Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 10 listopada 2017, 21:44

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 11-12 listopada (The Quest, Hitman Sniper, Worms 3)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak The Quest, Motorsport Manager Mobile 1 i 2, Hitman Sniper, Exiles, Worms 3, To The Moon, Space Marshals, Secret Files 2: Puritas Cordis, Crashlands i Braveland.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Oldskulowe RPG-i mają oddanych fanów – na urządzeniach mobilnych jednym z najlepszych tytułów tego rodzaju jest The Quest. - Promocje mobilne na weekend 11-12 listopada (The Quest, Hitman Sniper, Worms 3) - wiadomość - 2017-11-10
Oldskulowe RPG-i mają oddanych fanów – na urządzeniach mobilnych jednym z najlepszych tytułów tego rodzaju jest The Quest.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

The Quest i The Quest: Islands of Ice and Fire

Przegląd rozpoczynamy od 50-procentowej przeceny The Questoldskulowego RPG-a od studia Redshift Games – na platformie Google Play. Produkcja ma długą i ciekawą historię, gdyż po raz pierwszy zadebiutowała w 2006 roku na urządzeniach przenośnych z systemem Palm OS. W 2009 roku doczekała się konwersji na iOS, a siedem lat później pojawiła się w końcu na Androidzie. Fabuła tego klasycznego RPG-a przenosi nas do krainy fantasy znanej jako Monares. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a eksploracja odbywa się w sposób skokowy (90-stopniowy obrót postaci). Podczas zabawy zwiedzamy świat, wypełniamy zadania oraz toczymy turowe bitwy. Kampania jest niezwykle obszerna, bogata w wydarzenia i zawartość. Tytuł zapewnia kilkadziesiąt godzin zabawy na wysokim, RPG-owym poziomie. Warto zauważyć, że o 50% taniej kupicie również samodzielne rozszerzenie Isles of Ice & Fire, umożliwiające kontynuowanie zabawy tym samym bohaterem. Oferuje ono nowe rejony do eksploracji, w tym lochy i miasta, kolejnych przeciwników oraz typ broni: kusze. Przypominamy też, że niedawno premierę miał piąty już dodatek do The Quest, czyli Hero of Lukomorye II.

 1. The Quest – Android: 14,99 zł
 2. The Quest: Islands of Ice and Fire – Android: 7,49 zł

Wyprzedaż gier z serii Motorsport Manager Mobile

Christian West odniósł spory sukces dzięki Motorsport Manager – serii doskonałych wyścigowych managerów. Teraz deweloper objął swoje gry wyprzedażą (pierwszą udostępnił nawet za darmo). W każdej z dwóch dotychczasowych odsłon cyklu zarządzamy drużyną wyścigową, zatrudniamy kierowców i techników, inwestujemy w nowe technologie i ulepszamy bolidy. Dokonujemy tego w jednym konkretnym celu – aby rozdawać karty podczas samych wyścigów. W ich trakcie podejmujemy liczne, trudne decyzje, mogące zdecydować o sukcesie lub porażce. W kontynuacji Christian West rozbudował warstwę ekonomiczną, a także uprawnił i uszczegółowił system rozwoju technicznego.

 1. Motorsport Manager Mobile – Android: za darmo / iOS: za darmo
 2. Motorsport Manager Mobile 2 – Android: ok. 10 zł / iOS: 8,99 zł

Hitman Sniper

W tym tygodniu za darmo możecie zdobyć kilka pozycji. Większość z nich jest niezbyt znana, ale gry Hitman: Sniper od firmy Square Enix chyba nie trzeba szczególnie przedstawiać. Specjalna odsłona kultowej serii jest udaną strzelanką snajperską, w której przebywając w jednym, odległym miejscu, eliminujemy z wskazane cele. Dobrze zaprojektowane mapy, umożliwiające aranżowanie „nieszczęśliwym wypadków”, i duża swoboda w zakresie planowania akcji czynią z zabawy w Hitman: Sniper bardzo ciekawe doświadczenie.

 1. Android: za darmo

Exiles

Aż 85-procentowej przeceny doczekała się gra Exiles, czyli potężne trójwymiarowe RPG ze światem o otwartej strukturze od studia Crescent Moon Games, utrzymane w klimatach science fiction. Produkcja przenosi akcję na pustynną planetę pełną obcych form życia, gdzie ludzkość utworzyła kolonię po tym, jak na Ziemi wyczerpano wszystkie surowce naturalne. Pod względem mechaniki tytuł przypomina strzelanki TPP, z kolei obecność elementów RPG zbliża go w kierunku rozwiązań charakterystycznych dla cyklu Mass Effect. W trakcie misji mierzymy się nie tylko z potworami, w tym potężnymi bossami, ale również z ludzkimi bandytami. Podróże na dalekie dystanse umożliwią latające ślizgacze.

