Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2011, 09:06

autor: DogGhost

Indie Royale - Sanctum, Gemini Rue, Nimbus i A.R.E.S. za kilkanaście złotych

Ruszyła nowa akcja o nazwie Indie Royale, w której za niewielkie pieniądze można zakupić zestaw czterech niezależnych produkcji, w tym m.in. Sanctum i Gemini Rue. Wszyscy kupujący mają wpływ na cenę tego pakietu.

Na fali popularności akcji charytatywnej Humble Indie Bundle pojawiła się nowa, interesująca inicjatywa o nazwie Indie Royale. Dzięki niej możecie stać się posiadaczami czterech popularnych produkcji niezależnych za niewielką kwotę. Pierwszy pakiet obejmuje tytuły: A.R.E.S. Extinction Agenda, Gemini Rue, Sanctum oraz Nimbus. Obecnie koszt zakupu tego zestawu wynosi ok. 3 euro (ok. 13 zł).

Indie Royale - Sanctum, Gemini Rue, Nimbus i A.R.E.S. za kilkanaście złotych - ilustracja #1

Twórcy akcji zastosowali bardzo ciekawe rozwiązanie służące do ustalania ceny czteropaku. Otóż minimalna kwota za jaką jest dostępny zwiększa się stopniowo wraz z kolejnymi sprzedanymi egzemplarzami. Przykładowo wczoraj późnym wieczorem zestaw kosztował ok. 1,50 euro (ok. 7 zł), a dziś o godzinie 8.30 podrożał do ok. 2,80 euro (ok. 12 zł). Wartość ta zmienia się z minuty na minutę, więc powinniście szybko podjąć decyzję. Jest jeden sposób na obniżenie ceny – osoby, które zapłacą powyżej wartości minimalnej przyczynią się do jej zmniejszenia dla pozostałych kupujących, a dodatkowo pojawią się w rankingu najlepszych darczyńców. Gdy jeden z anonimowych nabywców dał za ten zestaw blisko 54 euro, to jego cena spadła dla wszystkich o 0,20 euro.

Jeżeli chodzi o zawartość pakietu to prezentuje się ona bardzo atrakcyjnie. Gemini Rue to klasyczna przygodówka z oldschoolową grafiką, bardzo ciepło przyjęta przez miłośników produkcji w stylu retro. Sanctum stanowi ciekawe połączenie gry typu tower defense ze strzelanką FPP. Z kolei Nimbus i A.R.E.S. Extinction Agenda to platformówki. Jak widzicie, twórcy postarali się, aby były to bardzo zróżnicowane tytuły.

Indie Royale - Sanctum, Gemini Rue, Nimbus i A.R.E.S. za kilkanaście złotych - ilustracja #2

Większość z produktów dostępnych w ramach pierwszego pakietu można połączyć z kontem Steam oraz Desura. Twórcy obiecali, że również przygodówkę Gemini Rue będzie się dało aktywować na Steamie, ale w tym momencie występują problemy z kluczami przeznaczonymi na tę platformę, więc musicie uzbroić się w cierpliwość. Akcja Indie Royale ma się odbywać cyklicznie – kolejne zestawy pojawią się w odstępach dwutygodniowych, ale zakupu można dokonać tylko przez pierwsze 5 dni.