Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2016, 11:19

Mafia III zadebiutuje 26 kwietnia?

W sieci pojawiły się plotki, według których Mafia III trafi do sprzedaży 26 kwietnia. Ich źródłem jest sieć sklepów Best Buy.

Jeśli plotki są prawdziwe, to w Mafia III zagramy już za niecałe cztery miesiące. - Mafia III zadebiutuje 26 kwietnia?  - wiadomość - 2016-01-07
Jeśli plotki są prawdziwe, to w Mafia III zagramy już za niecałe cztery miesiące.

Firmy specjalizujące się w sprzedaży gier od dawna są źródłem plotek na temat planowanych dat premier. Najnowszym tego przykładem jest sieć Best Buy, w której sklepach rozpoczęto przedwcześnie sprzedaż pre-orderów trzeciej odsłony cyklu Mafia. Według nich projekt ma zadebiutować 26 kwietnia tego roku. Co więcej, dokładnie ta sama data pojawiła się na stronie sklepu GameStop, choć tam szybko została zmieniona na 31 grudnia 2016 r.

Serwis IGN poprosił o komentarz w tej sprawie wydawcę gry, czyli firmę 2K Games. Uzyskał od niej ogólnikowe oświadczenie, że Mafia III zadebiutuje w tym roku kalendarzowym. Jednocześnie podkreślono, że nie należy wierzyć informacjom podawanym przez sklepy przed oficjalnym ustaleniem daty premiery, gdyż wiele sieci wprowadza zmyślone terminy z powodów praktycznych, aby łatwiej pracowało się z zarządzającymi sprzedażą aplikacjami.

Zdjęcie oferty pre-orderowej. Źródło: IGN. - Mafia III zadebiutuje 26 kwietnia?  - wiadomość - 2016-01-07
Zdjęcie oferty pre-orderowej. Źródło: IGN.

Mimo takich informacji ze strony 2K, wydaje się, że data 26 kwietnia może okazać się prawdziwa. Gdy firmy zmyślają terminy dla celów praktycznych prawie zawsze wybierają te z końcówki roku, aby nie było potrzeby ich wielokrotnego modyfikowania. Rzadko też rozpoczynają na ich podstawie sprzedaż pre-orderów. Ponadto ta sama data pojawiła się na krótko na stronie sklepu GameStop, co zwiększa prawdopodobieństwo, że jest ona prawdziwa.

Przypomnijmy, że Mafia III zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Za produkcję odpowiada nowe studio Hangar 13, ale w jego skład wchodzi wiele osób, które wcześniej pracowało w zespole Illusion Softworks (znanym później jako 2K Czech) przy dwóch poprzednich odsłonach cyklu.

Kampania gry rozpocznie się w roku 1968 w Nowym Orleanie, a głównym bohaterem będzie czarnoskóry weteran wojny w Wietnamie imieniem Lincoln Clay. W porównaniu z wcześniejszymi częściami serii, Mafia III ma zaoferować m.in. bardziej interaktywny otwarty świat, który tym razem zostanie gęsto zapełniony opcjonalnymi aktywnościami i zadaniami.

  1. Mafia III bez tajemnic - wszystko, co wiemy o nowej odsłonie kultowej serii
  2. Mafia III – oficjalna strona gry