Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Terroryzm

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce terroryzm ułożone według popularności.

PC
PC Windows49
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 43 Sony PlayStation 310 Sony PlayStation 25 Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X1 Microsoft XBOX ONE3 Microsoft Xbox 36011 Microsoft Xbox5
Mobile
Android3 Apple iOS3 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch1 Nintendo Wii2 Nintendo DS2
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance1 Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji52 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne3
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje1
Logiczne
Towarzyskie
Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike: Global Offensive

Akcji 21 sierpnia 2012

Nowa odsłona legendarnej sieciowej strzelaniny, która zadebiutowała blisko dekadę wcześniej jako modyfikacja pierwszej części FPS-a Half-Life. Za jej powstanie odpowiada sama firma Valve Corporation, która, korzystając z popularności moda, wykupiła prawa do jego rozwijania. Rozgrywka skupia się na rywalizacji dwóch drużyn graczy, złożonych z terrorystów oraz próbujących ich powstrzymać jednostek specjalnych. Dzięki eliminacji przeciwników gracze zyskują gotówkę, którą mogą spożytkować na zakup nowego uzbrojenia. Do naszej dyspozycji oddano cztery główne tryby zabawy: Wyścig Zbrojeń, Demolka oraz dwa warianty trybu turniejowego. Autorzy postanowi nie eksperymentować z klasyczną filozofią rozgrywki, skupiając się przede wszystkim na odświeżeniu oprawy graficznej i dostosowaniu jej do najnowszych standardów. Większość dostępnych w grze map została stworzona na bazie tych oryginalnych, zaś skromna lista zmian dotyczy głównie dostępnego uzbrojenia.

PCX360PS3

Call of Duty: Modern Warfare 2
Call of Duty: Modern Warfare 2

Akcji 10 listopada 2009

Kontynuacja wydanej w 2007 roku gry Call of Duty 4: Modern Warfare, stanowiąca zarazem szóstą odsłonę serii Call of Duty. Dewelopingiem tytułu ponownie zajęło się należące do koncernu Activision studio Infinity Ward. Gracze mają okazję poznać dalsze losy zmagań z rosyjskimi ultranacjonalistami, którzy doprowadzają do wybuchu wojny ze Stanami Zjednoczonymi. Podobnie jak w pierwowzorze, fabuła kampanii głównej Call of Duty: Modern Warfare 2 jest liniowa, a wiele wydarzeń ma z góry ustalony przebieg. Poszczególne misje pozwalają wcielić się w kilku grywalnych bohaterów i odwiedzić różne zakątki globu. Jak przystało na FPS rozgrywka bazuje na dynamicznych sekwencjach strzeleckich. Do atutów gry zaliczyć należy również rozbudowany tryb zabawy wieloosobowej.

PCX360PS3

Call of Duty 4: Modern Warfare
Call of Duty 4: Modern Warfare

Akcji 5 listopada 2007

Czwarta odsłona przebojowego cyklu pierwszoosobowych strzelanin (FPS) autorstwa studia Infinity Ward. Tym razem deweloperzy z kalifornijskiego Encino zdecydowali się zerwać z tradycją i przenieść akcję w czasy współczesne. Zagmatwana, wielowątkowa fabuła Call of Duty 4: Modern Warfare przedstawia zmagania z rosyjskimi ultranacjonalistami pod wodzą nieobliczalnego Imrana Zachajewa. Gracze obserwują wydarzenia oczami kilku żołnierzy m.in. z brytyjskiego SAS i korpusu amerykańskiej piechoty morskiej. Kampania główna składa się z szeregu misji ulokowanych w różnych zakątkach świata. Rozgrywka bazuje na sekwencjach strzeleckich, często o mocno oskryptowanym przebiegu. Poza trybem dla jednego gracza twórcy przygotowali także rozbudowany, sieciowy multiplayer. Od strony technicznej Call of Duty 4: Modern Warfare bazuje na możliwościach silnika IW Engine.

