Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2017, 13:43

autor: UNIX

Tac-Ops nowym dodatkiem do Arma III

Wczoraj Bohemia Interactive ogłosiła DLC Tac-Ops do swojej taktycznej strzelanki Arma III. Paczka misji dla pojedynczego gracza pozwoli wziąć udział w trzech rodzajach operacji wojskowych. Dodatek zadebiutuje 30 listopada.

Tac-Ops DLC (lub Tac-Ops Mission Pack) to zestaw dodatkowych misji taktycznych do gry Arma III. Jak podaje producent, Bohemia Interactive, dodatek zawiera zestaw operacji wojskowych mających zapewnić prawdziwe doświadczenie militarne w niemal nieograniczonym obszarze wojennym.

Przejście misji w Tac-Ops DLC zajmie około ośmiu godzin. - Tac-Ops nowym dodatkiem do Arma III - wiadomość - 2017-11-10
Przejście misji w Tac-Ops DLC zajmie około ośmiu godzin.

Jak zwykle w przypadku Arma, każde zadanie będzie wymagało starannych przygotowań, strategicznego poruszania się po mapie, myślenia i celnego oka. Nie mniej istotna pozostaje umiejętność improwizacji i dostosowania się do warunków otoczenia.

Ukończenie wszystkich misji powinno zająć około ośmiu godzin w zależności od stylu gry oraz stopnia trudności. Producenci dodatku zachęcają jednak graczy do wielokrotnego przechodzenia każdej z nich z wykorzystaniem różnych taktyk lub innych typów pojazdów. Wszystkie misje są związane z główną kampanią „East Wind” podstawowej gry, lecz dzieją się w różnych okresach.

Tac-Ops Mission Pack zawiera trzy nowe mapy:

  • Beyond Hope - akcja misji rozgrywa się dziewięć lat przed konfliktem „East Wind”,
  • Stepping Stone – siły NATO muszą zabezpieczyć kluczową dla konfliktu wyspę Malden,
  • Steel Pegasus – w trakcie inwazji na Altis siły NATO przeprowadzają śmiały atak powietrzny, by otworzyć drugi front.

Podobnie jak w poprzednich częściach serii również tutaj postawiono na realizm i próbę odwzorowania współczesnego pola walki. Uważność, cierpliwość i inteligentne planowanie działań są kluczowe dla osiągania założonych celów.

Fabuła misji jest bezpośrednio związana z wątkiem głównym gry Arma III. - Tac-Ops nowym dodatkiem do Arma III - wiadomość - 2017-11-10
Fabuła misji jest bezpośrednio związana z wątkiem głównym gry Arma III.

Misje mają być mocno skoncentrowane na trybie dla pojedynczego gracza i oferować sporo opcji w ponownym ich przechodzeniu. Inne podejście do wykonania zadania, różne strategie lub użycie innego pojazdu mają zagwarantować świeże doświadczenie, tak, by graczowi udzieliło się wrażenie autentycznego wpływu na przebieg wydarzeń.

Nowością w serii będzie opcja AAR (After Action Report), czyli powtórki wideo wybranej misji z towarzyszącym ich komentarzem konsultanta wojskowego, dzięki któremu gracz ma zyskać szersze spojrzenie na podejmowane w trakcie zadania decyzje. Tac-Ops Mission Pack nie zawiera żadnych dodatkowych ulepszeń i przedmiotów, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich DLC, czyli Marksmen i Laws of War.

Dodatek można już teraz kupić w zamówieniu przedpremierowym z 10% zniżką na platformie Steam lub Bohemia Store w cenie 4,49 Euro (ok. 19 zł). Jego datę premiery ustalono na 30 listopada. Wszystkie szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.