 1. Android: ok. 4 zł

Worms 3

Po (bardzo) długim czasie oczekiwania obniżki ceny doczekała się wreszcie androidowa odsłona gry Worms 3 specjalnej, mobilnej edycji kultowego cyklu autorstwa firmy Team 17 (promocja obowiązuje również w App Store). Produkcja oferuje klasyczną kampanię dla pojedynczego gracza, tryb Bodycount oraz obowiązkowy multiplayer, umożliwiający toczenie walk nie tylko przy jednym urządzeniu, ale również przez sieć. Tytuł został ciepło przyjęty przez media i w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością, nawet pomimo faktu, że w sprzedaży od blisko dwóch lat znajduje się nowsza, czwarta część serii, a także klasyczne Worms 2: Armageddon.

 1. Android: 11,99 zł
 2. iOS: 8,99 zł

To The Moon

Taniej kupicie również jedną z bardziej emocjonalnych pozycji ostatnich lat – przygodówkę To The Moon. W produkcji studia Freebird Games kierujemy dwojgiem naukowców z firmy Sigmund Corp., oferującej ludziom możliwość przeniesienia się do własnych wspomnień i pokierowania swoim życiem w taki sposób, aby przeżyć największe, niespełnione marzenia. Para bohaterów trafia do umysłu schorowanego staruszka imieniem Johnny, który bardzo chciał odwiedzić Księżyc. Gracz krąży między jawą a snem, a zabawa sprowadza się do eksploracji kolejnych lokacji i gromadzenia specjalnych kul, symbolizujących kluczowe wspomnienia starca. W tym celu rozmawiamy z napotkanymi postaciami i gromadzimy przeróżne przedmioty, które pozwolą nam przenieść się do najmłodszych lat Johnny’ego. Całość łączy sporą dawkę humoru z dramatem i momentami tragicznymi, związanymi z życiem staruszka.

 1. Android: 12,99 zł
 2. iOS: 13,99 zł

Space Marshals

Jeśli miesiąc temu nie załapaliście się na promocję Space Marshalsdoskonałej, bogatej w treść strzelanki taktycznej, łączącej w ciekawy sposób realia science fiction ze stylistyką westernu – to nic straconego. Studio Pixelbite ponownie obniżyło cenę swojego mobilnego hitu. W produkcji autorów popularnej serii gier wyścigowych Reckless Racing wcielamy się w gwiezdnego szeryfa Burtona, przed którym postawione zostaje zadanie schwytania lub wyeliminowania wszystkich zbiegów z więzienia funkcjonującego na pokładzie statku kosmicznym Artemis.

 1. Android: ok. 6 zł

Secret Files 2: Puritas Cordis

W tym tygodniu coś dla siebie znajdą również fani gier przygodowych – z myślą o nich przygotowano promocję na grę Secret Files 2: Puritas Cordis. Jest to kontynuacja ciepło przyjętej przygodówki point-and-click z 2006 roku. Fabuła obraca się wokół serii niewytłumaczalnych zjawisk o skali globalnej, których przyczyn wyjaśnić nie potrafią nawet największe umysły. Gracz kontroluje dwójkę bohaterów: Ninę Kalenkow oraz Maxa Grubera, a zabawa koncentruje się na odwiedzaniu kolejnych prerenderowanych lokacji i rozwiązywaniu związanych z nimi zagadek logicznych.

Android: 11,99 zł

Inne wyprzedaże gier w Google Play, App Store i Microsoft Store – m.in. Crashlands, SpongeBob Moves In, Braveland, Beholder

W ostatnich dniach kilka mniej znanych pozycji (z drobnymi wyjątkami), znajdujących się w ofercie platform Google Play, App Store i Microsoft Store, doczekało się solidnych przecen lub wręcz zostało udostępnionych za darmo. Są wśród nich survivalowe Crashlands, strategiczne Braveland, efektowny hack’n’slash Demon’s Rise 2 oraz dostępny za 50 groszy sim SpongeBob Moves In. Aktualnie wśród ciekawszych propozycji tego typu znajdziecie:

 1. Bit Bit Love – Android: za darmo
 2. Beholder – Android: 12,99 zł / iOS: 13,99 zł
 3. Braveland – Android: ok. 3 zł / iOS: 2,99 zł
 4. Crashlands – Android: 17,99 zł
 5. Demon’s Rise 2 – Android: ok. 3 zł
 6. o0 – Android: za darmo
 7. Raytrace – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 8. Spaceplan – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 9. SpongeBob Moves In – Android: 50 groszy
 10. VGB – Game Boy (GBC) Emulator – Android: ok. 9 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne