Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2016, 12:10

Sprzedaż serii Sniper: Ghost Warrior przekroczyła 5,6 mln kopii

Firma CI Games opublikowała raport finansowy podsumowujący zeszły rok. Znalazła się w nim informacja, że sprzedaż cyklu Sniper: Ghost Warrior przekroczyła 5,6 mln egzemplarzy.

CI Games zamknęło zeszły rok sporą stratą z powodu braku nowych premier. - Sprzedaż serii Sniper: Ghost Warrior przekroczyła 5,6 mln kopii - wiadomość - 2016-02-29
CI Games zamknęło zeszły rok sporą stratą z powodu braku nowych premier.

Polska grupa kapitałowa CI Games opublikowała raport z wynikami finansowymi za cały 2015 rok. W ciągu tych dwunastu miesięcy przychody netto ze sprzedaży wyniosły 25 mln zł, co oznacza spory spadek w porównaniu do 84 mln wypracowanych w 2014 r. Powodem tego był oczywiście brak nowych premier. Zysk ze sprzedaży wyniósł 6,5 mln zł, ale wliczając inne wydatki cała grupa zamknęła miniony rok stratą w wysokości 7,86 mln zł.

W raporcie zawarto również najnowsze wyniki sprzedaży dwóch dotychczasowych odsłon serii Sniper: Ghost Warrior, osiągnięte od dnia ich premier. Pierwsza część rozeszła się w 3,6 mln egzemplarzy, a druga w 2 mln. W sumie więc sprzedaż cyklu przekroczyła 5,6 mln sztuk. Niestety, CI Games nie podzieliło się wynikami osiągniętymi przez Lords of the Fallen.

Obecnie CI Games koncentruje się na produkcji Sniper: Ghost Warrior 3 i firma pokłada w tym projekcie bardzo duże nadzieje. W dalszej perspektywie jest Lords of the Fallen 2. Koszty obu projektów muszą być wysokie, gdyż w raporcie znalazła się informacja, że w maju zeszłego roku firma zaciągnęła kredyt w wysokości 15 mln złotych.

Sniper: Ghost Warrior 3 ma trafić do sprzedaży w tym roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, tym razem lwią część prac wykona zespół zewnętrzny, na czele którego stanęli ludzie mający na koncie takie tytuły Sniper Elite V2, Killzone 2 czy Full Spectrum Warrior.

Warto na koniec przypomnieć, że wciąż nie wiemy, kto dokładnie zajmuje się grą Lords of the Fallen 2. Początkowo CI Games zerwało współpracę z niemieckim studiem Deck 13 Interactive, które wykonało większość prac przy pierwszej części, ale kilka miesięcy temu obie firmy pogodziły się i poinformowały, że są otwarte na dalszą współpracę.

  1. CI Games – oficjalna strona firmy
  2. Graliśmy w Sniper: Ghost Warrior 3 na gamescomie - mniej strzelania, więcej zwiadu