Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Arctic Combat (PC)

Arctic Combat PC

Battle Territory Online | Battery Online

Arctic Combat to sieciowa, pierwszoosobowa strzelanina taktyczna free-to-play, stworzona przez koreańskie studio Webzen. Akcja tytułu osadzona jest w niedalekiej przyszłości, w której trwa konflikt o dostęp do zasobów naturalnych w Arktyce.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | MMOFPS | taktyczne | FPS | wojskowe | sieciowe | MMO | strzelanki

PC Windows
Okładka Arctic Combat (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6grudnia2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arctic Combat to taktyczna strzelanina z gatunku FPS, oferująca wyłącznie rozgrywkę w sieci. Stworzyło ją południowokoreańskie studio Webzen, znane z wielu produkcji MMORPG, jak na przykład Archlord czy Continent of the Ninth Seal (C9 Online). W Korei Płd. gra jest znana pod tytułem Battle Territory Online (Battery Online).

Tym razem twórcy z Bundang-gu proponują nam przeniesienie się do niedalekiej przyszłości i wzięcie udziału w konflikcie militarnym pomiędzy stronnictwami Allied Force, którym przewodzą Stany Zjednoczone, oraz sojuszu Red Star Alliance (RSA), zjednoczonego pod skrzydłami Rosji. Stawką w globalnej wojnie jest kontrola nad złożami zasobów zlokalizowanymi w Arktyce.

Tytuł studia Webzen wykorzystuje wiele rozwiązań znanych z obecnych na rynku strzelanin oferujących zabawę w sieci, stawiając zarazem na realizm i wzbogacając rozgrywkę o kilka własnych pomysłów. Podobnie jak w wielu grach MMO, przed wejściem do walki możemy dowolnie zmieniać wygląd, wybrać jeden z ponad 100 rodzajów broni, określić wyposażenie, premie i bonusy naszej postaci. Poszczególne ulepszenia możemy kupować w sklepie, w którym płacimy punktami zdobywanymi podczas rozgrywki. Co ciekawe, twórcy z Korei Płd. zrezygnowali z podziału na klasy specjalizacji – o roli, jaką chcemy odegrać w grze decyduje wybór uzbrojenia.

Zabawa w Arctic Combat rozgrywa się na wielu zróżnicowanych mapach – od bazy położonej w Arktyce po ulice Nowego Jorku. Gracze są podzieleni na dwa zespoły i rywalizują łącznie w sześciu podstawowych trybach, w tym w klasycznym deathmatchu czy misjach polegających na zniszczeniu lub obronie określonej lokacji, podłożeniu bomby w bazie przeciwnika itp. Każdy z nich oferuje możliwość wybrania podtrybu, w którym określamy warunki rozgrywki (np. grę wyłącznie z użyciem noży).

Na każdej z map możemy znaleźć dodatkowe elementy wyposażenia, jak na przykład miotacze ognia czy wyrzutnie rakiet, skorzystać z opcji ostrzału artyleryjskiego lub innych umilających rozgrywkę rozwiązań. Twórcy z Webzen wprowadzili do gry system wsparcia dla klanów, a także trofea, którymi gracz jest nagradzany za różnego rodzaju osiągnięcia. Można nimi handlować w specjalnym domu aukcyjnym, ale zarówno one, jak i inne przedmioty zostały tak zaprojektowane, aby nie dawać graczom przesadnej przewagi nad innymi. W podobny sposób został skonstruowany system mikropłatności.

Grę Arctic Combat napędza silnik Unreal Engine 2.5, co umożliwia zabawę także posiadaczom starszych komputerów. Oprawa audiowizualna jest poprawna pod każdym względem. Dużą zaletą tytułu z technicznego punktu widzenia jest także zaawansowany poziom SI komputerowych przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 169 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arctic Combat

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Arctic Combat

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.0 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 16 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Rozdajemy przedmioty do gry Arctic Combat – strzelanki free-to-play firmy Webzen
Rozdajemy przedmioty do gry Arctic Combat – strzelanki free-to-play firmy Webzen

wiadomość18 lutego 2013

Jeśli planowaliście zacząć zabawę w Arctic Combat lub po prostu szukacie nowej strzelanki free-to-play, mamy dla Was propozycję. Wraz z firmą Webzen rozdajemy klucze gwarantujące dostęp do specjalnych wirtualnych przedmiotów we wspomnianej grze.

Arctic Combat wejdzie w otwartą betę za 2 dni i pojawi się na Steamie
Arctic Combat wejdzie w otwartą betę za 2 dni i pojawi się na Steamie

wiadomość4 grudnia 2012

Szukacie nowej strzelanki free-to-play? 6 grudnia w fazę otwartej bety wejdzie gra Arctic Combat, za którą odpowiada firma Webzen. Dzień później produkcja trafi także na platformę Steam.

Wieści ze świata (Resident Evil 6, Star Citizen, Dark Souls, Rage) 25/10/12
Wieści ze świata (Resident Evil 6, Star Citizen, Dark Souls, Rage) 25/10/12

wiadomość25 października 2012

Dziś piszemy m.in. o darmowej aktualizacji Resident Evil 6, kickstarterowej akcji gry Star Citizen, dodatku DLC do konsolowych wersji Dark Souls, narzędziach moderskich do pecetowej edycji Rage, a także otwartych beta testach Arctic Combat. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.