Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Counter-Strike: Online (PC)

Counter-Strike: Online PC

Azjatyckie wcielenie popularnej sieciowej strzelaniny Counter-Strike. Za grę odpowiada koreańskie studio Nexon Corporation, które pozwoliło sobie na dorzucenie do gry własnych pomysłów.

Akcji | zombie | terroryzm | MMOFPS | strzelanki

PC Windows
Okładka Counter-Strike: Online (PC)

inny językinny język

data premiery gry w wersji PC:

4kwietnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Counter-Strike: Online to kolejna część popularnej sieciowej strzelaniny FPP stworzona z myślą o rynkach Dalekiego Wschodu. Podobnie jak w pierwowzorze do boju stają tu dwie drużyny graczy, a celem jest wzajemna eliminacja do ostatniego, bądź osiągniecie z góry określonego celu (np. podłożenie i zdetonowanie bomby). Nowa odsłona serii została zmieniona względem zachodniej wersji, w tym m.in. wprowadzono żeńskie postacie, dodano nowe mapy, rozszerzono grę o nowe tryby rozgrywki oraz zaimplementowano system mikropłatności.

Oprócz standardowych death matchy (indywidualnego i drużynowego), podkładana bomb oraz eskorty VIP-ów Counter-Strike Online oferuje również: Zombie Mode (1, 2, 3, Survival) oraz Challenge Mode.

Jeżeli chodzi o tryby z żywymi trupami w roli głównej, to oprócz standardowego odpierania fal kolejnych zombiaków sterowanych przez sztuczną inteligencję (Survival) w grze znajdujemy również inne warianty. W jednym z nich (Zombie 2) gracze mają 20 sekund na przygotowanie się do odparcia żywych trupów. Po tym czasie wybrany losowo gracz zamienia się w zombie i dąży do zarażenia kolejnych zawodników i tak, aż do rozprawienia się ze wszystkimi zdrowymi ludźmi lub upływu czasu. Zombie 3 rozgrywa się na podobnych zasadach, ale jeden z ludzi otrzymuje specjalne bronie.

Challenge Mode to z kolei wyścigi, w których rywalizujący ze sobą gracze muszą jak najszybciej pokonać karkołomne poziomy.

Kolejne tryby są w grze udostępnianie na bieżąco. W 2010 roku z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej przygotowano dwie specjalne mapy w kształcie boiska oraz zaprojektowano piłkarskie stroje dla zawodników.

Chociaż sama gra jest darmowa, to funkcjonuje w niej system mikropłatności. Za specjalne punkty zakupione za prawdziwą gotówkę, gracze mogą (czasowo lub na stałe) nabyć specjalne rodzaje broni. Oprawa wizualna nie uległa praktycznie żadnym większym zmianom w porównaniu do oryginalnego Counter Strike’a.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Gry podobne do Counter-Strike: Online

Wymagania wiekowe Counter-Strike: Online

16+

Wymagania sprzętowe Counter-Strike: Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Firma Nexon zapowiedziała Counter-Strike Online 2
Firma Nexon zapowiedziała Counter-Strike Online 2

wiadomość7 kwietnia 2012

Firma Nexon zapowiedziała grę Counter-Strike Online 2. Będzie to oparty na mikropłatnościach sieciowy FPS przeznaczony głównie na rynki azjatyckie.