Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Stalin Subway: Red Veil (PC)

Tunele Stalina 2 PC

The Stalin Subway: Red Veil

The Stalin Subway: Red Veil to twórcze rozwinięcie usytuowanej w niezwykle interesujących realiach strzelaniny typu FPS. Akcja Red Veil ma miejsce w sowieckiej Rosji, kilka lat po wydarzeniach znanych z pierwowzoru.

Akcji | FPP | MMOFPS | zimna wojna | FPS | strzelanki | lata 40. i 50. XX wieku

PC Windows
Okładka The Stalin Subway: Red Veil (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5października2006

14lipca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Stalin Subway: Red Veil to twórcze rozwinięcie usytuowanej w niezwykle interesujących realiach strzelaniny typu FPS. Akcja Red Veil ma miejsce w sowieckiej Rosji, kilka lat po wydarzeniach znanych z pierwowzoru, jednak tym razem nie kierujemy już losami porucznika Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego (MGB) – Gleba Suvorova. Heroiczny oficer radzieckiej bezpieki w niewyjaśnionych okolicznościach zaginał, prawdopodobnie nie żyje. Centralną postacią jest jego żona, Lena, która za wszelką cenę pragnie poznać prawdę i uratować swego partnera. Cały koszmar zaczął się tuż po śmierci Stalina, gdy w kraju zapanował chaos, zaś grupka wpływowych uzurpatorów rozpoczęła walkę o zapewnienie sobie pełnej i wyłącznej władzy nad Związkiem Radzieckim.

Sequel The Stalin Subway, tak jak poprzednik, obfituje w zaskakujące zwroty akcji oraz realistyczne i dopracowane lokacje. Motywem przewodnim Czerwonego Welonu jest Moskwa z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia – graficy skupili się przede wszystkim na niezwykle wiernej wizualizacji realiów i atmosfery, które panowała wówczas w stolicy Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Wykorzystując liczne fotografie i eksponaty z tamtego okresu, autorzy włożyli wiele czasu i wysiłku, aby kolejne mapy wyglądały sugestywnie i przekonywująco, tworząc niezwykły klimat, jakże niecodzienny w grach tego typu. Sztandarowym i najdokładniej odwzorowanym obiektem architektonicznym jest oczywiście Plac Czerwony, z którym dosyć dobrze zapoznajemy się za pośrednictwem głównej bohaterki – akcja gry często daje nam ku temu okazję.

Z równą pieczołowitością odwzorowano dostępny dla gracza rynsztunek, niemal w stu procentach zgodny z ówczesnymi realiami – do dyspozycji gracza oddano między innymi butelkę zapalającą, znaną szerzej pod nazwą koktajlu Mołotowa. Nie zapomniano również o miłośnikach wirtualnego mordowania kumpli za pośrednictwem sieci – zarówno lokalnej, jak i globalnej (Internet). Oczywiście, wszystkie mapki deathmatchowe zostały wyposażone w różnego rodzaju 'moskiewskie' gadżety, podtrzymujące klimatyczną (komunistyczną?) atmosferę singla.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 258 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.1 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 11,99 PLN

Gry podobne do Tunele Stalina 2

Klasyfikacja PEGI Tunele Stalina 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tunele Stalina 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • 128 MB akcelerator 3D
  • 2 GB HDD
Drugie
Drugie "Metro Stalina" nadjedzie szybciej

wiadomość8 września 2006

Rosyjska gra z gatunku FPS pt. The Stalin Subway na pewno ma sporą grupę entuzjastów, która czeka teraz na sequel o podtytule Red Veil. Korporacja Buka Entertainment uczyniła właśnie miły i raczej rzadko spotykany ruch w stronę użytkowników, gdyż przesunęła moment rynkowej premiery wspomnianej kontynuacji na wcześniejszy termin.