Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3PCiOSANDPS4
Okładka Unmechanical: Extended (PS3)

Unmechanical: Extended

Unmechanical

Platformówka logiczna o robocie, który próbuje wydostać się z tajemniczego labiryntu. Gra składa się z około 30 łamigłówek fizycznych, umysłowych lub pamięciowych. Większość z nich rozwiązujemy poprzez wchodzenie w interakcje z otoczeniem, np. przenoszenie obiektów.

Logiczne | science fiction | platformówki | indie | 2.5D

Okładka Unmechanical: Extended (PS3)

data premiery gry:

8sie2012

PC

17mar2013

iOS

22wrz2014

AND

10lut2015

PS3 PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unmechanical to gra logiczna stworzona przez niezależne studio Talawa Games. Deweloper został założony przez grupę studentów. W dokończeniu i wydaniu gry pomogli branżowi weterani z Teotl Studios, producenta znanego z gry The Ball.

W Unmechanical wcielamy się w sympatycznego latającego robota, który trafia do podziemnego świata, składającego się z labiryntu mechanicznych oraz organicznych konstrukcji. Zadaniem gracza jest wydostanie się z tego dziwnego, mrocznego miejsca oraz zrozumienie jego prawdziwej natury. Przejście całej gry zajmuje mniej więcej trzy do czterech godzin.

Przygoda składa się z kolejnych etapów zawierających łamigłówki o rosnącym poziomie trudności. Autorzy Unmechanical przygotowali około 30 zagadek logicznych, fizycznych i pamięciowych. W większości wykorzystujemy wiązkę naprowadzającą, która umożliwia podnoszenie przedmiotów i interakcję z otoczeniem. Sterowanie robotem jest intuicyjne, a same wyzwania podane w czytelny sposób. Z czasem stają się one jednak dość wymagające, więc fani łamania sobie głowy będą usatysfakcjonowani.

Unmechanical robi wrażenie nastrojowym wykonaniem, łączącym dwuwymiarową rozgrywkę z trójwymiarową, klimatyczną grafiką opartą na Unreal Engine 3. Całości dopełnia oprawa dźwiękowa potęgująca atmosferę tajemnicy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,7 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Gry podobne do Unmechanical: Extended

Klasyfikacja PEGI Unmechanical: Extended

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Unmechanical

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM - Vista/7
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Recenzja gry Unmechanical - logiczne wyzwanie w pięknym opakowaniu
Recenzja gry Unmechanical - logiczne wyzwanie w pięknym opakowaniu

Recenzja 6 sierpnia 2012, 11:32

W Unmechanical gra się wyjątkowo miło. Od jednej zagadki przechodzimy do kolejnej i następnej, i jeszcze jednej... W pocie czoła staramy się wydedukować, co też w danym miejscu należy poprzestawiać, powłączać, poukładać i pootwierać, żeby utorować sobie dalszą drogę. Czas mija niepostrzeżenie... aż tu nagle – koniec. Cała zabawa zajmie rozgarniętemu fanowi gatunku raptem jakieś cztery godziny. Wprawdzie możliwe jest dotarcie do finału na kilka różnych sposobów, lecz nie zmienia to faktu, że Unmechanical pozostawia po sobie pewien niedosyt. Jednak, czy gdyby było dłuższe, poziom komplikacji nie okazałby się frustrujący? Trudno powiedzieć. Niemniej można stwierdzić, że pozycji tej przydałoby się więcej urozmaicenia. Dodatkowe tryby rozgrywki (np. wyścig z czasem) i edytor poziomów z pewnością znacznie wydłużyłyby spędzony z grą czas. A tak – Unmechanical dostarcza wprawdzie wyjątkowo miłych wrażeń wizualnych i sporych wyzwań dla intelektu, ale nie należy do dzieł, do których się wraca. Za to każdy miłośnik łamigłówek niewątpliwie będzie je jeszcze długo i z wielką sympatią wspominał.

PC
iOS
AND
PS3
PS4