Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2016, 09:52

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Raport Take-Two Interactive Software - 60 mln egzemplarzy GTA V w sklepach

Firma Take-Two Interactive Software opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał roku fiskalnego 2016. Dowiedzieliśmy się z niego, że Grand Theft Auto V trafiło do sprzedawców w 60 milionach egzemplarzy, a Mafia III ukaże się w okresie 1 kwietnia - 31 grudnia 2016 roku.

Raport Take-Two Interactive Software za Q3 2016:
  • 414,2 milionów dolarów przychodu i 42,4 miliony dolarów straty
  • Grand Theft Auto V od momentu premiery zostało wysłane do sklepów w 60 milionach egzemplarzy
  • Mafia III ukaże się w okresie 1 kwietnia – 31 grudnia 2016 roku

Koncern Take-Two Interactive Software opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał roku fiskalnego 2016 (okres od 1 października do 31 grudnia 2015 roku). W tym czasie firma wypracowała 414,2 milionów dolarów przychodu i 42,4 miliony dolarów straty (w tym samym okresie rok wcześniej uzyskano zysk na poziomie 40 mln dolarów). Kiepski wynik spowodowany był kosztami reorganizacji w firmie, które wyniosły ponad 70 milionów dolarów. Należy przy tym zauważyć, że sytuacja mogła być jeszcze gorsza, ale uratowały ją nieco ulgi podatkowe, dzięki którym zaoszczędzono około 25 milionów dolarów. Nas jednak najbardziej interesują informacje związane z samymi grami, których nie zabrakło w opublikowanym dokumencie.

Grand Theft Auto V to największy sukces koncernu Take-Two Interactive Software w ostatnich latach. - Raport Take-Two Interactive Software - 60 mln egzemplarzy GTA V w sklepach - wiadomość - 2016-02-04
Grand Theft Auto V to największy sukces koncernu Take-Two Interactive Software w ostatnich latach.

Grand Theft Auto V

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że mające dobrze ponad dwa lata na karku Grand Theft Auto V dalej sprzedaje się w niezłym tempie. Do sierpnia 2015 roku do sklepów wysłano 54 miliony egzemplarzy tej gry, a w kolejnych miesiącach wynik ten powiększył się o kolejnych 6 milionów. Produkcja, a raczej jej tryb sieciowy Grand Theft Auto Online, jest cały czas rozwijana i w ostatnich miesiącach doczekała się kilku aktualizacji dodających do zabawy nowe elementy, w tym chociażby walkę na śnieżki, tryb Drop Zone, nowe pojazdy itd.

Mafia III

Mafia III ponoć ma się ukazać 26 kwietnia, ale firma nie potwierdziła tej daty. Zamiast tego w raporcie zawarto informację, że gra zadebiutuje w „roku kalendarzowym 2016 (rok fiskalny 2017)”. Rok fiskalny 2017 rozpocznie się 1 kwietnia i zakończy 31 marca 2018, ale, jako że Mafia III ukaże się w roku kalendarzowym 2016, to wychodzi na to, że mówimy o okresie 1 kwietnia – 31 grudnia 2016 roku. Dokładnego terminu jednak brak.

Plan wydawniczy firmy na tę chwilę jest dość ubogi i wygląda tak:

Plan wydawniczy Take-Two Interactive Software / Źródło: raport finansowy.
Plan wydawniczy Take-Two Interactive Software / Źródło: raport finansowy.

Możemy jednak podejrzewać, że koncern trzyma kilka asów w rękawie, ale na zapowiedź konkretnych tytułów poczekamy pewnie do tegorocznych targów E3.