Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Worms 3 (AND)
OkładkaWorms 3 (AND)

Worms 3

Kolejna odsłona legendarnego cyklu Worms, skierowana tym razem wyłącznie na urządzenia mobilne. Gra oferuje sprawdzoną mechanikę serii w klasycznej oprawie 2.5 D. Nowość stanowi system klas robali oraz wprowadzenie do rozgrywki elementów gier karcianych.

Strategiczne | turowe | 2D | elementy zręcznościowe | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Worms 3 Premiera

8sie2013

iOS

28maj2014

AND

producent: Team17 wydawca: Team17 Strona oficjalna

Worms 3 to kolejna odsłona popularnego cyklu studia Team 17, przygotowana tym razem z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. W przeciwieństwie do pełnoprawnej trzeciej części serii, wydanej na PC i konsolach szóstej generacji jako Worms 3D, niniejsza pozycja oferuje klasyczną 2,5-wymiarową oprawę, nawiązującą do początkowych odsłon cyklu.

Pod względem mechaniki tytuł nie wprowadza żadnych zmian, koncentrując się w dalszym ciągu na zwariowanych pojedynkach 4-osobowych drużyn robali. Autorzy przygotowali rozbudowaną kampanię dla jednego gracza, składającą się z 27 misji rozgrywanych w wielu zróżnicowanych sceneriach (w tym czterech zupełnie nowych: plaża, spooky, farma oraz kanały). Do dyspozycji graczy oddano cztery klasy w pełni modyfikowalnych robaków: Heavy, Scientist, Scout i Soldier, a także całą gamę środków zagłady. Wśród nich znalazły się zarówno ikoniczne bronie, znane już z poprzednich odsłon serii (np. Old Lady, Homing Pigeon), jak i całkiem nowe gadżety: Nora’s Virus i Canned Heat.

Jedną z największych nowości, jakie niesie ze sobą Worms 3, jest wprowadzenie do rozgrywki elementów gry karcianej. Podczas zabawy gracze mogą tworzyć własną talię spośród 41 zróżnicowanych kart strategicznych, podzielonych na 3 grupy: złote, srebrne i brązowe. Kolejne zdobywamy zaś za uzyskiwane podczas rozgrywki nagrody. Dzięki wykładaniu kart na początku lub na końcu tury, gracze mogą w rozmaity sposób wpływać na sytuację na polu bitwy.

Twórcy ze studia Team 17 przygotowali szereg zróżnicowanych trybów zabawy. Oprócz klasycznej kampanii dla jednego gracza, dostępny jest także specjalny tryb Body Count, stanowiący „wormsową” odmianę trybu przetrwania. Gra pozwala także na asynchroniczną rywalizację multiplayer w trybach Forts oraz Deathmatch. Warto też zwrócić uwagę na dostępny tu nowy system sterowania za pośrednictwem wirtualnego D-pada, który stanowi alternatywę dla klasycznego modelu dotykowego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Worms 3: 12+

iOS
AND