Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Operation Flashpoint: Cold War Crisis (PC)

Operation Flashpoint: Cold War Crisis PC

Zatwardziali komuniści przeciwni reformom próbują przywrócić „stary porządek” i to właśnie Ty musisz im przeszkodzić. Operation Flashpoint to taktyczna, wojenna gra akcji pozwalająca graczowi na prawie niczym nie skrępowaną swobodę działania.

Akcji | FPP | TPP | zimna wojna | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Operation Flashpoint: Cold War Crisis (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22czerwca2001

3października2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Operation Flashpoint: Cold War Crisis to taktyczna, wojenna gra akcji, przenosząca graczy w dobrze znane nam realia Zimnej Wojny roku 1985. I choć sama fabuła jest fikcyjna, to oddaje dosyć realistycznie możliwy przebieg konfliktu tamtych czasów. Zatwardziali komuniści, przeciwni reformom próbują przywrócić „stary porządek”, czemu zbrojnie przeciwstawiają się członkowie Sojuszu Pólnocnoatlantyckiego (NATO). Kampania podzielona jest na 30 różnorodnych misji, rozgrywających się na pięciu olbrzymich mapach.

Gracz kontroluje grupę uderzeniową wyborowych jednostek desantowych, operujących na wrogim terenie. Gra umożliwia rozgrywkę w kilku trybach. Zaczynając jako prosty piechur, możemy używać wszystkiego co znajdziemy, łącznie z trzydziestoma różnymi pojazdami, takimi jak: ciężarówki, jeepy, czołgi, samoloty czy helikoptery. Do dyspozycji otrzymujemy spory arsenał broni, poczynając od prostych karabinów i strzelb, a na snajperkach z tłumikiem, wyrzutniach przeciwczołgowych, granatach oraz materiałach wybuchowych kończąc.

Wśród jedenastu dostępnych klas postaci znajdziemy: piechotę, oddziały przeciwpancerne, przeciwlotnicze, grenadierów, medyków, oficerów, snajperów, sabotażystów, pilotów, strzelców, saperów i wiele innych specjalizacji. Możemy kierować maksymalnie dwunastoosobowym oddziałem wojskowym jako jego dowódca, lub też wcielić się w szeregowego żołnierza. Jednocześnie w misji może brać udział dowolna ilość graczy w dowolnej konfiguracji, natomiast resztą oddziału będzie za nas kierował komputer.

Gra oparta jest o nowy, stworzony od podstaw engine graficzny 3D (Real Virtuality), wykorzystujący wysokiej jakości tekstury i generujący niezwykle realistyczne, bogate w szczegóły otoczenie, zapewniający duże poczucie realizmu nowoczesnego pola walki. Pozwala on na stosowanie zmiennych efektów pogodowych i świetlnych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu w grze spotkamy się z symulacją: wiatru, mgły, chmur, dnia w promieniach słońca czy zapadającego zmroku.

  • 15 indywidualnych misji w trybie dla pojedynczego gracza.
  • 30 nieliniowych misji w trybie Kampania.
  • Dla trybu wieloosobowego: do 100 osób jednocześnie w sieci lokalnej lub Internecie, w trybach Deathmatch, Team Deatchmatch i Cooperative.
  • Wbudowany edytor pozwalający tworzyć własne misje i kampanie, które później można także w łatwy sposób przesłać znajomym.
  • Dwa stopnie trudności, dla weteranów i początkujących kadetów.
  • Możliwość komunikacji głosowej pomiędzy graczami.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 100  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2184 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Operation Flashpoint: Cold War Crisis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Operation Flashpoint: Cold War Crisis

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Operation Flashpoint: Cold War Crisis - recenzja gry
Operation Flashpoint: Cold War Crisis - recenzja gry

Recenzja 4 października 2001, 10:43

OPF oferuje kampanię składającą się z 30 misji, w której przyjdzie nam początkowo wcielić się w młodego żołnierza o nazwisku Armstrong, by po przejściu wielu misji stać się dowódcą oddziału, rozkazywać swoim podwładnym podczas akcji i wybierać odpowiedni ekwipunek przed rozpoczęciem zabawy. Ale nie tylko Armstrongiem świat żyje. W dalszej części kampanii wcielimy się w innych żołnierzy jak chociażby dowódcę czołgu, pilota helikoptera czy samolotu A-10 Thunderbolt. Są także misje, w których jako członek elitarnego oddziału, przedzieramy się na tyły wroga, sabotując jego obronę przeciw-powietrzną, czy niszcząc stojące w bazie czołgi.