Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka The Blackwell Legacy (PC)

The Blackwell Legacy

The Blackwell Legacy to rozbudowana gra przygodowa, przygotowana przez pięcioosobową ekipę programistów ze studia Wadjet Eye Games. Pełen tytuł składa się z kilku odrębnych epizodów, udostępnianych do pobrania za stosowną opłatą.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie

Okładka The Blackwell Legacy (PC)

data premiery gry:

7lut2007

PC

10lip2014

iOS

7paź2014

AND

The Blackwell Legacy to wydana na platformie PC, AND i iOS rozbudowana gra przygodowa, przygotowana przez pięcioosobową ekipę programistów ze studia Wadjet Eye Games. Tytuł ten wchodzi w skład serii gier składającej się z kilku odrębnych części/epizodów.

Omawiany cykl opowiada o przygodach pary dość nietypowych bohaterów: medium, dziennikarki, niespełnionej pisarki i samotniczki, czyli Rosangeli Blackwell oraz jej mistycznego przewodnika, ducha Joeya Malone’a, który nawiedza rodzinę bohaterki od pokoleń, lecz sam nie wie dlaczego. Ich wspólna misja polega na pomaganiu duchom, które nie zaznały spokoju i rozwiązywaniu kolejnych nadnaturalnych spraw.

W The Blackwell Legacy, pierwszym odcinku serii, para bohaterów zostaje wrzucona od razu na głęboką wodę – musi rozwikłać zagadkę tajemniczej serii samobójstw, popełnianych przez studentów lokalnego uniwersytetu. Wydana na platformie PC, AND i iOS gra wyposażona została w klasyczny interfejs point-and-click, a całość zmagań pani medium i ducha z serią nadprzyrodzonych zjawisk ukazano w staromodnej grafice 2D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Blackwell Legacy

odpowiednia dla każdego wieku

Czwarta edycja akcji Indie Royale - The Blackwell, Eets, Dino D-Day i The Oil Blue
Czwarta edycja akcji Indie Royale - The Blackwell, Eets, Dino D-Day i The Oil Blue

wiadomość13 grudnia 2011

Wystartowała czwarta odsłona akcji Indie Royale. The Xmas Bundle zawiera zestaw różnorodnych gier, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Tym razem za niewielką cenę możemy zakupić: The Blackwell Trilogy, Eets, Dino D-Day oraz The Oil Blue.

Twórcy cyklu The Blackwell anonsują nową przygodówkę
Twórcy cyklu The Blackwell anonsują nową przygodówkę

wiadomość3 listopada 2008

Studio Wadjet Eye Games, znane Wam być może z cyklu gier przygodowych Blackwell, poinformowało nas o rozpoczęciu prac nad swoją kolejną produkcją. Będzie nią oczywiście przedstawicielka przygodówek. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych produkcji Wadjet Eye Games, historia utrzymana zostanie w klimacie starych kryminalnych filmów noir, przyprawionym domieszką fantastyki. Pozycję wyda firma PlayFirst.

Zapowiedziano grę The Blackwell Convergence
Zapowiedziano grę The Blackwell Convergence

wiadomość20 grudnia 2007

Na początku września swoją premierę miała ostatnia produkcja zespołu Wadjet Eye Games, staroszkolna przygodówka point & click Blackwell Unbound. W związku z faktem, że twórcom wspomnianego tytułu udało się trafić do, bądź co bądź, wąskiego grona odbiorców, postanowili oni rozwinąć swoje pomysły i rozpocząć prace nad kolejną grą adventure.

Zapowiedziano prequel gry The Blackwell Legacy
Zapowiedziano prequel gry The Blackwell Legacy

wiadomość4 czerwca 2007

Firma Wadjet Eye Games, producent i wydawca opublikowanej przed kilkoma miesiącami gry przygodowej The Blackwell Legacy ogłosił, że wkrótce ukaże się jej kolejna odsłona. Zapowiedziana produkcja ma być prequelem do części pierwszej i nosić tytuł Blackwell Unbound.

PC
iOS
AND