Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka The Blackwell Legacy (PC)
OkładkaThe Blackwell Legacy (PC)

The Blackwell Legacy

The Blackwell Legacy to rozbudowana gra przygodowa, przygotowana przez pięcioosobową ekipę programistów ze studia Wadjet Eye Games. Pełen tytuł składa się z kilku odrębnych epizodów, udostępnianych do pobrania za stosowną opłatą.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie

The Blackwell Legacy Premiera

7lut2007

PC

10lip2014

iOS

7paź2014

AND

The Blackwell Legacy to wydana na platformie PC, AND i iOS rozbudowana gra przygodowa, przygotowana przez pięcioosobową ekipę programistów ze studia Wadjet Eye Games. Tytuł ten wchodzi w skład serii gier składającej się z kilku odrębnych części/epizodów.

Omawiany cykl opowiada o przygodach pary dość nietypowych bohaterów: medium, dziennikarki, niespełnionej pisarki i samotniczki, czyli Rosangeli Blackwell oraz jej mistycznego przewodnika, ducha Joeya Malone’a, który nawiedza rodzinę bohaterki od pokoleń, lecz sam nie wie dlaczego. Ich wspólna misja polega na pomaganiu duchom, które nie zaznały spokoju i rozwiązywaniu kolejnych nadnaturalnych spraw.

W The Blackwell Legacy, pierwszym odcinku serii, para bohaterów zostaje wrzucona od razu na głęboką wodę – musi rozwikłać zagadkę tajemniczej serii samobójstw, popełnianych przez studentów lokalnego uniwersytetu. Wydana na platformie PC, AND i iOS gra wyposażona została w klasyczny interfejs point-and-click, a całość zmagań pani medium i ducha z serią nadprzyrodzonych zjawisk ukazano w staromodnej grafice 2D.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Blackwell Legacy: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
iOS
AND