Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2011, 11:22

Ujawniono Columbus 4, czyli nową przygodówkę autorów Lost Horizon oraz serii Secret Files

Autorzy Lost Horizon oraz serii Secret Files ujawnili swój następny projekt. Okazała się nim być epizodyczna przygodówka zatytułowana Columbus 4.

Autorzy Lost Horizon oraz serii Secret Files ujawnili swój następny projekt. Okazała się nim być epizodyczna przygodówka zatytułowana Columbus 4.

Ujawniono Columbus 4, czyli nową przygodówkę autorów Lost Horizon oraz serii Secret Files - ilustracja #1

Akcja pierwszego odcinka toczyć się będzie w Nowej Szkocji, czyli jednej z prowincji Kanady. Tam, na niewielkiej wysepce kryje się skomplikowany system podziemnych tuneli wypełnionych przemyślnymi skrytkami. Od dawna poszukiwacze przygód zadawali sobie pytanie, w jakim celu wszystko to zostało wybudowane. Wiadomo, że tunele stworzono ponad pięćset lat temu, ale ich konstrukcja jest zbyt zaawansowana by mogli tego dokonać lokalni mieszkańcy z tamtego okresu.

Gracze wcielą się w członka zespołu badawczego Columbus 4. Grupa ta zostaje wynajęta przez korporację Omega by udać się na wyspę i wyjaśnić tajemnicę tuneli. Wskazówek nie ma za wiele. Jedną z nich są legendy Indian z plemienia Micmac głoszące, że plątanina korytarzy powstała by ukryć prastary skarb. Prawdopodobne jest również, że dwieście lat temu piraci wykorzystywali to miejsce do przechowywania własnych łupów. Istnieją nawet plotki, że schowano tu sekretny dziennik Francisa Bacona, który ma dowodzić, że to on napisał sztuki przypisywane dzisiaj Williamowi Szekspirowi.

Ujawniono Columbus 4, czyli nową przygodówkę autorów Lost Horizon oraz serii Secret Files - ilustracja #2

W skład zespołu badawczego wchodzą cztery osoby (stąd nazwa Columbus 4). Na razie twórcy przybliżyli sylwetkę najmłodszego członka, czyli Deverauxa Curtisa. To mający dwadzieścia sześć lat haker i dziennikarz pochodzący z miasta Waszyngton, którego pasją są teorie spiskowe. Niestety, jego wypełnione szalonymi domysłami artykuły spowodowały lawinę pozwów przeciwko redakcjom w których pracował. Obecnie żadne pismo nie jest zainteresowane jego zatrudnieniem, dlatego Curtis bez zastanowienia przyjmuję ofertę dołączenia do nowo powstałej ekipy badawczej.

Gra będzie mieć postać epizodycznej przygodówki. Całość rozgrywki polegać więc będzie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów oraz rozwiązywaniu zagadek. Każdy odcinek będzie stanowił zamkniętą całość opowiadającą historię jednej konkretnej wyprawy zespołu i starczyć ma na około 4-6 godzin zabawy. Pierwszy epizod Columbus 4 wydany zostanie jesienią tego roku na pecety i sprzedawany będzie zarówno w dystrybucji elektronicznej jak i w edycji pudełkowej. W późniejszym terminie gra ukaże się też na platformy mobilne (takie jak iPhone, iPad i system Android), jak również w wersji przeglądarkowej.

Ruszyła już oficjalna strona projektu, ale nie znajdziemy tam na razie nic poza logiem gry. Więcej informacji oraz galerię obrazków zawiera strona developera.