challenge Mode, gdzie gracze muszą jak najszybciej pokonać dany poziom.

PC

Warhammer 40K: Eternal Crusade
Warhammer 40K: Eternal Crusade

Akcji 23 września 2016

Trzecioosobowa gra MMORPG osadzona w popularnym uniwersum Warhammera 40,000, wykreowanym przez firmę Games Workshop. Jej akcja toczy się w tytułowym 41 milenium i koncentruje na galaktycznym konflikcie przedstawicieli różnych ras, walczących o przejęcie kontroli nad poszczególnymi planetami. Dołączając do gry, opowiadamy się po stronie jednej z frakcji, takich jak Space Marine, Eldarowie czy Orkowie, aby wraz z innymi graczami toczyć epickie bitwy o wpływy na danym terytorium. W grze zastosowano rozbudowany system rozwoju postaci, dzięki któremu w toku rozgrywki odblokujemy szereg nowych umiejętności i technik walki, a także dostęp do szerokiej gamy ekwipunku bojowego. Toczone w czasie rzeczywistym potyczki w trybie PvP mają charakter mocno zręcznościowy, a ich wynik wpływa na bieżąco na kształt całego uniwersum.

PCPS4XONE

Soldier Front 2
Soldier Front 2

Akcji 3 lipca 2013

Soldier Front 2 to kontynuacja strzelanki FPP z 2007 roku, której akcja rozgrywa się w alternatywnej przyszłości. Świat pogrążony jest w wojnach, a dodatkowo Ziemię zaczynają najeżdżać kosmici, którzy pragną zniszczyć wszystkich mieszkańców planety.

PC

Arctic Combat
Arctic Combat

Akcji 6 grudnia 2012

Arctic Combat to sieciowa, pierwszoosobowa strzelanina taktyczna free-to-play, stworzona przez koreańskie studio Webzen. Akcja tytułu osadzona jest w niedalekiej przyszłości, w której trwa konflikt o dostęp do zasobów naturalnych w Arktyce. Do walki o nie stają stronnictwa zjednoczone wokół Stanów Zjednoczonych i Rosji. Grę wyróżniają realistyczne starcia drużynowe, liczne bronie i elementy wyposażenia, rozbudowany system wzmocnień, a także zaawansowana SI komputerowych przeciwników.

PC

One Life
One Life

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Zrealizowana w konwencji gry MMO postapokaliptyczna strzelanina FPS z elementami survivalu, za której powstanie odpowiada niezależne rosyjskie studio Kefir! Mechanika One Life z pozoru nie odbiega od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Wraz z innymi graczami trafiamy tu bowiem do rozległego postapokaliptycznego świata pełnego niebezpieczeństw, a naszym podstawowym celem jest przetrwanie. Droga do sukcesu prowadzi zaś przez rozważną strategię rozgrywki, poszukiwanie wody i pożywienia oraz wykorzystanie systemu rzemiosła do wytworzenia potrzebnych nam przedmiotów. Tym, co wyróżnia grę na tle innych produkcji, jest unikatowy system permanentnej śmierci, która bynajmniej nie oznacza konieczności stworzenia nowej postaci i rozpoczynania zabawy od początku. Jeśli zginiemy, nasza przygoda z grą kończy się definitywnie, gdyż One Life najzwyczajniej nie da się ponownie uruchomić. Na szczęście, nie tak łatwo jest zginąć, a nasza śmierć nigdy nie jest wynikiem przypadku.

PC

Bullet Run
Bullet Run

Akcji 1 sierpnia 2012

Kolejna strzelanka pierwszoosobowa free-to-play. Tym razem wcielamy się w uczestników programu telewizyjnego, którzy walczą ze sobą na arenach przy pomocy pistoletów, karabinów i innych rodzajów broni. Twórcy umożliwili graczom wpływanie na wygląd i ustawienia postaci oraz ich wyposażenia. W grze pojawia się sporo mikrotransakcji.

