Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 stycznia 2011

Reich nadal w produkcji

Aleksander Kaczmarek, 12 stycznia 2011, 14:32

Firma UTV Ignition Entertainment, o której problemach głośno było pod koniec ubiegłego roku, nie daje za wygraną. W wyniku reorganizacji jej oddziały w Kalifornii i na Florydzie scalone zostały w jedno, nowe studio deweloperskie z siedzibą w Austin w stanie Texas. Zajmie się ono m.in. dokończeniem produkcji futurystycznego FPS-a Reich.

Narysuj bohaterów gier z Xbox LIVE i wygraj nagrody!
Narysuj bohaterów gier z Xbox LIVE i wygraj nagrody!

Szymon Liebert, 12 stycznia 2011, 14:04

Niedawno Xbox LIVE wzbogacił się o dwie ciekawe produkcje, Raskulls oraz ilomilo, które opowiadają o bardzo sympatycznych bohaterach. W konkursie serwisu livelog.pl do wygrania czekają kody na gry Arcade. Wystarczy wykazać się kreatywnością i stworzyć pracę na temat wspomnianych postaci.

F.E.A.R. 3 pojawi się dopiero w maju
F.E.A.R. 3 pojawi się dopiero w maju

Szymon Liebert, 12 stycznia 2011, 13:13

Od kilku dni w sieci krążyły plotki o kolejnym opóźnieniu przerażającej strzelanki F.E.A.R. 3. Wszystko za sprawą maili rozsyłanych przez sklepy internetowe do osób, które złożyły zamówienia przedpremierowe. Jeden z administratorów poczytnego forum poświęconego trzeciej odsłonie serii potwierdził, że pojawi się ona dopiero w maju.

Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Black/White, NASCAR 2011) 12/01/11
Wieści ze świata (StarCraft II, Pokemon Black/White, NASCAR 2011) 12/01/11

Piotr Doroń, 12 stycznia 2011, 12:48

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce 1.2.0 do StarCraft II, pięciu milionach sprzedanych egzemplarzy Just Dance 2, promocji na gry i dodatki Activision w ramach Xbox Live, a także dacie premiery nowych odsłon Pokemon w Europie. Zapraszamy do lektury.

Cartoon Games - odc. 41 - 2011
Cartoon Games - odc. 41 - 2011

Marcin Kępski, 12 stycznia 2011, 12:10

Sony pozywa hakerów łamiących zabezpieczenia PlayStation 3
Sony pozywa hakerów łamiących zabezpieczenia PlayStation 3

Marcin Skierski, 12 stycznia 2011, 11:40

Firma Sony w ostatnich miesiącach nie ma lekko. Wszystko za sprawą hakerów, którzy na wszelkie możliwe sposoby starają się złamać zabezpieczenia PlayStation 3, do niedawna uznawanej za „nie do złamania”. Amerykański oddział koncernu postanowił przerwać milczenie w tej sprawie i wypowiedzieć wojnę wspomnianym domorosłym programistom.

Cyberpunk w klasycznym przygodowym wydaniu
Cyberpunk w klasycznym przygodowym wydaniu

Adrian Werner, 12 stycznia 2011, 10:48

Mamy dobre wieści dla miłośników staroszkolnych przygodówek. Ujawniono bowiem, że obiecująca gra nieależna zatytułowana Gemini Rue wydana zostanie już w przyszłym miesiącu.

Nowy film i gra o przygodach Jamesa Bonda już oficjalnie
Nowy film i gra o przygodach Jamesa Bonda już oficjalnie

Piotr Doroń, 12 stycznia 2011, 10:31

Wytwórnia MGM ogłosiła, że w przyszłym roku James Bond powróci do kin! Proces produkcji najnowszych, dwudziestych trzecich przygód agenta Jej Królewskiej Mości z Danielem Craigiem w roli głównej wystartuje pod koniec tego roku, a ich światowa premiera odbędzie się 9 listopada 2012 roku.

Kolejne części serii Tony'ego Hawka w planach
Kolejne części serii Tony'ego Hawka w planach

Marcin Skierski, 12 stycznia 2011, 10:25

Katastrofalne wyniki sprzedaży ostatnich odsłon skaterskiej serii sygnowanej nazwiskiem Tony’ego Hawka mogły poddawać w wątpliwość powstawanie ewentualnej kontynuacji. Nic bardziej mylnego – sam zainteresowany potwierdza, że takowa jest w planach.

