Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Sniper: Ghost Warrior (PC)

Sniper: Ghost Warrior

Taktyczna gra akcji, w której gracz przejmuje kontrolę nad doświadczonym strzelcem wyborowym, wysłanym do akcji przeciwko reżimowi politycznemu wyspiarskiego państwa Isla Trueno.

Akcji | FPP | skradanki | współczesne konflikty | FPS | wojskowe | polskie | strzelanki

Okładka Sniper: Ghost Warrior (PC)

data premiery gry:

24cze2010

PC

25cze2010

X360

28kwi2011

PS3

Sniper: Ghost Warrior to taktyczna gra akcji, w której gracz przejmuje kontrolę nad doświadczonym snajperem i wyrusza w bój przeciwko reżimowi politycznemu wyspiarskiego państwa Isla Trueno. Produkcja została opracowana przez polską firmę City Interactive, mającą w dorobku m.in. serie Code of Honor oraz Terrorist Takedown.

Demokratyczny rząd państwa Isla Trueno upada. Kontrolę przejmuje rosnąca w siłę, agresywnie nastawiona junta (władza wojskowa), w związku z czym sytuacja robi się niebezpieczna. Zauważają to władze państwowe krajów Zachodu, które decydują się na wysłanie w miejsce konfliktu specjalnego oddziału żołnierzy, mającego pomóc rebeliantom w przywróceniu do władzy członków obalonego rządu.

Gracz uczestniczy w szeregu misji skonstruowanych tak, aby zaprezentować wszystkie możliwości głównego bohatera historii. W wielu przypadkach rozgrywka polega na wspieraniu ogniowym atakujących z bliska rebeliantów. Ponadto w grze bierzemy udział w zadaniach typu stealth, infiltrujemy szeregi wroga, a także uczestniczymy w misjach polegających na prowadzeniu otwartej walki.

Niezwykle istotnym jest fakt, że sposób dotarcia do wyznaczonego celu, a także realizacji poszczególnych zadań składających się na daną misję zależy w pełni od wyborów gracza – dzieło City Interactive jest pod tym względem produkcją w pełni nieliniową. Po części warunkują to projekty poziomów, których akcja bardzo często ma miejsce na sporym obszarze Isla Trueno.

Twórcy duży nacisk położyli na jak najlepsze odwzorowanie warunków „pracy” snajpera. Biorąc udział w walkach gracz musi zatem zwracać baczną uwagę m.in. na siłę i kierunek wiatru, a także ukształtowanie terenu czy jego pokrycie roślinnością.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 4190 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 456 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do Sniper: Ghost Warrior

Klasyfikacja PEGI Sniper: Ghost Warrior

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Sniper: Ghost Warrior

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 3
  • 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki z 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Sniper: Ghost Warrior - recenzja gry
Sniper: Ghost Warrior - recenzja gry

Recenzja 2 lipca 2010, 19:46

Parę epizodów scenariusza przełącza nas między rolami. Raz wcielamy się w komandosa, który wraz z dwoma kolegami przebija się przez daną lokację, tocząc dynamiczną walkę w zwarciu, by po chwili zostać teleportowanym w ciało snajpera, który tych kozaków osłania gdzieś z góry, torując im drogę. Podobało mi się takie pokombinowanie. Nie zawsze mamy pełną swobodę w wyborze podejścia nieprzyjaciela, czasami jesteśmy prowadzeni jak po sznurku, ale ogólnie nie jest źle. Choć parę razy zdarza się też uderzyć nosem w niewidzialną ścianę ograniczającą planszę albo trafić w taką barierę kulą czy granatem. Przeciwnicy bywają za to zabójczo celni – to prawdopodobnie taki wybieg autorów gry, by zmusić nas do przyjęcia taktyki „na lisa”, kiedy oni tego chcą. W kilku misjach ten przymus może wręcz dać w kość – nikt nie widzi, jak po cichutku likwidujemy bandziora, a mimo to włącza się alarm kończący rozgrywkę niepowodzeniem.

X360
PC
PS3