PC

Beasts of Prey
Beasts of Prey

Akcji prace wstrzymane

Opracowana przez debiutujące, niezależne studio Octagon Interactive, sandboksowa produkcja z gatunku MMOFPS, kładąca nacisk na aspekt survivalowy. W grze trafiamy do losowo generowanego, otwartego świata, gdzie naszym głównym zadaniem będzie przetrwać w konfrontacji z naturą, innymi graczami oraz ogromnymi prehistorycznymi gadami. Rozgrywka utrzymana jest w typowym dla gatunku stylu i sprowadza się do eksploracji oraz odkrywania nowych technologii, pozwalających na stworzenie szeregu pomocnych w dziczy narzędzi. Rozbudowany system rzemiosła pozwala projektować i wznosić skomplikowane budowle, wraz z całym ich wyposażeniem, oraz tworzyć nową broń czy przydatne podczas poruszania się pojazdy. W trakcie zabawy możemy skoncentrować się na samotnych zmaganiach z naturą, choć sednem rozgrywki jest oczywiście tryb sieciowy, w którym, współpracując z innymi grającymi, możemy wspólnie stawiać czoła potężnym dinozaurom i innym czyhającym na nas niebezpieczeństwom.

PC

F.R.A.G.
F.R.A.G.

Akcji prace wstrzymane

Przygotowana przez studio Allods Team sieciowa strzelanina FPS, dystrybuowana w modelu free-to-play. Reklamowana szumnie jako tzw. antyshhooter, gra F.R.A.G. jest w gruncie rzeczy dość typową strzelanką, stworzoną pod kątem zmagań wieloosobowych. Do dyspozycji graczy oddano tu kilka rodzajów żołnierzy, dysponujących odmiennymi rodzajami broni (np. potężny minigun, wyrzutnia rakiet czy dwa pistolety maszynowe naraz) oraz umiejętności, takich jak pole siłowe czy tarcza ochronna, zapewniająca osłonę przed nadlatującymi pociskami. Rozgrywka toczy się w typowo zręcznościowym stylu, jednak zwycięstwo zależne jest w dużym stopniu od umiejętnej współpracy pomiędzy członkami drużyny. Potyczki toczą się na mapach umiejscowionych w rozmaitych lokacjach (np. pustynnych, śnieżnych itp.). Wszystkie one są jednak wielopoziomowe i umożliwiają grającym taktyczne wykorzystanie elementów otoczenia. Całość oprawiona została w niewyróżniającą się, choć lekko kreskówkową szatę graficzną.

PC

sZone Online
sZone Online

Akcji 29 grudnia 2015

Hybryda strzelaniny z grą MMORPG, przygotowana przez niezależne studio Cybertime Systems jako próba wypełnienia luki, pozostałej po serii S.T.A.L.K.E.R. Akcja sZone-Oline osadzona została w postapokaliptycznej rzeczywistości, gdzie zaawansowane eksperymenty naukowe przyczyniły się do ogólnoświatowego kataklizmu. Na odradzającej się planecie wydzielone zostały specjalne strefy anomalii, odgradzające od świata agresywne, zmutowane istoty oraz pechowców, którzy tam mieszkali. Gracz wciela się w jednego z tzw. Stalkerów i w zależności od preferencji może wziąć udział w konflikcie pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami walczącymi o dominację w zonie, bądź skupić się na dbaniu o własne interesy. Wybrana specjalizacja postaci determinuje zaś nie tylko jej możliwości, ale także sposób prowadzenia rozgrywki. Całość skupia się na wykonywaniu zadań fabularnych w otwartym świecie o powierzchni ok. 40 km kwadratowych, a podczas zabawy korzystamy z różnorodnego uzbrojenia, pancerzy i specjalnych artefaktów, a także rozbudowanego systemu craftingu.