Guild Wars 2 - nowe informacje o rasie kodan
Guild Wars 2 - nowe informacje o rasie kodan

Adrian Werner, 12 stycznia 2011, 09:59

Guild Wars 2 to bez wątpienia jedna z najbardziej obiecujących nadchodzących gier pecetowych. Na oficjalnej stronie twórcy opublikowali właśnie masę nowych informacji o rasie kodan.

DC Universe Online startuje na pececie i PlayStation 3

Szymon Liebert, 12 stycznia 2011, 09:56

Firma Sony Computer Entertainment potwierdziła wczoraj, że serwery DC Universe Online ruszyły. Produkcja została wydana na pecetach oraz PlayStation 3 (w dystrybucji cyfrowej i klasycznej) i jest jednym z nielicznych przypadków konsolowego MMO. Być może będzie to też jedna z bardziej widowiskowych i dynamicznych gier tego typu w tym roku.

Zapowiedziano kontynuację strategii LEGO Battles
Zapowiedziano kontynuację strategii LEGO Battles

Marcin Skierski, 12 stycznia 2011, 09:55

Firma Warner Bros Interactive zapowiedziała kontynuację LEGO Battles – gry strategicznej osadzonej w świecie klocków LEGO, tym razem opartej na nowej serii zabawek o nazwie Ninjago. Podobnie jak pierwowzór, LEGO Battles: Ninjago ukaże się tylko i wyłącznie na przenośnego DS-a.

EMPiK - Top Lista - tydzień 2. Symulator farmy na szczycie

Przemysław Zamęcki, 12 stycznia 2011, 09:26

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą ze 165 salonów z okresu pomiędzy 3 a 9 stycznia.

Zapowiedziano pierwszy dodatek do Elemental: War of Magic
Zapowiedziano pierwszy dodatek do Elemental: War of Magic

Piotr Doroń, 12 stycznia 2011, 09:12

Wizja finansowych strat nie zniechęca twórców strategii Elemental: War of Magic do kontynuowania prac, mających na celu usprawnienie ich dzieła. I nie chodzi tu jedynie o łatki i aktualizacje, ale również obszerne rozszerzenia. Pierwsze z nich – Elemental: Fallen Enchantress – zostało właśnie oficjalnie zapowiedziane, a do jego premiery dojdzie latem tego roku.

Premiera Majesty 2: Monster Kingdom i 75% obniżka cen na gry z serii

Marcin Skierski, 12 stycznia 2011, 08:50

Firma Paradox Interactive udostępniła oczekiwany od kilku miesięcy trzeci dodatek do swojej gry strategicznej Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim. Rozszerzenie zatytułowane Majesty 2: Monster Kingdom od wczoraj jest dostępne w systemach cyfrowej dystrybucji.

Champions Online stanie się darmowy jeszcze w tym miesiącu
Champions Online stanie się darmowy jeszcze w tym miesiącu

Szymon Liebert, 12 stycznia 2011, 08:45

Studio Cryptic poinformowało na oficjalnej stronie Champions Online, że gra zmieni model finansowy jeszcze w tym miesiącu. Dokładnie 25 stycznia wszyscy zainteresowani będą mogli wykreować swojego bohatera i dołączyć do zabawy za darmo. Do tej pory wcielenie się w czempiona wymagało kupienia pełnej wersji tytułu i opłacania abonamentu.

Nintendo 3DS z blokadą regionalną
Nintendo 3DS z blokadą regionalną

Piotr Doroń, 12 stycznia 2011, 08:22

Wszystko wskazuje na to, że 3DS będzie kolejną przenośną platformą firmy Nintendo, na którą nałożona zostanie blokada regionalna. Uniemożliwi ona uruchamianie gier pochodzących z innego regionu, niż konsola.

S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie wyglądał najlepiej na pecetach
S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie wyglądał najlepiej na pecetach

Szymon Liebert, 12 stycznia 2011, 08:22

Do tej pory nie byliśmy rozpieszczani informacjami o grze S.T.A.L.K.E.R. 2, bo wieści na jej temat ograniczały się właściwie tylko do lakonicznej zapowiedzi sprzed kilku miesięcy. Ostatnie dni przyniosły jednak zmianę w tym temacie. Studio GSC Game World przedstawiło na Facebooku pierwszą część serii pytań i odpowiedzi dotyczących ambitnego projektu.