Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 stycznia 2011

Wydawca serii Gothic na skraju bankructwa

Aleksander Kaczmarek, 8 stycznia 2011, 15:30

Grupa JoWooD przeżywa trudne chwile. Według informacji umieszczonej na korporacyjnej stronie podjęte wysiłki zmierzające do restrukturyzacji kapitału nie przyniosły efektów. Zarząd JoWooD Entertainment AG ogłosił z dniem 6 stycznia niewypłacalność, a wczoraj do sądu trafił wniosek o wszczęcie procedury reorganizacji kapitałowej. Firmie pozostało 90 dni na osiągnięcie porozumienia z wierzycielami.

Nintendo 3DS ma spory apetyt na energię
Nintendo 3DS ma spory apetyt na energię

Aleksander Kaczmarek, 8 stycznia 2011, 14:26

Z okazji zainaugurowanej dziś w Tokio imprezy Nintendo World 2011 japoński koncern ujawnił na swojej stronie internetowej pełną specyfikację techniczną konsoli Nintendo 3DS. Z danych producenta wynika, że na jednym ładowaniu baterii urządzenie może pracować do 8 godzin, choć w praktyce czas ten skróci się do 3-5 godzin.

Diablo III - 17-minutowy materiał video

Adrian Werner, 8 stycznia 2011, 14:26

Diablo III to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych przez graczy produkcji pecetowych. Dlatego sporo z naszych czytelników powinien zainteresować film prezentujący kilkanaście minut walk na arenach w tej grze.

The Elder Scrolls V: Skyrim - pierwsze konkrety!
The Elder Scrolls V: Skyrim - pierwsze konkrety!

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2011, 12:51

Najnowszy Game Informer trafił już do prenumeratorów, a Ci szybko wyłuskali najważniejsze informacje z artykułu poświęconego piątej odsłonie cyklu The Elder Scrolls, który jest zresztą głównym tematem numeru. Jakie zmiany przyniesie „piątka”, czego możemy się spodziewać po kolejnym produkcie Bethesdy? Sprawdźcie sami – oto zbiór najistotniejszych faktów dotyczących tej gry.

EA wierzy w dystrybucję elektroniczną i mikrotransakcje
EA wierzy w dystrybucję elektroniczną i mikrotransakcje

Aleksander Kaczmarek, 8 stycznia 2011, 11:14

John Riccitiello, szef koncernu Electronic Arts nie ma wątpliwości. Gry wydawane w klasycznej, pudełkowej formie odchodzą do lamusa. Jego zdaniem już w tym roku obroty generowane przez dystrybucję elektroniczną i oparte o system mikrotransakcji produkty typu free-to-play przekroczą te ze sprzedaży w tradycyjnych sklepach.

Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend 8-9 stycznia (ArmA 2, Puzzle Quest)
Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend 8-9 stycznia (ArmA 2, Puzzle Quest)

Szymon Liebert, 8 stycznia 2011, 10:34

Po świątecznym i noworocznym szale cenowym przyszedł czas na uspokojenie. Najwięksi gracze dystrybucji cyfrowej, w tym chociażby Steam, postanowili chwilę odpocząć i nie zaserwowali żadnej dużej przeceny. Na szczęście kilka sklepów nie zapomina o łowcach okazji – dzięki temu możemy kupić taniej takie gry jak Puzzle Quest, czy ArmA 2.

Amnesia: The Dark Descent wielkim sukcesem finansowym
Amnesia: The Dark Descent wielkim sukcesem finansowym

Adrian Werner, 8 stycznia 2011, 08:40

Ostatnich kilka lat to okres dynamicznego rozwoju gier niezależnych. Małe ambitne zespoły radzą sobie coraz lepiej i najnowszym przykładem tego pozytywnego trendu jest studio Frictional Games, które właśnie pochwaliło się, że Amnesia okazała się wielkim sukcesem finansowym.

Ukończono prace nad grą Dungeons
Ukończono prace nad grą Dungeons

Adrian Werner, 8 stycznia 2011, 08:12

Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów serii Dungeon Keeper. Firma Kalypso Media ujawniła bowiem, że właśnie ukończono prace nad grą Dungeons, która w zamierzeniach ma być duchowym spadkobiercą tego kultowego cyklu.