Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2016, 10:06

CI Games pogodziło się z Deck13. Czy niemieckie studio pomoże przy Lords of the Fallen 2?

Firma CI Games podpisała umowę ugody ze studiem Deck13, zatrudnionym wcześniej do stworzenia gry Lords of the Fallen. Jednocześnie obie strony nie wykluczyły dalszej współpracy, co prowokuje spekulacje na temat udziału niemieckiego dewelopera w pracach nad kontynuacją.

Wydane w 2014 roku Lords of the Fallen było jednym z największych sukcesów w historii CI Games, ale mimo to polska firma w marcu ubiegłego roku rozwiązała umowę ze swoimi partnerami ze studia Deck13, które stworzyło naprawdę sporą część gry. Wydawało się więc, że nie ma możliwości, by Niemcy zostali zatrudnieni także do produkcji kontynuacji. Wkrótce może się to jednak zmienić, bo zainteresowane strony podpisały umowę ugody.

Czy kontynuacja Lords of the Fallen powstanie przy udziale Deck13? W teorii możliwe, w praktyce – bardzo mało prawdopodobne. - CI Games pogodziło się z Deck13. Czy niemieckie studio pomoże przy Lords of the Fallen 2? - wiadomość - 2016-02-04
Czy kontynuacja Lords of the Fallen powstanie przy udziale Deck13? W teorii możliwe, w praktyce – bardzo mało prawdopodobne.

W oficjalnej informacji prasowej możemy przeczytać:

„[…] Spółka (CI Games) oraz Deck13 Interactive GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem („Deck13”) podpisały Poufną Umowę Ugody („Ugoda”), której przedmiotem jest zawarcie porozumienia w sporze istniejącym między Spółką i Deck13 wynikłego na tle wykonywania umowy o współpracy łączącej Spółkę i Deck13 („Umowa”). Przedmiotem Umowy była produkcja gry Lords of the Fallen, która została wykonana przez Deck13 i wydana przez Spółkę. Obie strony pracowały ciężko nad produkcją oraz wypuszczeniem na rynek gry Lords of the Fallen. Obie strony wyrażają ubolewanie, że po wzajemnej współpracy pozwoliły na powstanie przedmiotowego sporu prawnego.”

Obecnie w niemieckim studiu priorytetem jest The Surge – RPG akcji, łączący dystopijny, futurystyczny klimat z rozwiązaniami znanymi z serii Souls oraz Lords of the Fallen. - CI Games pogodziło się z Deck13. Czy niemieckie studio pomoże przy Lords of the Fallen 2? - wiadomość - 2016-02-04
Obecnie w niemieckim studiu priorytetem jest The Surge – RPG akcji, łączący dystopijny, futurystyczny klimat z rozwiązaniami znanymi z serii Souls oraz Lords of the Fallen.

Dobrze widzieć, że cała sprawa zakończyła się szczęśliwie. Ale jeszcze lepszą wiadomością może być dalsza część informacji prasowej, w której czytamy: „Obie strony widzą możliwość wzajemnej współpracy nad kolejnymi projektami lub przedsięwzięciami biznesowymi w przyszłości”. Jeśli pomyśleliście teraz o Lords of the Fallen 2 – witajcie w klubie. Przy okazji pierwszej części Deck13 wykonało naprawdę solidną robotę, a po odejściu z zespołu Tomasza Gopa projektowi z pewnością przyda się dodatkowa dawka doświadczonych deweloperów. Niestety, zaangażowanie Niemców do produkcji może się okazać niemożliwe. Studio pracuje obecnie nad własnym tytułem, The Surge, RPG-iem akcji, oferującym futurystyczne podejście do rozwiązań inspirowanych serią Souls. Według planów twórców ma on trafić na półki sklepowe w przyszłym roku, czyli tak samo, jak Lords of the Fallen 2. Raczej trudno się spodziewać, by Deck13 porzuciło swój projekt na rzecz pracy pod skrzydłami CI Games – tym bardziej po tym, jak zakończyła się ona ostatnim razem.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy CI Games
  2. Oficjalna strona internetowa studia Deck 13