Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2011, 10:48

autor: Adrian Werner

Cyberpunk w klasycznym przygodowym wydaniu

Mamy dobre wieści dla miłośników staroszkolnych przygodówek. Ujawniono bowiem, że obiecująca gra nieależna zatytułowana Gemini Rue wydana zostanie już w przyszłym miesiącu.

Mamy dobre wieści dla miłośników staroszkolnych przygodówek. Ujawniono bowiem, że obiecująca gra nieależna zatytułowana Gemini Rue wydana zostanie już w przyszłym miesiącu.

Cyberpunk w klasycznym przygodowym wydaniu - ilustracja #1

Gemini Rue zostało wybrane najlepszym projektem studenckim na zeszłorocznym Independent Game Festiwal (festiwalu gier niezależnych). Co ciekawe, wydania gry podjęło się studio Wadjet Eye Games, znane z takich przygodówek jak Emerald City Confidential czy seria Blackwell. Dla tej firmy jest to kolejny etap rozszerzania zakresu własnej działalności. Dawniej zajmowała się ona wypuszczeniem jedynie własnych produkcji, ale w zeszłym roku wydała przygotowaną przez inny zespół grę Puzzle Bots.

Gemini Rue przedstawia pesymistyczną wizję przyszłości, w której dominującą rolę odgrywa syndykat Boryokudan. Gracze wcielą się w dwie postacie. Pierwszą z nich będzie Azriel Odin - były płatny zabójca tropiący uciekiniera z systemu Gemini. Druga to przetrzymywany w szpitalu więzień, którego wspomnienia zostały wykasowane przez tajemniczą organizację. Początkowo historie obu tych mężczyzn będą za sobą niezwiązane, ale wraz z postępami w fabule odkrywać mamy coraz więcej powiązań między nimi.

Cyberpunk w klasycznym przygodowym wydaniu - ilustracja #2

Grafika gry została zaprojektowana w konwencji retro, podobnie zresztą jak mechanizmy rozgrywki. Gemini Rue to stuprocentowa przygodówka w starym dobrym stylu. Interfejs użytkownika oparty jest na szeregu komend reprezentujących konkretne czynności, a większość zabawy spędzimy na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Przede wszystkim jednak o sile gry ma stanowić bardzo rozbudowany i dorosły scenariusz.

Gemini Rue wydane zostanie 24 lutego tego roku. Można już składać pre-ordery na oficjalnej stronie Wadjet Eye Games. Standardowa cena za edycję elektroniczną to 18,29 dolarów (14,99 dolarów plus VAT), czyli w przeliczeniu około 55 złotych. Dla tradycjonalistów przygotowano edycję pudełkową, która kosztuje o 10 dolarów więcej, choć jednocześnie w cenę wliczone są koszty wysyłki w każdy rejon świata. Zainteresowanych dowiedzeniem się więcej na temat gry odsyłamy na oficjalną stronę projektu.

Jednocześnie polecamy obejrzenie zwiastuna Gemini Rue.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.