Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Cannon Fodder 2 (PC)

Cannon Fodder 2 PC

Cannon Fodder 2 to druga odsłona popularnej serii strzelanin, której powstanie zawdzięczamy firmie Sensible Software.

Akcji | strzelanki

PC Windows
Okładka Cannon Fodder 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23lutego1994

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cannon Fodder 2 to druga odsłona popularnej serii strzelanin, której powstanie zawdzięczamy firmie Sensible Software. Podobnie jak to miało miejsce w pierwowzorze, omawiana gra pozwala objąć kontrolę nad grupą amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej, gotowych stawić czoła przeważającym siłom wroga.

Kampania podzielona jest na kolejne misje, a te z kolei na tzw. fazy. W każdym z etapów należy wyeliminować wszystkich przeciwników, a także zniszczyć wrogie budynki, o ile te ostatnie znajdują się na wirtualnym polu bitwy. Do dyspozycji gracza oddano oddział składający się z kilku żołnierzy. Jeśli zostaną oni zabici, możemy kontynuować zmagania do wyczerpania rezerwowych wojaków, wcielanych do armii po każdej zakończonej powodzeniem misji.

Mimo że mechanika rozgrywki w Cannon Fodder 2 nie została w żaden sposób zmodyfikowana, całkowicie zmieniło się otoczenie, w którym przyjdzie nam zmierzyć się z przeciwnikami. Fabuła programu kręci się wokół podróży w czasie i w przestrzeni, dlatego też dzielni żołnierze muszą uporać się z różnego rodzaju przeciwnikami, np. z arabskimi terrorystami, czy też ze średniowiecznymi rycerzami. W kilku misjach wojacy przeniosą się obcą planetę, do bazy kosmitów, którzy pragną podbić Ziemię.

Standardowo w arsenale gracza znajdują się wyłącznie karabiny maszynowe z nieograniczoną ilością amunicji. W trakcie zmagań można wyposażyć się w granaty i wyrzutnie rakiet, zbierając porzucone tu i ówdzie skrzynie. Kolekcjonowanie ładunków wybuchowych jest zresztą niezbędne, gdyż tylko one potrafią zamienić w ruinę wrogie budynki. W grze dostępne są również pojazdy (jeepy, czołgi) oraz śmigłowce. Wykorzystanie maszyn niejednokrotnie może okazać się kluczowe dla powodzenia całej misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Gry podobne do Cannon Fodder 2

Wymagania wiekowe Cannon Fodder 2

16+

Codemasters zapowiada Cannon Fodder 3 [news zaktualizowany]
Codemasters zapowiada Cannon Fodder 3 [news zaktualizowany]

wiadomość18 stycznia 2011

Firma Codemasters nieoczekiwanie zapowiedziała grę Cannon Fodder 3 – kontynuację kultowej w pewnych kręgach strzelaniny, znanej przede wszystkim posiadaczom Amigi. Na następczynię drugiej części serii czekamy już kilkanaście lat.