PCX360PS3WiiNDS

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Akcji 1 grudnia 2015

Kolejna odsłona firmowanej nazwiskiem Toma Clancy’ego serii taktycznych strzelanin spod znaku Rainbow Six. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege powstał w studiu Ubisoft Montreal, znanym z takich bestsellerów, jak Watch_Dogs czy seria Assassin’s Creed i jest duchową kontynuacją zapowiadanej wcześniej Rainbow Six: Patriots, która ostatecznie nie trafiła na rynek. Rozgrywka koncentruje się na zmaganiach specjalnych oddziałów policji z terrorystami, kładąc szczególny nacisk na taktykę walki i możliwość fortyfikowania swoich pozycji. Większość misji toczy się w niewielkich, zamkniętych przestrzeniach, które – dzięki zaawansowanemu silnikowi fizycznemu – podlegają pełnej destrukcji. W toku zmagań drużyny mogą przestrzeliwać lub wysadzać ściany, podłogi oraz sufity, a także barykadować drzwi. Sprawia to, że sytuacja na polu walki zmienia się dynamicznie, wymagając stosowania różnych taktyk oraz ścisłej kooperacji w drużynie.

PCPS5XSXPS4XONE

Call of Duty: Modern Warfare 3
Call of Duty: Modern Warfare 3

Akcji 8 listopada 2011

Trzecia odsłona serii pierwszoosobowych strzelanin (FPS), stanowiącej jeden z sub-cykli marki Call of Duty. Produkcją Call of Duty: Modern Warfare 3 zajęło się studio Infinity Ward przy wsparciu innych zespołów deweloperskich koncernu Activision (m.in. Raven Software i Sledgehammer Games). Fabuła gry kontynuuje wątki z pierwszej i drugiej części. Gracze poznają dalsze losy członków oddziału Task Force 141, którzy próbują zlikwidować szefa rosyjskich ultranacjonalistów, odpowiedzialnego za wybuch ogólnoświatowego konfliktu. Twórcy sięgnęli po sprawdzone rozwiązania z bardzo widowiskową, choć mocno oskryptowaną kampanią główną, dynamicznymi sekwencjami strzeleckimi oraz rozbudowanym trybem rozgrywki wieloosobowej. Za atrakcyjną oprawę audiowizualną gry odpowiada silnik IW Engine czwartej generacji.

PCX360PS3WiiNDS

Counter-Strike: Condition Zero
Counter-Strike: Condition Zero

Akcji 23 marca 2004

Rozszerzona wersja popularnej sieciowej strzelaniny Counter-Strike, dystrybuowana w formie oficjalnego dodatku do gry. Głównym celem Condition Zero było wzbogacenie pierwowzoru o tryb rozgrywki jednoosobowej i dotarcie w ten sposób do graczy, którzy nie lubią lub nie mają możliwości uczestnictwa w potyczkach multiplayer. W wersji dla jednego gracza uczestniczymy w złożonej z 19 misji kampanii fabularnej, wcielając się kolejno w członków elitarnych oddziałów specjalnych, takich jak Navy SEALS, GIGN, Specnaz czy SAS. Sama rozgrywka przypomina typowe counter-strike’owe zmagania wieloosobowe z tą różnicą, iż w rolę innych graczy wciela się komputerowa AI. Prócz znanych z oryginału wyzwań, takich jak rozbrajanie bomb czy uwalnianie zakładników, na graczy czekają też całkiem nowe jak np. przetrwanie szturmu wroga i utrzymanie więźnia przy życiu. Prócz wprowadzenia pełnoprawnej kampanii jednoosobowej, Condition Zero niesie ze sobą także całą gamę modyfikacji, wzbogacających zabawę w sieci.

PC

Call of Duty: Modern Warfare Remastered
Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Akcji 4 listopada 2016

Odświeżona edycja wydanej w 2007 roku gry Call of Duty 4: Modern Warfare studia Infinity Ward, będącej pierwszą częścią kultowego cyklu strzelanin FPS, która przeniosła graczy w realia współczesne. Fabuła gry osnuta została wokół fikcyjnego konfliktu zbrojnego z przełomu XX i XXI wieku, za którym stoi skrajny rosyjski nacjonalista nazwiskiem Zakajew, wspierający terroryzm celem odwrócenia uwagi świata od próby zagarnięcia władzy w swoim kraju. Podczas zabawy gracze przejmują kontrolę nad kilkoma różnymi bohaterami, uczestnicząc w kolejnych dramatycznych misjach w różnych zakątkach naszego globu. Call of Duty: Modern Warfare Remastered oferuje tekstury w wyższej rozdzielczości, nowe animacje, udoskonalone oświetlenie i cieniowanie, a także zremasterowany dźwięk. Oprócz kampanii jednoosobowej, w grze znalazło się także 10 najpopularniejszych map do rozgrywki multiplayer. Produkcja udostępniona została jako bonus dla wszystkich nabywców specjalnej edycji Call of Duty: Infinite Warfare.

PCPS4XONE

Counter-Strike: Source
Counter-Strike: Source

Akcji 21 października 2005

Odświeżona wersja jednej z najpopularniejszych sieciowych strzelanin FPS, która miała swoją premierę w 2000 roku. Nowa edycja gry pozostaje w stu procentach wierna założeniom pierwowzoru, koncentrując się na pojedynkach dwuosobowych drużyn: terrorystów i oddziałów antyterrorystycznych. Podobnie jak w oryginale, wybór strony konfliktu ma kluczowe znaczenie zarówno pod względem charakteru wykonywanych misji, jak i rodzajów dostępnego uzbrojenia. Zasadnicze zmiany zaszły jednak w warstwie technicznej, dzięki przeniesieniu gry na nowoczesny silnik Source, stworzony przez studio Valve przy okazji prac nad drugą odsłoną Half-Life’a. Dzięki niemu wszystkie znane z oryginału mapy zyskały na jakości i szczegółowości, zaś podczas rozgrywki towarzyszy nam mocno poprawiona fizyka oraz szereg nowoczesnych efektów, nieobecnych w pierwotnej wersji gry. CS: Source dystrybuowany jest wraz z odświeżoną w podobny sposób wersją moda Day of Defeat oraz rozszerzeniem trybu wieloosobowego Half-Life’a 2.

PC

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas 2

Akcji 18 marca 2008

Kontynuacja doskonale przyjętej taktycznej strzelaniny Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas, będąca szóstą z kolei odsłoną bestsellerowej serii, zapoczątkowanej w 1998 roku przez ekipę Red Storm Entertainment. W grze powracamy ponownie do tytułowego miasta hazardu, zaś fabuła opowieści łączy się dość ściśle z historią ukazaną w poprzedniczce. Poszczególne rozdziały opisują wydarzenia, jakie rozegrały się zarówno przed atakiem na Vegas, jak i równolegle do wydarzeń z pierwszej części (kierujemy wtedy zupełnie inną drużyną), by w końcu skupić się na finale całej historii. Prócz rozszerzonego arsenału broni oraz ulepszonego AI komputerowych przeciwników, wśród najważniejszych zmian w mechanice rozgrywki, wyróżnić należy przede wszystkim dodanie opcji sprintu, wykorzystania podglądu termalnego oraz możliwość wykreowania własnego bohatera, który w toku zabawy rozwija się i nabiera doświadczenia. Zmiany dotknęły także trybu kooperacji, który teraz możemy rozpocząć w dowolnym momencie kampanii.

