Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka Gemini Rue (AND)
OkładkaGemini Rue (AND)

Gemini Rue

Cyberpunkowa gra przygodowa z tradycyjnym interfejsem point-n-click. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości i opowiada o zazębiających się losach dwóch postaci – byłego płatnego zabójcy oraz mężczyzny będącego ofiarą eksperymentów medycznych.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | indie

Gemini Rue Premiera

24lut2011

PC

11kwi2013

iOS

17gru2013

AND

Gemini Rue na platformę PC, AND i iOS to mroczna przygodówka utrzymana w konwencji retro. Autorem scenariusza i głównym projektantem jest Joshua Nuernberger, dla którego jest to debiutanckie dzieło. Gra została wybrana najlepszym projektem studenckim na 2010 Independent Game Festiwal (festiwalu gier niezależnych).

Gemini Rue przedstawia pesymistyczną wizję przyszłości, w której dominującą rolę odgrywa syndykat Boryokudan. Gracze wcielają się w dwie postacie. Pierwszą z nich jest Azriel Odin - były płatny zabójca tropiący uciekiniera z systemu Gemini. Druga to przetrzymywany w szpitalu więzień, którego wspomnienia zostały wykasowane przez tajemniczą organizację. Początkowo historie obu tych mężczyzn będą za sobą niezwiązane, ale wraz z postępami w fabule odkrywać będziemy coraz więcej wspólnych elementów.

Grafika została zaprojektowana w konwencji retro, podobnie zresztą jak mechanizmy rozgrywki. Gemini Rue na platformę PC, AND i iOS to stuprocentowa przygodówka w starym, dobrym stylu. Interfejs użytkownika oparty jest na szeregu komend reprezentujących konkretne czynności, a większość zabawy spędzamy na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Przede wszystkim jednak o sile gry stanowi bardzo rozbudowany i dorosły scenariusz.

Ostatnia modyfikacja 22 kwietnia 2016

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 9,2 / 10 na podstawie 2290 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gemini Rue: 12+

Gemini Rue Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND