Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Elements of War (PC)

Elements of War PC

Pełna akcji strategia czasu rzeczywistego, rozgrywająca się w bliskiej przyszłości. Po nieudanym eksperymencie z kontrolą pogody na Ziemi dochodzi do konfliktu zbrojnego.

Strategiczne | RTS | katastroficzne

PC Windows
Okładka Elements of War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23grudnia2010

Elements of War to strategia czasu rzeczywistego autorstwa rosyjskiego Lesta Studio specjalizującego się głównie w tworzeniu gier reprezentujących ten gatunek. Wcześniej spod skrzydeł tego dewelopera wyszły takie produkcje jak Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu, czy Aggression: Starcie Mocarstw.

Akcja gry została umiejscowiona w niedalekiej przyszłości na terenie Stanów Zjednoczonych. Trwa właśnie konflikt wywołany tajemniczym eksperymentem mającym zapewnić całkowitą kontrolę ludzkości nad pogodą. Przedsięwzięcie oczywiście się nie udało, co doprowadziło do niemal całkowitego załamania się klimatu na świecie. Zamieszanie starają się wykorzystać trzy zwalczające się frakcje, dążąc objęcia kontroli nad śmiercionośnymi broniami władającymi warunkami atmosferycznymi.

Jedną ze stron konfliktu jest armia Stanów Zjednoczonych działająca pod kryptonimem Ravens, próbująca ochronić tajny eksperyment. Naprzeciw niej do walki staje europejska koalicja EEB, pragnąca przechwycić bronie masowego rażenia. Swoją część tortu próbują uszczknąć jeszcze partyzanckie siły amerykańskich Patriotów, walczących o przetrwanie swojego kraju. Gracz może pokierować każdą z frakcji różniących się od siebie dostępnym wojskiem, liczącym łącznie ponad 40 jednostek.

Głównym elementem tej produkcji jest kampania dla jednego gracza składająca się z dwunastu rozbudowanych misji, w których eliminujemy czyhające na nas zagrożenia. Podczas potyczek możemy wykorzystać takie zjawiska jak tornada, trzęsienia ziemi, huragany, czy ulewne deszcze. To właśnie tytułowe „żywioły wojny” mocno wyróżniają produkcję Lesta Studio na tle konkurencji.

W takiej pozycji nie mogło zabraknąć trybu wieloosobowego, gdzie w jednej potyczce może wziąć udział nawet ośmiu graczy. Jeśli brakuje nam chętnych do zabawy, ich miejsce może zająć komputerowy przeciwnik, z którym warto przećwiczyć określone zagrania i odpowiednią taktykę. Od strony wizualnej gra prezentuje się całkiem nieźle, korzystając z trójwymiarowego silnika pozwalającego stworzyć sporych rozmiarów mapy o dość zróżnicowanym ukształtowaniu terenu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Elements of War

12+

Wymagania sprzętowe Elements of War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.66GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB RAM (GeForce 8800 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Wydawca gry Elements of War gotowy do podboju Ameryki

wiadomość27 marca 2011

Firma Kalypso Media ujawniła datę premiery gry Elements of War na rynku amerykańskim. RTS autorstwa rosyjskiego studia Lesta ukaże się za oceanem 12 kwietnia. Według informacji niemieckiego oddziału sklepu Amazon.com dwa dni później gra dostępna będzie u naszych zachodnich sąsiadów. Tytuł trafi także do dystrybucji elektronicznej, co z pewnością ucieszy polskich graczy.

Zapowiedziano Elements of War - nowego RTS-a od twórców Polskiego Imperium
Zapowiedziano Elements of War - nowego RTS-a od twórców Polskiego Imperium

wiadomość15 grudnia 2010

Rosyjskie Lesta Studio zapowiedziało Elements of War - nową strategię czasu rzeczywistego na pecety, której wydawcą w Europie została firma Kalypso Media. Choć tytuł gry jest identyczny jak inna produkcja autorstwa Orange Curtain Games, to obie pozycje są całkowicie oddzielnymi produktami.