Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3X360
Okładka Renegade Ops (PC)

Renegade Ops

Inspirowana klasycznymi strzelaninami gra akcji autorstwa szwedzkiego studia Avalanche. Wcielając się w zmotoryzowanych komandosów gracze wysłani zostają z misją pokonania niebezpiecznego terrorysty.

Zręcznościowe

Okładka Renegade Ops (PC)

data premiery gry:

14wrz2011

X360

27wrz2011

PS3

27paź2011

PC

Pomysł na grę Renegade Ops zrodził się w trakcie prac nad Just Cause 2. Projektanci z firmy Avalanche Studios testowali możliwości silnika graficznego, w tym pracę kamery z widokiem z perspektywy lotu ptaka. Pomysł okazał się na tyle ciekawy, że postanowiono rozwinąć go w postaci niskobudżetowej produkcji. Projektem zainteresowała się także firma SEGA, która została wydawcą gry.

Osią fabuły Renegade Ops są zmagania z Inferno – szalonym przywódcą wyjątkowo niebezpiecznej grupy terrorystycznej, zagrażającej pokojowi na świecie. Gracze przejmują kontrolę nad zmotoryzowanymi komandosami, którzy wysłani zostają w niebezpieczną misję, daleko na tyłach wroga. Kierując uzbrojonymi w różnorodną broń pojazdami toczą widowiskowe walki z komputerowymi lub żywymi przeciwnikami.

Gra oferuje kilka trybów zabawy. W kampanii głównej, przeznaczonej do rozgrywki solowej lub 2-osobowej kooperacji na podzielonym ekranie, gracze przemierzają szereg zróżnicowanych wizualnie lokacji, pokonując setki terrorystów. Po drodze mogą skorzystać z licznych power-upów oraz przeprowadzić modyfikacje, pozwalające siać jeszcze większe spustoszenie w szeregach wroga. Istotą sieciowego trybu multiplayer są z kolei emocjonujące pojedynki z udziałem maksymalnie 4 uczestników.

Renegade Ops wykorzystuje możliwości silnika graficznego Avalanche Engine 2.0 (znanego z wcześniejszych produkcji szwedzkiego studia – The Hunter i Just Cause 2). Wiele elementów mechaniki rozgrywki inspirowanych jest klasycznymi strzelaninami 2D z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, jak chociażby Jackal, Cannon Fodder i Jungle Strike.

Tytuł od początku projektowany był z myślą o dystrybucji elektronicznej i stanowi pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w dorobku firmy Avalanche Studios.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 360 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Renegade Ops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Renegade Ops

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Uczta dla fanów Desert Strike'a - recenzja gry Renegade Ops
Uczta dla fanów Desert Strike'a - recenzja gry Renegade Ops

Recenzja 30 września 2011, 11:30

A śpieszyć się trzeba. I to zwykle bardzo, bo pomijając najłatwiejszy poziom trudności, z większością zadań musimy zmieścić się w ściśle określonym terminie. W grze nie ma punktów kontrolnych – jeżeli jakiegoś zadania nie wykonamy na czas, całą zabawę trzeba zaczynać od nowa. Może to trochę frustrować, ale rozumiem, że takie podejście służy rywalizacji w rankingach. Gdyby dało się przechodzić jakiś fragment bez końca, zabawa w zdobywanie punktów i próba utrzymania jak najwyższego mnożnika nie miałyby większego sensu. Avalanche złożyło hołd starszym produkcjom i chwała mu za to.

PC
X360
PS3