Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2010, 14:56

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gran Turismo 5, Sniper: Ghost Warrior) 12/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy o becie gry Elements of War, anulowanej grze z serii Mortal Kombat, nadchodzącym patchu do polskiego Snipera oraz konkursie związanym z Gran Turismo 5.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy o becie gry Elements of War, anulowanej grze z serii Mortal Kombat, nadchodzącym patchu do polskiego Snipera oraz konkursie związanym z Gran Turismo 5.

Elements of War

Firma Playnatic Entertainment udostępniła betę gry Elements of War użytkownikom z całego świata. Wszyscy chętni mogą więc wypróbować produkcję reprezentującą gatunek MMORTS (strategia czasu rzeczywistego dla wielu użytkowników). Żeby to zrobić wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie projektu i ściągnąć odpowiednie pliki. Gra będzie darmowa, chociaż pojawią się w niej mikro-transakcje. Autorzy planują również wypuścić kampanię jednoosobową. Sama rozgrywka przenosi nas na pola bitew wielkości 4 kilometrów kwadratowych i pozwala korzystać z wielu zróżnicowanych jednostek rosyjskich oraz amerykańskich.

Darwinia/Multiwinia

Studio Introversion Software wypuściło kod źródłowy swoich produkcji, czyli gier Darwinia i Multiwinia. Co ciekawe, za pakiet trzeba zapłacić 34,50 euro. W zamian otrzymujemy możliwość stworzenia własnego projektu na technologii dewelopera (czyli przede wszystkim modyfikacji wspomnianych tytułów) oraz jego pełne wsparcie (dostęp do specjalnego forum i strony Wiki). Ponadto, z każdym zakupionym egzemplarzem kodu firma rozdaje klucze do serwera, na którym można testować sieciowe moduły.

Mortal Kombat: Fire & Ice

Ed Boon, współtwórca gry Mortal Kombat, ujawnił w niedawnym wywiadzie, że studio Paradox pracowało nad tajną odsłoną serii, która otrzymała nazwę Fire & Ice. W produkcji mieliśmy wcielić się w dwójkę zawodników – Scorpiona i Sub-Zero – współpracujących ze sobą w nowej przygodzie. Całość przypomina więc rozgrywkę kooperatywną z gry Shaolin Monks. Niestety autorzy nie dysponowali wystarczającą ilością czasu, a ich budżet był zbyt mały. Boon dodatkowo powiedział, że niektóre odsłony serii nie powinny zostać wydane. Autor miał tu na myśli szczególnie fatalną część Special Forces.

Sniper: Ghost Warrior

Polska firma City Interactive zapowiedziała, że posiadacze gry Sniper: Ghost Warrior już wkrótce doczekają się łatki, która poprawi błędy związane przede wszystkim z interfejsem. Producent chce również wyeliminować problemy w trybie multiplayer oraz zwiększyć stabilność tytułu na pecetach. Łatka powinna zostać wydana w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Oprócz tego, w sieciowych rozgrywkach postacie graczy będą mogły wstrzymywać oddech (co zwiększy celność).

Gran Turismo 5

Polyphony Digital, studio szykujące grę Gran Turismo 5, rozpoczęło dość ciekawy konkurs, w którym trzeba wymyślić nazwę dla piosenki z niedawnego trailera gry (opublikowanego podczas trwania targów E3 2010). Tekst i sama piosenka są dostępne na oficjalnej stronie projektu. Zasady są proste – każda osoba może wysłać jedną propozycję tytułu pocztą elektroniczną. W mailu trzeba załączyć swoje imię, kraj pochodzenia oraz krótki komentarz na temat samej piosenki. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 lipca, a nazwisko zwycięscy zostanie umieszczone w podziękowaniach w grze.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gran Turismo 5, Sniper: Ghost Warrior) 12/07/10 - ilustracja #1

DeathSpank i Deadliest Warrior: The Game

W tym tygodniu na łamach Xbox Live Arcade (Xbox 360) pojawią się dwie nowe gry: DeathSpank (1200 punktów Microsoftu) oraz Deadliest Warrior: The Game (800 punktów Microsoftu). Pierwszy tytuł to projekt Rona Gilberta, współtwórcy serii Monkey Island, który wraz ze studiem Hothead Games postanowił stworzyć humorystyczną wersję Diablo. Deadliest Warrior: The Game to bijatyka, w której wcielamy się w najgroźniejszych wojowników z różnych okresów historycznych.

Gray Matter

Firma dtp AG ujawniła szczegóły ścieżki muzycznej do gry Gray Matter, czyli nowej przygodówki Jane Jensen, autorki serii Gabriel Knight. Kompozycje Roberta Holmesam, męża producentki, zostały nagrane w studiu Periscope. Twórcy przekonują, że muzyka nas zaskoczy, bo zrezygnowano ze zwykłych aranżacji orkiestrowych na rzecz syntezatorów. Całość ma kojarzyć się z filmami science-fiction z lat 70-tych i muzyką znanego kompozytora filmowego Angelo Badalamentiego. Łącznie otrzymamy 17 utworów, wśród których znajdą się piosenki niezależnego zespołu The Scarlet Furies.

Galeria filmów

Battlefield: Bad Company 2 - VIP Map Pack 4

Gran Turismo 5 - gameplay #1

Gran Turismo 5 - gameplay #2

Test Drive Unlimited 2 - środowisko

Test Drive Unlimited 2 - Oakenfold

The Settlers 7: Paths to a Kingdom - DLC

Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 - trailer #1

Blacklight: Tango Down - film startowy

Sword of the Stars 2: The Lords of Winter - teaser

World of Tanks - teaser

gry