Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2024, 14:20

autor: Adrian Werner

Jak zagrać w Operation Flashpoint na silniku Arma 3? W prosty sposób dostajemy właściwie remaster kultowej strzelanki

Obecnie grę Arma 3 na Steamie można kupić za niecałe 12 złotych. Warto to zrobić chociażby dla fanowskich projektów, pozwalających rozegrać na silniku tej produkcji kampanię z pierwszego Operation Flashpoint.

Źródło fot. Bohemia & Cold War Rearmed III Team
i

Obecnie w ramach letniej wyprzedaży na Steamie wyśmienitą taktyczną strzelankę Arma 3 można kupić raptem za 11,99 zł. Jednym z powodów, dla którego warto to zrobić, jest fakt, że fani za pomocą modów przenieśli do tej gry praktycznie całą zawartość Operation Flashpoint. Aby to osiągnąć, będziecie potrzebowali trzech podstawowych projektów.

  1. Cold War Rearmed III – odtwarza na silniku Arma 3 zawartość Operation Flashpoint oraz dodatku Resistance.
  2. Community Upgrade Project (CUP) – ten projekt przenosi do gry elementy z Arma 2. Skorzystali z nich autorzy Cold War Rearmed III, dlatego zainstalowanie CUP-a jest wymagane do zabawy, ale nawet bez tego i tak warto mieć ten projekt na dysku, a to z powodu bogatej zawartości i wysokiej jakości wykonania.
  3. Cold War Rearmed III: Cold War Crisis Campaign – na koniec powinniście zainstalować projekt, który na fundamentach dwóch poprzednich odtwarza w Arma III kampanię z pierwszego Operation Flashpoint.

Wszystkie te mody dostępne są z poziomu Steam Workshop, więc wystarczy projekty zasubskrybować, a klient Steama sam pobierze i zainstaluje je wraz ze wszystkimi potrzebnymi elementami.

Letnia wyprzedaż na Steamie dobiegnie końca jutro o godzinie 19:00 czasu polskiego, więc zainteresowanym doradzamy pośpiech. Poza podstawową wersją gry mocno przeceniono również wszystkie dodatki. Można także za 148,48 złotych nabyć zawierający grę i najważniejsze rozszerzenia pakiet Ultimate Edition, który standardowo kosztuje 526,90 zł.

  1. Arma 3 w serwisie Steam

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej