Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2011, 14:35

autor: Len

City Interactive poszukuje ludzi do prac nad Sniper: Ghost Warrior 3 oraz niezapowiedzianym FPS-em

Warszawska firma City Interactive poszukuje ludzi z doświadczeniem w branży gier na trzy stanowiska: dwa do prac nad trzecią częścią Sniper: Ghost Warrior, a jedno do produkcji tajemniczego darmowego FPS-a.

Wiele wskazuje na to, że City Interactive przymierza się do produkcji trzeciej części gry Sniper: Ghost Warrior. Na stronie producenta pojawiły się ogłoszenia o zatrudnienie do pracy nad projektem jasno wskazanym jako „Sniper 3” oraz do udziału w produkcji „niezapowiedzianego darmowego FPS-a”.

Pierwsze stanowisko, które jest do obsadzenia, to dyrektor techniczny odpowiedzialny za dopatrywanie procesu produkcji i zatwierdzanie zmian we wszystkich projektach firmy, z dużym naciskiem na rozwój silnika graficznego CryEngine 3. Kolejna oferta dotyczy starszego projektanta poziomów. Warszawska firma poszukuje jeszcze osoby na stanowisko dyrektora kreatywnego odpowiedzialnego za całościowy rozwój gry, która ma być darmowym FPS-em. Na temat tego ostatniego projektu nie wiemy dosłownie nic, ponieważ nie został jeszcze zapowiedziany.

Wymagania stawiane przed kandydatami są dość spore (m.in. kilkuletnie doświadczenie w produkcji wysoko ocenianych gier), dlatego zalecamy dokładnie się z nimi zapoznać na tej stronie. Tam również znajdziecie adres, pod którym możecie składać aplikacje. Warto zaznaczyć, że oferty dotyczą pracy w warszawskim oddziale City Interactive.

City Interactive poszukuje ludzi do prac nad Sniper: Ghost Warrior 3 oraz niezapowiedzianym FPS-em - ilustracja #1

Pozostaje jednak zasadnicze pytanie - czy możemy traktować te informacje jako jasną deklarację rozpoczęcia prac nad Sniper: Ghost Warrior 3? Niestety, wyklucza to Łukasz Mach z City Interactive, który mówi jedynie o planach:

„W City Interactive na nasze marki patrzymy perspektywicznie i planujemy wszystkie działania ze sporym wyprzedzeniem. Pierwsza część Sniper: Ghost Warrior właśnie przekroczyła 2 miliony sprzedanych egzemplarzy, stąd nie powinno dziwić, że tę akurat markę traktujemy niezwykle poważnie. Chcemy w nią inwestować i ją rozwijać. Wszyscy poważni wydawcy i producenci w branży tak robią. Połowa sukcesu przy tworzeniu gier to myślenie o ich możliwej kontynuacji i rozwoju całego brandu.

Jeśli zaś chodzi o nowego FPS-a, to oficjalnie nie został on zapowiedziany i na razie nie mogę podzielić się żadnymi informacjami.”

Przypomnijmy, że 16 marca zadebiutuje Sniper: Ghost Warrior 2 na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. O trzeciej części serii do tej pory nie było mowy, jednak fakt, że City Interactive już teraz przymierza się do prac nad kontynuacją może oznaczać, że taka, prędzej czy później, powstanie.