Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDSANDiOSWii
Okładka Secret Files 2: Puritas Cordis (PC)

Tajne akta 2: Puritas Cordis

Secret Files 2: Puritas Cordis

Opracowana przez studio Animation Arts we współpracy z twórcami pierwowzoru z Fusionsphere Systems kontynuacja ciepło przyjętej przygodówki point-and-click z 2006 roku.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne

Secret Files 2 to sequel całkiem udanej i popularnej gry przygodowej, zatytułowanej Secret Files: Tunguska. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, także i tym razem kierujemy poczynaniami uroczej Niny Kalenkow i sympatycznego Maksa Grubera oraz rozwikłujemy niezwykle tajemnicze i intrygujące zagadki. Mechanikę oparto na sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązaniach: interfejsie typu point'n'click oraz starannie przygotowanej grafice dwuwymiarowej z elementami pełnego 3D.

Twórcy z Fusionsphere Systems zdecydowali się zachować konwencję fabuły o złowrogim, wręcz spiskowym charakterze. Niemal każdy zakątek świata doświadcza wielkich katastrof i strasznych zdarzeń. Liczne powodzie, susze, wybuchy wulkanów, wojny domowe, do tego wielki kryzys gospodarczy – wszystko to zebrało swoje straszne żniwo. W tym trudnym dla ludzkości okresie nie zabrakło miejsca dla postaci znanych z poprzedniej części. Jednak w takich czasach szczęście bohaterów nie mogło trwać długo – Max w czasie badania starożytnych indonezyjskich świątyń ściera się z tajemniczym ugrupowaniem, zaś Nina, wybierająca się w morską, sentymentalną podróż z Niemiec do Portugalii, jeszcze w hamburskim porcie jest świadkiem morderstwa. Udaje się jej nawiązać kontakt z Davidem Korellem, enigmatycznym księdzem, zajmującym się rozpracowywaniem zagadkowego, fanatycznego bractwa religijnego, będącego najwyraźniej w posiadaniu średniowiecznego manuskryptu o wielkiej wadze. Dokument pełen jest apokaliptycznych wizji o końcu świata, zaś zawarte w nim proroctwa dziwnym trafem zbiegają się z aktualnie dziejącymi się wydarzeniami. Wygląda na to, że naszych bohaterów ponownie czeka masa przygód, zagadek i tajemnic do rozwikłania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8,1 / 10 na podstawie 297 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,3 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Tajne akta 2: Puritas Cordis

Klasyfikacja PEGI Tajne akta 2: Puritas Cordis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tajne akta 2: Puritas Cordis

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP

Tajne akta 2: Puritas Cordis - recenzja gry

Recenzja 15 czerwca 2009, 12:33

Twórcy wykorzystali wszystkie sprawdzone w poprzedniej części patenty: system podpowiedzi, ujawniających aktywne obiekty i sąsiednie lokacje, pamiętnik podsumowujący najważniejsze zdarzenia i naprowadzający na rozwiązania trudniejszych zagadek, wygodny kursor w kształcie komputerowej myszki, z zaznaczonym tym klawiszem, którym na danym obiekcie należy kliknąć, opcję przełączania się pomiędzy bohaterami (do głównej grywalnej dwójki w epizodycznej roli dołącza trzecia – wspomniana archeolog Sam).

PC
NDS
Wii
iOS
AND