Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Delta Force: Xtreme (PC)

Delta Force: Xtreme PC

Delta Force One: Next Gen, to swego rodzaju powrót do korzeni słynnego cyklu studia Novalogic. Programiści z tej firmy oddali w ręce graczy znacznie odświeżoną i ulepszoną wersję wydanego w 1998 roku prekursora serii, Delta Force.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | taktyczne | strzelanki

PC Windows
Okładka Delta Force: Xtreme (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21kwietnia2005

16lutego2006

pudełko PL

Delta Force One: Next Gen, znany wcześniej pod nazwą Delta Force: Reloaded, to swego rodzaju powrót do korzeni słynnego cyklu studia Novalogic. Programiści z tej firmy oddali w ręce graczy znacznie odświeżoną i ulepszoną wersję wydanego w 1998 roku prekursora serii, Delta Force. Udało im się zachować wysoką grywalność pierwowzoru, okraszoną spełniającą wymogi dzisiejszych standardów oprawą audio-wizualną , m.in. realistyczne opady atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg. Dzięki temu gra znakomicie trafia w gusta zarówno weteranów, pamiętających początki serii Delta Force, jak i początkujących graczy, poszukujących ciekawych FPSów.

W Delta Force One: Next Gen ponownie wcielamy się w członka elitarnego oddziału Delta Force. Swoje umiejętności możemy sprawdzić w ogniu walki w ponad 20 graficznie ulepszonych misjach dla jednego gracza, wybranych z najlepszych oferowanych przez oryginalną grę. Do tego dochodzą nowe misje, zaprojektowane specjalnie na potrzeby Delta Force One: Next Gen. Oprócz samotnych walk, gra oferuje także zmagania wieloosobowe. Twórcy gry przygotowali ponad 25 map przeznaczonych do rozgrywek w trybie co-op, a także ponad 20 map dla trybów Deathmatch, King of the Hill, Team King of the Hill, Team Deathmatch czy Capture the Flag, na których jednocześnie może zmierzyć się do 32 graczy.

Swego rodzaju nowością jest system rankingowy, gdzie w dowolnym momencie możemy porównać swoje umiejętności i osiągnięcia z innymi Delta Force'owcami. Nowy silnik gry, oprócz znacznie ulepszonego modułu odpowiedzialnego za generowanie i wyświetlanie grafiki (wykorzystanego w najnowszych produkcjach Novalogic), oferuje także znacznie szybsze wyszukiwanie i likwidację oszustów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 831 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Delta Force: Xtreme

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Delta Force: Xtreme

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128MB, 2 GB HDD

Delta Force: Xtreme 2 w fazie Gold
Delta Force: Xtreme 2 w fazie Gold

wiadomość22 maja 2009

Delta Force: Xtreme 2, najnowsza propozycja studia Novalogic, weszła właśnie w fazę Gold, co znaczy, że już niedługo, bo dokładnie 26 maja, pojawi się na sklepowych półkach. Jakiś czas temu ogłaszaliśmy rozpoczęcie testów produktu, który chociaż może nie wygląda doskonale, to być może znajdzie uznanie miłośników strzelanek. Otrzymamy w nim 10 misji dla pojedynczego gracza i 40 map sieciowych.

Informacje o testach Delta Force: Xtreme 2 i Section 8
Informacje o testach Delta Force: Xtreme 2 i Section 8

wiadomość3 maja 2009

Dowiedzieliśmy się o testach dwóch strzelanek oferujących również rozgrywkę sieciową. Firma Novalogic ogłosiła start otwartej bety swojego nowego dzieła – Delta Force: Xtreme 2 – czyli kontynuacji dobrze znanej serii. Tymczasem TimeGate Studios zaprasza chętnych do wypróbowania swojego projektu – Section 8 – ciekawie zapowiadającej się strzelanki, która postara się namieszać w tym gatunku.

Będzie Delta Force: Xtreme 2?
Będzie Delta Force: Xtreme 2?

wiadomość4 lutego 2009

Na stronie wydawcy i producenta gier z serii Delta Force pojawiła się nowa reklama. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że banner mówi o do tej pory niezapowiadanej kontynuacji Delta Force: Xtreme. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że będzie to zupełnie nowa pozycja, przygotowana od zera przez Novalogic. Twórcy jednak nie chcą jeszcze tej informacji oficjalnie potwierdzić.

Szczegóły dotyczące nowej odsłony Delta Force
Szczegóły dotyczące nowej odsłony Delta Force

wiadomość21 września 2008

Znamy pierwsze szczegółowe informacje o nowej odsłonie całkiem ciekawego cyklu Delta Force produkowanego przez firmę Novalogic. Kolejna część, jak już mieliśmy okazję informować, nazywa się Delta Force: Angel Falls i reprezentuje ten sam gatunek co poprzedniczki. Zdaje się też, że najnowsza odsłona serii nie będzie zrealizowana przy użyciu Voxeli.

Nowa gra z serii Delta Force jeszcze w tym roku
Nowa gra z serii Delta Force jeszcze w tym roku

wiadomość12 lutego 2008

Ekipa Novalogic już od dawna nie daje żadnego znaku życia. Wyprodukowana przez studio seria Delta Force zdobyła sobie rzesze fanów na całym świecie i choć ostatnie części nie były do końca tak dobre, jak chcieliby tego gracze, kalifornijczycy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.