Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2017, 13:43

autor: UNIX

Tac-Ops nowym dodatkiem do Arma III

Wczoraj Bohemia Interactive ogłosiła DLC Tac-Ops do swojej taktycznej strzelanki Arma III. Paczka misji dla pojedynczego gracza pozwoli wziąć udział w trzech rodzajach operacji wojskowych. Dodatek zadebiutuje 30 listopada.

Tac-Ops DLC (lub Tac-Ops Mission Pack) to zestaw dodatkowych misji taktycznych do gry Arma III. Jak podaje producent, Bohemia Interactive, dodatek zawiera zestaw operacji wojskowych mających zapewnić prawdziwe doświadczenie militarne w niemal nieograniczonym obszarze wojennym.

Przejście misji w Tac-Ops DLC zajmie około ośmiu godzin. - Tac-Ops nowym dodatkiem do Arma III - wiadomość - 2017-11-10
Przejście misji w Tac-Ops DLC zajmie około ośmiu godzin.

Jak zwykle w przypadku Arma, każde zadanie będzie wymagało starannych przygotowań, strategicznego poruszania się po mapie, myślenia i celnego oka. Nie mniej istotna pozostaje umiejętność improwizacji i dostosowania się do warunków otoczenia.

Ukończenie wszystkich misji powinno zająć około ośmiu godzin w zależności od stylu gry oraz stopnia trudności. Producenci dodatku zachęcają jednak graczy do wielokrotnego przechodzenia każdej z nich z wykorzystaniem różnych taktyk lub innych typów pojazdów. Wszystkie misje są związane z główną kampanią „East Wind” podstawowej gry, lecz dzieją się w różnych okresach.

Tac-Ops Mission Pack zawiera trzy nowe mapy:

  • Beyond Hope - akcja misji rozgrywa się dziewięć lat przed konfliktem „East Wind”,
  • Stepping Stone – siły NATO muszą zabezpieczyć kluczową dla konfliktu wyspę Malden,
  • Steel Pegasus – w trakcie inwazji na Altis siły NATO przeprowadzają śmiały atak powietrzny, by otworzyć drugi front.

Podobnie jak w poprzednich częściach serii również tutaj postawiono na realizm i próbę odwzorowania współczesnego pola walki. Uważność, cierpliwość i inteligentne planowanie działań są kluczowe dla osiągania założonych celów.

Fabuła misji jest bezpośrednio związana z wątkiem głównym gry Arma III. - Tac-Ops nowym dodatkiem do Arma III - wiadomość - 2017-11-10
Fabuła misji jest bezpośrednio związana z wątkiem głównym gry Arma III.

Misje mają być mocno skoncentrowane na trybie dla pojedynczego gracza i oferować sporo opcji w ponownym ich przechodzeniu. Inne podejście do wykonania zadania, różne strategie lub użycie innego pojazdu mają zagwarantować świeże doświadczenie, tak, by graczowi udzieliło się wrażenie autentycznego wpływu na przebieg wydarzeń.

Nowością w serii będzie opcja AAR (After Action Report), czyli powtórki wideo wybranej misji z towarzyszącym ich komentarzem konsultanta wojskowego, dzięki któremu gracz ma zyskać szersze spojrzenie na podejmowane w trakcie zadania decyzje. Tac-Ops Mission Pack nie zawiera żadnych dodatkowych ulepszeń i przedmiotów, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich DLC, czyli Marksmen i Laws of War.

Dodatek można już teraz kupić w zamówieniu przedpremierowym z 10% zniżką na platformie Steam lub Bohemia Store w cenie 4,49 Euro (ok. 19 zł). Jego datę premiery ustalono na 30 listopada. Wszystkie szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Arma III

Arma III