PCX360PS3

Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield
Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield

Akcji 19 marca 2003

Trzecia odsłona zapoczątkowanej w 1998 roku serii taktycznych gier akcji, bazującej na motywach twórczości Toma Clancy’ego. Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, w grze dowodzimy wykreowanym w umyśle pisarza fikcyjnym oddziałem specjalnym Rainbow, którego zadaniem jest podejmowanie szeregu zróżnicowanych misji na całym świecie. Tym razem wśród stawianych przed nami zadań znalazło się m.in. zniszczenie magazynu broni biologicznej i likwidacja gangu terroryzującego londyński bank. Mechanika rozgrywki nie odbiega w znacznym stopniu od sprawdzonych rozwiązań serii, kładąc szczególny nacisk na aspekt taktycznego planowania poszczególnych misji. Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Raven Shield oferuje jednak nieco większą liczbę broni i przydatnych gadżetów oraz poprawioną sztuczną inteligencję (zarówno komputerowych przeciwników, jak i członków oddziału). Największą zmianą jest jednak nowoczesny, trójwymiarowy silnik graficzny, wykorzystany wcześniej m.in. w drugiej części serii Unreal.

PC

Half-Life: Counter-Strike
Half-Life: Counter-Strike

Akcji 23 listopada 2000

Wieloosobowa modyfikacja kultowego Half-Life’a, przygotowana przez twórców oryginału ze studia Valve Software. Gra jest taktyczną strzelaniną FPP, w której naprzeciw siebie stają dwie drużyny, reprezentujące terrorystów oraz wyspecjalizowane oddziały antyterrorystyczne. Każda z ekip ma do dyspozycji dedykowany arsenał broni, którą przygotowano w oparciu o oryginalne wyposażenie oddziałów specjalnych z różnych państw (jak Navy Seals, GSG9, GIGN czy SAS). Do wyboru mamy trzy podstawowe tryby rozgrywki, polegające – w zależności od wybranej strony – na podkładaniu lub rozbrajaniu bomb, uwalnianiu zakładników bądź dokonywaniu zamachów na ważne osobistości. Kolejne udane misje premiowane są gotówką, dzięki której możemy kupować nową broń oraz elementy wyposażenia żołnierzy. Counter-Strike doczekał się niezliczonej wręcz ilości fanowskich modyfikacji, zaś w wydaniach oficjalnych najczęściej łączony jest z multiplayerowymi dodatkami do macierzystego Half-Life’a.

PC

Black
Black

Akcji 24 lutego 2006

Fabuła Black przenosi Cię do Europy Wschodniej, gdzie jako jeden z członków specjalnej grupy uderzeniowej walczysz z terroryzmem. Masz do dyspozycji standardowy arsenał, znany z gier FPS, z tą różnicą, że tym razem został on prawdziwie „dopieszczony”.

PS2XBOX

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas

Akcji 22 listopada 2006

Kolejna odsłona bestsellerowej serii taktycznych strzelanin FPS, w której śledzimy poczynania fikcyjnego oddziału antyterrorystycznego Rainbow Six, wykreowanego przez słynnego pisarza Toma Clancy’ego. Tym razem akcja przenosi nas do tytułowego miasta hazardu, które stało się siedliskiem niebezpiecznych ognisk terroryzmu. Pod względem mechaniki, gra stanowi kontynuację linii zapoczątkowanej w Rainbow Six: Lockdown, gdzie zrezygnowano ze skrupulatnego planowania taktycznego na rzecz bardziej dynamicznej akcji. Podczas zabawy stajemy na czele kilkuosobowego teamu, złożonego ze specjalistów w różnych dziedzinach, a rozgrywka wymaga wydawania rozkazów pozostałym członkom ekipy i umiejętnego współdziałania w zespole. Całość stała się zdecydowanie łatwiejsza od poprzednich gier cyklu m.in. dzięki wprowadzeniu systemu regeneracji zdrowia. W grze nie zabrakło jednak tradycyjnie autentycznego arsenału środków bojowych, wykorzystywanego przez jednostki antyterrorystyczne na całym świecie.

