Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2011, 10:48

Cyberpunk w klasycznym przygodowym wydaniu

Mamy dobre wieści dla miłośników staroszkolnych przygodówek. Ujawniono bowiem, że obiecująca gra nieależna zatytułowana Gemini Rue wydana zostanie już w przyszłym miesiącu.

Mamy dobre wieści dla miłośników staroszkolnych przygodówek. Ujawniono bowiem, że obiecująca gra nieależna zatytułowana Gemini Rue wydana zostanie już w przyszłym miesiącu.

Cyberpunk w klasycznym przygodowym wydaniu - ilustracja #1

Gemini Rue zostało wybrane najlepszym projektem studenckim na zeszłorocznym Independent Game Festiwal (festiwalu gier niezależnych). Co ciekawe, wydania gry podjęło się studio Wadjet Eye Games, znane z takich przygodówek jak Emerald City Confidential czy seria Blackwell. Dla tej firmy jest to kolejny etap rozszerzania zakresu własnej działalności. Dawniej zajmowała się ona wypuszczeniem jedynie własnych produkcji, ale w zeszłym roku wydała przygotowaną przez inny zespół grę Puzzle Bots.

Gemini Rue przedstawia pesymistyczną wizję przyszłości, w której dominującą rolę odgrywa syndykat Boryokudan. Gracze wcielą się w dwie postacie. Pierwszą z nich będzie Azriel Odin - były płatny zabójca tropiący uciekiniera z systemu Gemini. Druga to przetrzymywany w szpitalu więzień, którego wspomnienia zostały wykasowane przez tajemniczą organizację. Początkowo historie obu tych mężczyzn będą za sobą niezwiązane, ale wraz z postępami w fabule odkrywać mamy coraz więcej powiązań między nimi.

Cyberpunk w klasycznym przygodowym wydaniu - ilustracja #2

Grafika gry została zaprojektowana w konwencji retro, podobnie zresztą jak mechanizmy rozgrywki. Gemini Rue to stuprocentowa przygodówka w starym dobrym stylu. Interfejs użytkownika oparty jest na szeregu komend reprezentujących konkretne czynności, a większość zabawy spędzimy na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Przede wszystkim jednak o sile gry ma stanowić bardzo rozbudowany i dorosły scenariusz.

Gemini Rue wydane zostanie 24 lutego tego roku. Można już składać pre-ordery na oficjalnej stronie Wadjet Eye Games. Standardowa cena za edycję elektroniczną to 18,29 dolarów (14,99 dolarów plus VAT), czyli w przeliczeniu około 55 złotych. Dla tradycjonalistów przygotowano edycję pudełkową, która kosztuje o 10 dolarów więcej, choć jednocześnie w cenę wliczone są koszty wysyłki w każdy rejon świata. Zainteresowanych dowiedzeniem się więcej na temat gry odsyłamy na oficjalną stronę projektu.

Jednocześnie polecamy obejrzenie zwiastuna Gemini Rue.