Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 lutego 2016, 09:54

Spotlight, Gęsia skórka - weekendowe premiery filmowe

Pierwszy kinowy weekend lutego to oscarowy kandydat Spotlight, opowiadający o nagrodzonym śledztwie w sprawie molestowania w Kościele, oraz przeznaczona dla młodzieży straszna opowieść Gęsia skórka.

Spotlight

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Oto kolejny, po Zjawie, oscarowy zawodnik wagi ciężkiej. Spotlight został już nagrodzony na festiwalu w Wenecji, a teraz jest nominowany do najważniejszych nagród Akademii Filmowej. Dzieło Toma MacCarthy'ego (twórca świetnego Dróżnika) prezentuje prawdziwe wydarzenia, które zakończyły się ujawnieniem wielkiego pedofilskiego skandalu. Dziennikarze Boston Globe – drużyna „Spotlight” - zgarnęła nagrodę Pulitzera za śledztwo dotyczące seksualnego molestowania w Kościele rzymskokatolickim, a teraz historię można oglądać na dużym ekranie. I choć nie jest to kino wybuchowe czy efektowne, wszyscy krytycy są zgodni: ogląda się to jak najlepsze dreszczowce. Spotlight to kolejny dowód na to, że najlepsze (najstraszniejsze, najbardziej emocjonujące) scenariusze pisze życie.

  1. Reżyseria: Tom MacCarthy
  2. Grają: Michael Keaton, Billy Crudup, Mark Ruffalo, Rachel McAdams

Gęsia skórka

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Gęsia skórka to seria strasznych opowieści dla młodszych czytelników, których autorem jest R. L. Stine. W filmie poznamy podwójny świat – z jednej strony na ekranie pojawia się postać pisarza, z drugiej, uniwersum jego książek. Młody chłopak przeprowadza się do małego miasteczka i poznaje tam dziewczynę z tajemnicą. Gdy odkrywa, że jej ojcem jest R. L. Stine, zupełnie przypadkiem uwalnia stwory zamieszkujące dotąd kartki powieści. No i rozpoczyna się śmieszno-straszna przygoda, której celem będzie zamknięcie kreatur z powrotem w świecie baśni. Gęsia skórka zalicza kilkumiesięczne opóźnienie w stosunku do premiery amerykańskiej, ale całkiem pozytywne opinie krytyków powinny sprawić, że seans będzie dla widzów przyjemnością.

  1. Reżyseria: Rob Letterman
  2. Tytuł oryginalny: Goosebumps
  3. Grają: Jack Black, Dylan Minnette, Odeya Rush

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Planeta singli (twórca Listów do M. zaprasza na kolejną, klasyczną, nowoczesną polską komedię romantyczną – tutaj główną rolę gra aplikacja do randkowania),
  2. Ardeny (belgijski dramat o trudnym związku dwóch braci),
  3. Misiek w Nowym Jorku (animacja o niedźwiedziu polarnym, który wyrusza do wielkiego miasta, by ratować swoją śnieżną ojczyznę),
  4. Umrika (komediodramat prezentujący mit amerykańskiego snu z perspektywy biednych, hinduskich chłopców),
  5. Śpiewający obrusik (zestaw czterech niezależnych nowelek stworzonych przez studentów łódzkiej filmówki).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.