Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2015, 08:36

Lords of the Fallen 2 ukaże się w 2017 roku

Marek Tymiński, czyli szef studia CI Games, poinformował, że Lords of the Fallen 2 trafi do sprzedaży w 2017 roku.

Screen z pierwszego Lords of the Fallen. - Lords of the Fallen 2 ukaże się w 2017 roku - wiadomość - 2015-05-30
Screen z pierwszego Lords of the Fallen.

Już od dłuższego czasu wiemy, że firma CI Games pracuje nad Lords of the Fallen 2. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy możemy spodziewać się premiery tej gry. Szef studia Marek Tymiński, w rozmowie z serwisem Eurogamer, zdradził, że produkcja trafi do sprzedaży w 2017 roku.

Taka data premiery może wydawać się optymistyczna, gdyż projekt wciąż jest na wczesnym etapie produkcji, a wiemy już, że tym razem CI Games nie skorzysta z pomocy niemieckiego studia Deck 13. Jednak Tymiński uspokaja, że jego firma ściśle współpracuje z innymi zespołami. W przypadku pierwszego Lords of the Fallen w pewnym momencie nad grą pracowało ponad stu artystów mieszkających w Chinach. Polska firma jest zadowolona z modelu produkcji w dużym stopniu opartym na outsourcingu i zamierza kontynuować korzystanie z niego przyszłości, także w przypadku Sniper: Ghost Warrior 3.

Marek Tymiński stwierdził także, że sprzedaży Lords of the Fallen przekroczyła już 900 tysięcy egzemplarzy. Twórcy uznają taki wynik za dobry start dla nowej marki. Warto zauważyć, że liczba 900 tysięcy podawana była już dwa miesiące temu, więc tempo zdobywania nowych klientów przez ten tytuł jest obecnie dosyć wolne, ale autorzy są przekonani, że uda im się wkrótce przekroczyć próg miliona sprzedanych egzemplarzy.

Co do samego Lords of the Fallen 2, twórcy nie są na razie gotowi zdradzić żadnych konkretów. Obiecują jedynie, że wyciągną wnioski z problemów pierwszej części i kontynuacja będzie znacznie lepszą produkcją. Ponadto cykl produkcyjny ma być bardziej wydajny.

Warto na koniec przypomnieć, że studio Deck 13 również pracuje nad nowym projektem, którego powstanie finansuje firma Focus Home Interactive. Pierwsze informacje na temat tej gry mają zostać ujawnione za kilka tygodni, podczas tegorocznej edycji targów E3.

  1. Recenzja gry Lords of the Fallen
  2. Oficjalna strona gry Lords of the Fallen