Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2011, 12:35

autor: Sarge

Codemasters zapowiada Cannon Fodder 3 [news zaktualizowany]

Firma Codemasters nieoczekiwanie zapowiedziała grę Cannon Fodder 3 – kontynuację kultowej w pewnych kręgach strzelaniny, znanej przede wszystkim posiadaczom Amigi. Na następczynię drugiej części serii czekamy już kilkanaście lat.

Firma Codemasters nieoczekiwanie zapowiedziała grę Cannon Fodder 3 – kontynuację kultowej w pewnych kręgach strzelaniny, znanej przede wszystkim posiadaczom Amigi. Na następczynię drugiej części serii czekamy już kilkanaście lat.

Za deweloping zabrało się rosyjskie studio GFI, tworzące dotychczas w większości raczej mało znane pozycje. W związku z tym można mieć pewne obawy co do poziomu końcowego produktu. Swego czasu podobnym wznowieniem znanej marki Codemasters miała być gra Sensible Soccer 2006, która nie do końca spełniła pokładane w niej nadzieje.

Fani Cannon Fodder doskonale zdają sobie sprawę z tego, że fabuła w tej pozycji jest sprawą trzeciorzędną, ale dla formalności warto o niej wspomnieć. Otóż kilka grup militarnych z Europy, Azji i Afryki zawarło porozumienie, na mocy którego chcą wspólnie przejąć dyktatorską władzę nad światem. Naszym zadaniem będzie ich powstrzymanie, choćby miało to kosztować życie tysięcy żołnierzy. Poprzednie odsłony znane były z tego, że każdy utracony na polu bitwy wojak był odnotowywany i podobnie będzie zapewne tym razem.

Codemasters zapowiada Cannon Fodder 3 [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Cannon Fodder to już klasyka gier wideo

Rozgrywka nie zmieni się znacząco, a więc znowu obejmiemy kontrolę nad niewielką grupą towarzyszy broni i odpowiednio ich prowadząc wyeliminujemy stające nam na drodze oddziały wroga. Po drodze odwiedzimy szereg różnorodnych lokacji umiejscowionych w różnych miejscach świata i nie tylko, bo trafimy także w przestrzeń kosmiczną.

Oprawa graficzna zostanie utrzymana w rysunkowym stylu, a akcję będziemy obserwować z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym. Po raz pierwszy w historii cyklu trafimy do trójwymiarowego środowiska ze zmiennymi porami dnia, efektami pogodowymi, oraz podatnym na zniszczenia otoczeniem. Chociaż w grze zabijemy w sumie setki wrogich oddziałów, przemoc będzie raczej „kreskówkowa” i nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością.

Cannon Fodder 3 ukaże się na pecetach oraz Xboksie 360, ale nie znamy jeszcze choćby przybliżonej daty premiery tej produkcji. Na razie musimy zadowolić się powyższymi szczątkowymi informacjami i czekać na pierwsze screeny oraz materiały filmowe prosto z rozgrywki.

UAKTUALNIENIE: Właśnie poinformowano, że gra póki co ma zaplanowaną premierę jedynie na rynek rosyjski i kraje byłego Związku Radzieckiego. Jest to wynik porozumienia między GFI a Codemasters i póki co nie wiadomo, czy tytuł wyląduje w pozostałych częściach świata. Pozostaje nam liczyć na to, że stosowne plany zostaną w najbliższym czasie ogłoszone. Poniżej prezentujemy też cztery screeny z gry:

Codemasters zapowiada Cannon Fodder 3 [news zaktualizowany] - ilustracja #2
Codemasters zapowiada Cannon Fodder 3 [news zaktualizowany] - ilustracja #3
Codemasters zapowiada Cannon Fodder 3 [news zaktualizowany] - ilustracja #4
Codemasters zapowiada Cannon Fodder 3 [news zaktualizowany] - ilustracja #5