Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Darwinia (PC)
OkładkaDarwinia (PC)

Darwinia PC

Darwinia to jedyna w swoim rodzaju gra strategiczna (RTS), przygotowana przez zespół Introversion Software. Głównymi bohaterami programu są Darwinianie, dwuwymiarowe sprite’y z gier video, które muszą chronić się przed atakami różnych wirusów i robaków.

Strategiczne | RTS | indie

Darwinia Premiera PC

4marca2005

producent: Introversion Software wydawca: Valve Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Darwinia

Cannon Fodder 2

Darwinia to jedyna w swoim rodzaju gra strategiczna (RTS), przygotowana przez zespół Introversion Software. Głównymi bohaterami programu są Darwinianie, dwuwymiarowe sprite’y z gier video, które muszą chronić się przed atakami różnych wirusów i robaków.

Mimo, że gra zrealizowana jest przy użyciu trójwymiarowego silnika, wszystkie obiekty (zarówno Darwinianie jak i złe wirusy) stworzono za pomocą zwykłych bitmap. Daje to unikatowy i z pewnością rzadko spotykany dziś powiew klasycznych gier komputerowych, w których dwuwymiarowe sprite’y były na porządku dziennym. Fabuła gry skupia się wokół doktora Sepulveda, który w latach osiemdziesiątych rozpoczął prężną działalność na rynku gier video. Konieczność wprowadzania nowych technologii (a zwłaszcza jednej o nazwie Protologic 68000), które nie spotkały się z należytym odzewem branży, doprowadziła wkrótce jego koncern do ruiny. Sepulveda po zejściu do podziemia, rozpoczął dalsze prace nad projektem Protologic, który w krótkim czasie pozwolił mu stworzyć wirtualny świat o nazwie Darwinia. Jest to miejsce zamieszkiwane przez kod starych gier video, które jednak szybko zostało opanowane przez wirusy a co za tym idzie, wymknęło się spod kontroli.

Gracz obejmuje dowodzenie nad specjalnymi grupami uderzeniowymi, cyfrową partyzantką, której zadaniem jest podporządkować świat Darwinii i uwolnić go spod panowania wszędobylskich wirusów. To wszystko sprowadza się do klasycznego RTS-a, w którym wykonując kolejne misje, musimy zniszczyć wroga zanim ten zdoła nam wyrządzić krzywdę. Interfejs, przypominający archaiczny produkt o nazwie Cannon Fodder, pozwala w prosty sposób kontrolować dużą ilość jednostek. W grze pojawia się zresztą mnóstwo innych nawiązań do klasycznych hitów rodem z lat osiemdziesiątych. Co powiecie na nalot powietrzny przy użyciu jednostek charakterystycznych dla słynnego Space Invaders? W Darwinii to po prostu codzienność.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 167 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Darwinia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.