Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Terrorist Takedown: War In Colombia (PC)

Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii PC

Terrorist Takedown: War In Colombia

War In Colombia (pol. Wojna w Kolumbii) to kolejna część serii dynamicznych gier akcji, pt. Terrorist Takedown. Za jej stworzenie ponownie odpowiadają pracownicy polskiego studia developerskiego City Interactive.

Akcji | FPP | terroryzm | współczesne konflikty | FPS | polskie | strzelanki

PC Windows
Okładka Terrorist Takedown: War In Colombia (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19maja2006

19maja2006

pudełko PL

War In Colombia (pol. Wojna w Kolumbii) to kolejna część serii dynamicznych gier akcji, pt. Terrorist Takedown. Za jej stworzenie ponownie odpowiadają pracownicy polskiego studia developerskiego City Interactive. Jak wskazuje nazwa opisywanej produkcji, gracze tym razem przenoszą się do Ameryki Południowej (do tej pory walki z terrorystami odbywały się na Bliskim Wschodzie).

Osoby siedzące przed komputerami wcielają się w żołnierza amerykańskiej jednostki do zadań specjalnych (U.S. Army Special Task Force), którzy został zrzucony na tyłach wroga. Przydzielone zadanie polega na wyeliminowaniu szefa olbrzymiego kartelu narkotykowego, który działa w nieuprzemysłowionych, górskich rejonach Kolumbii. Rząd Stanów Zjednoczonych chce raz na zawsze rozprawić się z procederem szmuglowania kokainy. Sprawa jest jednak utrudniona, gdyż aż 70% tamtejszego społeczeństwa żyje z produkcji, dystrybucji, oczyszczania czy przemytu narkotyków, tak więc jakiekolwiek siły interwencyjne są bardzo niemile wdziane.

W trakcie wykonywania kolejnych misji, przemierzamy kolumbijską dżunglę, napotykając na wioski, miasteczka oraz obozy wojskowe, w których natrafiamy oczywiście na spory opór ze strony przeciwnika. Na szczęście, do dyspozycji grającego oddano stosunkowo spory arsenał broni - począwszy od klasycznego wyposażenia żołnierza USA, czyli karabinu M16, poprzez różnego rodzaju pistolety, snajperkę aż po rusznicę przeciwpancerną oraz granatnik.

Warto dodać, że War In Colombia jest najbardziej zaawansowaną technologicznie propozycją z całego cyklu Terrorist Takedown. Program wykorzystuje ulepszoną wersję silnika Chrome (z powodzeniem generuje on realistycznie wyglądającą roślinność).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 936 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii

Klasyfikacja PEGI Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1GB HDD
Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii - recenzja gry
Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii - recenzja gry

Recenzja 24 maja 2006, 15:05

Interakcja z otoczeniem również kuleje. Rozwalanie drzew czy głazów zostawmy marzycielom, gdyż jedynymi elementami, które można zniszczyć, to beczki i wszelkiej maści pojazdy. Wybuchy prezentują się już efektownie i chyba najlepiej z całej gamy środków wizualnych. Tekstury nie są jednak tak wysokiego poziomu. O ile wspomnianej wcześniej dżungli niewiele można zarzucić, to wnętrza pomieszczeń przypominają produkcje sprzed dobrych 3 lat. Większość obiektów jest dziwnie rozmazana lub rozpikselowana. Szkoda, że nie zadbano o należytą optymalizację kodu. Wystarczy wejść do dowolnego domu, a liczba klatek spadnie ze stabilnych 60 do niemile widzianych 15. Innym przejawem programistycznego lenistwa jest długość ładowania się poziomów. Czasu wystarczy na zrobienie herbaty, a w kilku przypadkach nawet na zjedzenie obiadu. Przy posiadaniu 1,5 GB pamięci RAM jest to wynik pogrążający tę pozycję, gdyż mapy nie są za duże ani zbyt bogate w detale.