PC

Down To One
Down To One

Akcji 8 stycznia 2016

Opracowana przez niezależne studio Gadget Games sieciowa strzelanina FPS, wzbogacona o aspekt surivalowy. W grze Down to One trafiamy do otwartego świata, rozpoczynając zabawę z pustymi rękami, zaś konieczne do przetrwania przedmioty musimy znaleźć lub wytworzyć samodzielnie. Nim w naszym ekwipunku znajdzie się jakakolwiek broń, zmuszeni jesteśmy korzystać z zamienników w postaci desek czy kamieni. W miarę postępów rozgrywki zdobywamy jednak coraz wymyślniejszy arsenał, począwszy od broni białej po różne rodzaje pistoletów, strzelb oraz karabinów. System perków pozwala na dobór zróżnicowanych umiejętności specjalnych, odpowiadających naszemu stylowi gry. Choć podczas zabawy spore zagrożenie dla życia stanowić może miejscowa fauna, jednak sedno rozgrywki stanowi skuteczna eliminacja innych graczy, których na jednej mapie może bawić się maksymalnie 42. Zgodnie z zasadami Battle Royale, potyczkę wygrywa osoba, która jako ostatnia utrzyma się przy życiu.

PC

Line of Defense
Line of Defense

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 11 września 2014)

Przygotowana przez studio 3000AD futurystyczna strzelanina MMOFPP. Akcja gry Line of Defense toczy się na odległej planecie Lyrius, będącej od lat miejscem badań prowadzonych przez Imperium GALCOM. Kiedy zasoby planety zaczynają się wyczerpywać, a GALCOM koncentruje swą uwagę na innych miejscach, sytuację postanawia wykorzystać frakcja Terran, sprzeciwiająca się władzy Imperium. Podczas zabawy bierzemy udział w potężnej galaktycznej wojnie, w której naprzeciw siebie stają gracze reprezentujący obie zwaśnione strony. Głównym celem zabawy jest przejmowanie kontroli nad bazami, zlokalizowanymi na różnych kontynentach planety oraz na orbicie, a w cechujących się wielką skalą bitwach PvP (nawet do 256 osób) biorą udział zarówno oddziały piechoty, jak i jednostki pływające oraz latające. W przeciwieństwie do wielu podobnych produkcji, gra nie narzuca sztywnych klas postaci, pozwalając na dowolne wybieranie rozwijanych umiejętności oraz nabywanego ekwipunku.

PC

Mars War
Mars War

Akcji 10 stycznia 2011

Darmowa strzelanina w konwencji MMO, w której setki graczy walczy między sobą o dominację na ogromnych mapach. Do naszej dyspozycji oddano bogaty arsenał broni oraz pojazdy naziemne i latające.

PC

Borderlands Online
Borderlands Online

Akcji prace wstrzymane

Opracowana głównie z myślą o rynku azjatyckim pierwszoosobowa strzelanina MMO, rozgrywająca się w uniwersum popularnej serii gier firmy Gearbox Software. Opracowana przez ekipę 2K China gra opiera się na sieciowej rywalizacji bohaterów, reprezentujących cztery typowe dla cyklu klasy postaci. Wśród nich znajdziemy specjalizującego się w broni palnej wojownika Mercenary, władającego tajemniczymi mocami maga Firecharming, nastawionego na walkę wręcz Dragona oraz snajpera i skrytobójcę Windhuntera. Podobnie jak w grze macierzystej, rozgrywkę wzbogacono licznymi elementami RPG, przejawiającymi się w rozlicznych zadaniach fabularnych oraz systemie rozwoju postaci, których statystyki możemy rozwijać w trakcie rozgrywki, ulepszając jednocześnie posiadane przez nich wyposażenie. Pod względem oprawy tytuł utrzymany jest w stylistyce całego cyklu, oferując wysokiej jakości grafikę, wykonaną w technologii cel-shading i okraszoną dawką specyficznego humoru.

PC