Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2011, 08:53

autor: Sarge

Pecetowa wersja gry Renegade Ops debiutuje na Steam

Zręcznościowa gra akcji Renegade Ops zadebiutowała na platformie Steam. Produkcja studia odpowiedzialnego za serię Just Cause od 14 września jest dostępna także na PlayStation Network oraz Xbox Live.

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam pojawiła się zręcznościowa gra akcji Renegade Ops. Pierwotnie wersja pecetowa miała ukazać się 14 października, ale premiera została dwukrotnie przesunięta.

Posiadacze komputerów osobistych ściągną tytuł za pośrednictwem platformy Steam, gdzie wyceniono go na 12,99 euro (ok. 57 złotych). Zakupić można także pakiet czterech egzemplarzy – w takim przypadku zachowujemy jedną kopię dla siebie, a resztę wysyłamy znajomym w formie prezentu. Zestaw kosztuje 24,99 euro (ok. 110 złotych).

Jest to pierwsza produkcja zespołu Avalanche Studios przygotowana wyłącznie z myślą o elektronicznej dystrybucji. Twórcy znani są przede wszystkim za sprawą obu odsłon serii Just Cause. Gra Renegade Ops od 14 września jest dostępna na PlayStation Network oraz Xbox Live, gdzie kosztuje odpowiednio 47 złotych lub 1200 punktów Microsoftu.

Przed ewentualnym zakupem polecamy zapoznać się z naszą recenzją konsolowej wersji. Grze przyznaliśmy bardzo wysoką notę 9.0, zwracając uwagę na szereg atutów, jakimi może się pochwalić. Liczba ewidentnych błędów wydaje się znikoma, więc tym bardziej warto zainteresować się najnowszą produkcją Avalanche Studios.

Renegade Ops to zręcznościowa gra akcji, w której zasiadamy za kierownicą uzbrojonych pojazdów i toczymy widowiskowe walki z przeciwnikami. Wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka, a nieustanne strzelanie urozmaicają liczne power-upy i modyfikacje, jeszcze bardziej rozbudowujące nasze narzędzie zniszczenia.

Główną kampanię możemy ukończyć samotnie lub w kooperacji ze znajomym. W grze nie zabrakło także tradycyjnego trybu multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Całość działa na silniku graficznym Avalanche Engine 2.0, wykorzystanym wcześniej m.in. w Just Cause 2. W wersji pecetowej gościnnie występuje Gordon Freeman (bohater serii Half-Life), który rusza do walki za kierownicą swojego Muscle Cara.