PCX360PS3PS2PSPXBOX

Terrorist Takedown 2
Terrorist Takedown 2

Akcji 4 grudnia 2007

Terrorist Takedown 2 to kolejna odsłona cyklu pierwszoosobowych strzelanin, który został zapoczątkowany w 2004 roku przez polską firmę CITY Interactive. Tym razem twórcy programu przenoszą nas do bliżej nieokreślonego kraju na Bliskim Wschodzie, gdzie trwa bezpardonowa wojna pomiędzy tytułowymi terrorystami, a siłami rządowymi, pragnącymi za wszelką cenę utrzymać pokój.

PC

Delta Force 2
Delta Force 2

Akcji 3 listopada 1999

Kontynuacja popularnej taktycznej strzelani studia Novalogic. Ponownie wcielamy się w żołnierza tytułowego oddziału specjalnego armii Stanów Zjednoczonych. Autorzy przygotowali 40 nowych misji i znacząco poprawili oprawę graficzną. Gra umożliwia zabawę solo lub w trybie multiplayer. Rozgrywkę dodatkowo wydłuża rozbudowany edytor poziomów.

PC

End State
End State

Strategiczne prace wstrzymane

Podejmująca temat współczesnego terroryzmu taktyczna strategia turowa fińskiego studia Iron Sight, inspirowana takimi klasykami gatunku jak serie XCOM oraz Jagged Alliance. Akcja End State osadzona została we wschodniej Europie, gdzie liczne grupy przestępcze oraz prywatne organizacje militarne realizują swoje własne, zbrodnicze cele. Stając na czele ekipy najemników, musimy zebrać dane wywiadowcze dotyczące działań terrorystów w regionie, a następnie wyśledzić i wyeliminować ich przywódców. Podczas zabawy, na barkach gracza spoczywa cała masa obowiązków: począwszy od rekrutowania, trenowania i wyposażania najemników, aż po bezpośrednie kierowanie nimi podczas misji. Potyczki odbywają się w systemie turowym, a poczynania każdego z członków drużyny ograniczone są liczbą punktów akcji. Kluczową rolę odgrywa zaś umiejętność wykorzystania osłon terenowych oraz stosowania zróżnicowanych taktyk walki – od cichego działania za plecami przeciwników, aż po otwarty atak przy wsparciu snajperów.

PC

Door Kickers 2: Task Force North
Door Kickers 2: Task Force North

Strategiczne 2021 (wczesny dostęp od grudzień 2020)

Kontynuacja taktycznej gry strategicznej studia Killhouse Games z 2014 roku, odtwarzającej pracę policyjnych oddziałów antyterrorystycznych SWAT. Akcja Door Kickers 2: Task Force North toczy się w rejonie Bliskiego Wschodu. Kontrolowana przez gracza jednostka, złożona z przedstawicieli różnych sił specjalnych, podąża tam śladem niebezpiecznej siatki terrorystycznej. Rozgrywka ukazana jest z lotu ptaka i toczy się w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem opcji aktywnej pauzy. Podobnie jak w pierwowzorze, zabawa podzielona została na dwie części, a elementem równie ważnym jak sama misja jest właściwe do niej przygotowanie, poprzez wybór jednostek o umiejętnościach adekwatnych do sytuacji oraz ich odpowiednie rozmieszczenie. Twórcy wprowadzili jednak do rozgrywki sporo nowości, nadających całości jeszcze więcej realizmu. Wśród nich znalazły się m.in. nowe elementy wyposażenia, możliwość działania pod osłoną nocy oraz wskakiwania przez okno, a także opcja grupowania jednostek.

PCANDiOS

CrossFire
CrossFire

Akcji 3 maja 2007

Darmowa sieciowa strzelanka, w której wcielamy się w członka jednej z dwóch przeciwstawnych sobie organizacji – antyterrorystycznej Global Risk i terrorystycznej Black List. Tytuł oferuje mnóstwo rodzajów uzbrojenia, urozmaicone tryby zabawy i sieciowe rankingi.

