Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 listopada 2014, 11:15

Promocje mobilne na weekend 22–23 listopada (m.in. Soulcalibur, Valiant Hearts, Final Fantasy)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Soulcalibur, Valiant Hearts: The Great War, Worms 3, Alien Breed, Battle Supremacy, Puddle i cykl Final Fantasy.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Soulcalibur

Android: ok. 13 zł; wcześniej ok. 40 zł

Najnowszy przegląd promocji rozpoczynamy od mocnego uderzenia. Mam tu na myśli pokaźną, bo 60% obniżkę ceny kultowej gry walki Soulcalibur od firmy Bandai Namco (przecena ma obowiązywać do 4 grudnia), którą objęta została edycja dedykowana systemowi Android. Soulcalibur to oczywiście jedna z najlepiej ocenianych bijatyk w historii. W produkcji wcielamy się w wojowników walczących na śmierć i życie z wykorzystaniem broni białej. Konwersja na urządzenia mobilne wypadła dobrze i jest to obowiązkowy tytuł dla każdego fana gier walki.

Wyprzedaż gier studia Team17 (Android, iOS) – m.in. seria Worms i Alien Breed

Z okazji dziewiętnastej rocznicy wydania pierwszej odsłony kultowej serii Worms, studio Team17 obniżyło ceny swoich mobilnych produkcji. Z promocji mogą skorzystać zarówno posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem, jak i iOS. Pełną listę przecenionych pozycji znajdziecie poniżej:

Valiant Hearts: The Great War

iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 19 zł

Blisko trzy miesiące przyszło czekać użytkownikom iOS na pierwszą przecenę przygodowej platformówki Valiant Hearts: The Great War, autorstwa studia Ubisoft Montpellier. Produkcja opowiada historię czworga zwyczajnych ludzi, których plany pokrzyżował wybuch I wojny światowej. Tytuł stanowi połączenie platformówki, przygodówki i gry logicznej, nie brakuje w nim też kilku scen pełnych akcji. Przede wszystkim jednak angażuje gracza w bardzo emocjonalną opowieść, oferując bardzo ciekawy sposób narracji. Szkoda tylko, że tytuł ciągle nie zagościł w ofercie platformy Google Play.

Wyprzedaż gier z serii Final Fantasy (iOS)

W wakacje szeroko zakrojoną wyprzedażą gier z serii Final Fantasy mogli cieszyć się posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem. Kilka miesięcy później firma Square Enix wystartowała z podobną akcją w ramach platformy App Store. Posiadacze iPhone’a i iPada mogą nabyć w promocyjnych cenach części od I do VI, z uwzględnieniemFinal Fantasy IV: The After Years. Obniżki sięgają 60%, co – zważywszy na wysokie ceny gier z serii FF – wiąże się z naprawdę solidnymi spadkami cen.

Puddle

Android: ok. 4 zł; wcześniej ok. 10 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

Przez kilka najbliższych dni znacznie taniej można również nabyć znakomitą grę logiczno-zręcznościową Puddle. W produkcji niezależnego studia Neko Entertainment stajemy przed zadaniem przeprowadzenia niewielkiej ilości cieczy z jednego końca mapy na drugi. Po drodze musimy poradzić sobie z dużą liczbą różnorakich przeszkód – większość z nich stanowi nie lada wyzwanie. Za realistyczne zachowanie cieczy odpowiada zaawansowany silnik fizyczny, a do zalet gry można też zaliczyć efektowną grafikę.

Wyprzedaż gier studia Atypical Games – seria Sky Gamblers oraz Battle Supremacy

Studio Atypical Games wyrobiło sobie renomę producenta doskonałych symulatorów wojennych. Swego czasu, za sprawą serii Sky Gamblers, udało mu się podbić mobilny rynek gier lotniczych, a na początku 2014 roku oddało w ręce iOS-owych graczy świetne Battle Supremacy. Produkcja traktująca o bitwach pancernych, podobnie jak i dwie odsłony Sky Gamblers, zostały właśnie objęte atrakcyjną promocją. Wszystkie tytuły można nabyć za niecałe 4 złote.

Osmos HD

iOS (iPhone): ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł; (iPad) ok. 4 zł; wcześniej ok. 19 zł

Kolejne obniżki ceny doczekała się doskonała gra logiczno-zręcznościowa Osmos HD. Tym razem promocją objęto jednak wyłącznie edycję na iOS (w tym także znacznie droższą odsłonę na iPada). W produkcji niezależnego, dwuosobowego studia Hemisphere Games gracz kontroluje niewielką cząsteczkę, która, aby przeżyć, musi wchłaniać inną materię, charakteryzującą się mniejszymi rozmiarami od niej, a zarazem unikać większych obiektów. W połączeniu z piękną, „kosmiczną” szatą graficzną, klimatyczną ścieżką dźwiękową i doskonałym sterowaniem daje to jeden z większych, niezależnych hitów ostatnich lat.

Wyprzedaż gier z serii EPOCH. (iOS)

EPOCH. jest jedną z najciekawszych mobilnych serii strzelankowych, dla której inspiracją był przede wszystkim cykl Infinity Blade. Obie odsłony serii charakteryzują się dynamiczną akcją, efektowną oprawą wizualną i dobrym sterowaniem. Zdecydowanie bogatsza „dwójka” oferuje obszerną kampanię – mniej więcej trzy razy dłuższą od tej, którą można zaliczyć w części pierwszej. Mimo to warto zaopatrzyć się w obie gry. Godna uwagi obniżka ceny jest ku temu bardzo dobrą okazją.

Real Racing 2 HD

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 25 zł

Trzecia odsłona serii Real Racing była zarazem pierwszą wydaną w modelu free-to-play. Niestety, kiepsko zbalansowany system mikropłatności w opinii wielu osób pogrzebał „trójkę”, mimo że dzieło studia Firemonkeys samo w sobie nie jest złe (a w niektórych aspektach, np. pod kątem rozgrywki, jest wręcz znakomite). Fanom gier wyścigowych, którym nie w smak tego typu zagrywki, zapewne spodoba się wieść o znacznej obniżce ceny Real Racing 2 HD na iOS. I choć tytuł nie robi już takiego wrażenia, jak w 2010 roku, w dalszym ciągu pozostaje solidną ścigałką.

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

W tym tygodniu użytkownicy Windows Phone w ramach Okazji Red Stripe mogą zakupić cztery ciekawe produkcje. Są wśród nich dwie przygodówki typu ukryte obiekty (Odysseus, Koszmary z Głębin), uznana zręcznościówka (Mirror’s Edge) oraz pełna akcji gra logiczna (Jack Lumber).Przegląd przecenionych pozycji znajdziecie poniżej:

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej