Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka America's Army: Operations (PC)

America's Army: Operations PC

Taktyczna gra akcji stworzona na zlecenie amerykańskiej armii. Produkcja skupia się przede wszystkim na rozgrywce wieloosobowej, chociaż zawiera także kilka misji wprowadzających (szkoleniowych). W walkach bierze udział do 32 graczy, podzielonych na różne klasy.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

PC Windows
Okładka America's Army: Operations (PC)

producent: U.S. Army

wydawca: U.S. Army

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11października2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

America's Army to darmowy pakiet gier stworzony przez specjalistów z Armii Amerykańskiej i ekspertów z Departamentu Obrony w celu pokazania młodym ludziom (potencjalnym poborowym) kulisów bycia żołnierzem i zachęcenia do wstąpienia w szeregi armii. America's Army składa się z dwóch części, Soldiers oraz Operations.

Operations to taktyczna, zespołowa gra akcji stworzona przy użyciu zaawansowanego trójwymiarowego silnika graficznego Unreala (widok z perspektywy pierwszej osoby). Została zaprojektowana specjalnie do rozgrywki wieloosobowej, gdzie mogą ze sobą grać równocześnie 32 osoby, jednakże posiada też specjalny single playerowy tryb treningowy składający się z 20 misji (służy on jako wstęp do właściwej rozgrywki wieloosobowej). Ów tryb treningowy wyłoni nasze indywidualne predyspozycje oraz przyswoi umiejętności typowe dla każdego przeszkolonego żołnierza, jak np. skok ze spadochronem czy nawigacja w trudnym terenie. Po przejściu treningu podstawowego (Basic Training) staniemy się już żołnierzem regularnej piechoty i możemy wybrać swoją rolę w oddziale, tj. Team/Squad Leader, Grenadier, Automatic Rifleman. Jeżeli chcemy stać się członkiem elitarnych, specjalnych formacji, tj. snajperem, spadochroniarzem czy Ranger’em to musimy przejść dodatkowy, specjalistyczny trening – odpowiednio Sniper School, Airborne School, Ranger School. W zależności od tego, jakie szkolenie przeszliśmy, taką postacią bierzemy udział we właściwej walce.

Podobnie jak ma to miejsce np. w Half-Life: Counter-Strike, naprzeciw siebie stają dwa zespoły, a celem jest wykonanie założeń misji, m.in. obrona VIP’ów, odbicie zakładników, itp. Niezaprzeczalnym atutem America's Army: Operations jest duży realizm i autentyczność, szczegółowe odtworzenie każdej broni wykorzystywanej przez żołnierzy amerykańskich, ich technik walki, sposobu komunikowania się na polu walki, itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 787 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe America's Army: Operations

12+

Wymagania sprzętowe America's Army: Operations

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256MB RAM
  • 128MB akcelerator 3D
  • 1.6 GB HDD
America's Army: Operations - recenzja gry
America's Army: Operations - recenzja gry

Recenzja 19 września 2003, 11:29

Warto jeszcze przyjrzeć się, w jaki sposób gra oznacza dobrych i złych. Tymi „dobrymi” jest zawsze Twoja drużyna, czyli żołnierze US Army odziani, w zależności od mapy, w odpowiedni kamuflaż. Natomiast „złymi”, odzianymi w ciemniejsze mundury wojownikami, są gracze drużyny przeciwnej. I niezależnie od tego, czy wybierzesz obronę czy atak, zawsze widzisz swoich jako „dobrych”, a przeciwników jako „złych”.