PC

SAS: Secure Tomorrow
SAS: Secure Tomorrow

Akcji 15 września 2008

SAS: Secure Tomorrow to przygotowana przez polską firmę City Interactive gra akcji z perspektywy pierwszej osoby. Produkt oparty na pochodzącym z F.E.A.R.-a silniku Jupiter EX umożliwia nam wcielenie się w żołnierza elitarnej jednostki SAS i, podobnie jak ma to miejsce w serii SWAT oraz Tom Clancy’s Rainbow Six, stanięcie do walki z najgroźniejszymi terrorystami naszego globu.

PC

Czarnobyl: Terrorist Attack
Czarnobyl: Terrorist Attack

Akcji 4 kwietnia 2011

Budżetowa gra akcji/FPS autorstwa polskiego studia Silden. Terroryści przejmują kontrolę nad elektrownią w Czarnobylu i grożą zdetonowaniem bomby. Do akcji wkracza jeden człowiek – elitarny żołnierz. Do naszej dyspozycji oddanych zostaje łącznie siedem potężnych broni, wśród których nie brakuje dobrze znanych modeli karabinów, czy pistoletów.

PC

Tom Clancy's Rainbow Six Rogue Spear
Tom Clancy's Rainbow Six Rogue Spear

Akcji 16 września 1999

Pełnoprawna kontynuacja entuzjastycznie przyjętej taktycznej gry akcji, stworzonej przy współudziale jednego z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy, Toma Clancy’ego. W grze ponownie przejmujemy kontrolę nad elitarną jednostką antyterrorystyczną, a naszym zadaniem jest stawienie czoła dwóm niezwykle groźnym organizacjom przestępczym. Całość podzielona została na 18 zróżnicowanych misji, rozgrywających się w autentycznych lokacjach, takich jak muzeum sztuki, opera czy pokład Jumbo-Jeta. Podobnie jak pierwsza odsłona cyklu, Tom Clancy’s Rainbow Six Rogue Spear kładzie szczególny nacisk na elementy taktyczne, a kluczem do sukcesu jest drobiazgowe zaplanowanie każdej akcji i właściwy dobór członków ekipy oraz ich uzbrojenia. W porównaniu do pierwowzoru, w grze pojawiły się jednak nowe możliwości taktyczne i zmienne warunki atmosferyczne z uwzględnieniem deszczu oraz śniegu. Poprawiono także oprawę graficzną oraz sztuczną inteligencję komputerowych przeciwników.

PC

Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii
Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii

Akcji 19 maja 2006

War In Colombia (pol. Wojna w Kolumbii) to kolejna część serii dynamicznych gier akcji, pt. Terrorist Takedown. Za jej stworzenie ponownie odpowiadają pracownicy polskiego studia developerskiego City Interactive. Jak wskazuje nazwa opisywanej produkcji, gracze tym razem przenoszą się do Ameryki Południowej.

PC

Delta Force
Delta Force

Akcji 12 listopada 1998

Pierwsza część serii firmy NovaLogic traktującej o działaniach elitarnego oddziału wojskowego „Delta Force”, w której zadaniem graczy jest unieszkodliwianie niebezpiecznych grup terrorystycznych i wykonywanie ściśle tajnych zadań zlokalizowanych na tyłach wroga.

PC

Tom Clancy's Rainbow Six 3: Athena Sword
Tom Clancy's Rainbow Six 3: Athena Sword

Akcji 9 marca 2004

Tom Clancy's Rainbow Six 3: Athena Sword jest oficjalnym dodatkiem do wyprodukowanej przez studio Red Storm taktycznej strzelaniny Rainbow Six 3: Raven Shield. Rozszerzenie wprowadza nową kampanię podzieloną na 8 misji rozgrywanych w 6 lokacjach. Twórcy zaimplementowali również nowe rodzaje uzbrojenia, opcjonalne mapy do starć multiplayer oraz kilka dodatkowych wariantów zabawy.

PC