Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PC
Okładka Cannon Fodder 3 (X360)
OkładkaCannon Fodder 3 (X360)

Cannon Fodder 3

Trzecia część kultowej serii strzelanin, w których obejmujemy kontrolę nad kilkuosobowym oddziałem żołnierzy i stajemy przeciwko przeważającym siłom wroga. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym.

Zręcznościowe | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cannon Fodder 3 Premiera

anulowana

X360

19gru2011

PC

producent: Burut wydawca: Codemasters

Gry podobne do Cannon Fodder 3

Renegade Ops

Narco Terror

Contra

Cannon Fodder 3 to trzecia odsłona niezwykle popularnego cyklu strzelanin, którego początki pamiętają jeszcze lata 90. XX wieku. Główną nowością w stosunku do poprzedniczek jest kolorowa, trójwymiarowa oprawa graficzna nadająca temu tytułowi odpowiedniego charakteru. Za jego stworzenie zabrało się rosyjskie studio Burut Creative Team, odpowiedzialne wcześniej między innymi za grę Ubersoldier 2.

Podobnie jak w poprzednich częściach, także tym razem fabuła odgrywa trzeciorzędną rolę i nie zaskakuje niczym oryginalnym. Kilka grup militarnych z Europy, Azji i Afryki zawarło porozumienie, na mocy którego chcą wspólnie przejąć dyktatorską władzę nad światem. Naszym zadaniem jest ich powstrzymanie, choćby miało to kosztować życie tysięcy żołnierzy. Pierwsze dwie odsłony Cannon Fodder znane były z tego, że każdy utracony na polu bitwy wojak był w pewien sposób zliczany i odnotowywany. Tym razem jest podobnie.

Rozgrywka nie zmieniła się znacząco, a więc znowu obejmujemy kontrolę nad niewielką grupą towarzyszy broni i odpowiednio nimi dowodząc eliminujemy stające nam na drodze oddziały wroga. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym, a więc mamy ogólny pogląd na stan pola bitwy i z odpowiednim wyprzedzeniem możemy zaplanować nasze następne ruchy. W trakcie trwania kampanii zwiedzamy szereg różnorodnych lokacji umiejscowionych w różnych miejscach świata i nie tylko, bo trafiamy także w przestrzeń kosmiczną.

Oprawa graficzna została utrzymana w zabawnym, iście rysunkowym stylu z charakterystycznie zaprojektowanymi postaciami. Po raz pierwszy w historii serii trafiamy do trójwymiarowego środowiska ze zmiennymi porami dnia, efektami pogodowymi oraz podatnym na zniszczenia otoczeniem. Chociaż w grze zabijamy w sumie setki wrogich oddziałów, przemoc jest raczej „kreskówkowa” i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.

Ostatnia modyfikacja 17 lutego 2011

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 10 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cannon Fodder 3: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cannon Fodder 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360