Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2015, 11:20

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - błąd związany z systemem doświadczenia zostanie naprawiony w poniedziałek

Na forum studia CD Projekt RED poinformowano, że łatka naprawiająca błąd, sprawiający, że Geralt nie zdobywa doświadczenia, zostanie opublikowana na komputerach PC w najbliższy poniedziałek. Konsolowy patch ukaże się wkrótce potem.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Geralt walczy z błędami. - Wiedźmin 3: Dziki Gon - błąd związany z systemem doświadczenia zostanie naprawiony w poniedziałek - wiadomość - 2015-05-30
Wiedźmin 3: Dziki Gon – Geralt walczy z błędami.

Kilka dni temu okazało się, że grze Wiedźmin 3: Dziki Gon można natrafić na poważny błąd, przez który Geralt nie zdobywa doświadczenia podczas wykonywania zadań. Studio CD Projekt RED ujawniło wtedy, ze zlokalizowało już przyczynę buga i pracuje nad jego rozwiązaniem. Dziś mamy do przekazania dwie informacje – jedną dobrą, a drugą złą. Na forum dewelopera Marcin Momot, odpowiedzialny za kontakt ze społecznością, wyjawił, że stosowna poprawka ukaże się w najbliższy poniedziałek na komputerach PC i wkrótce potem na konsolach. To jest ta dobra nowina, zła jest natomiast taka, że nienaliczone wcześniej doświadczenie nie zostanie zwrócone po ukazaniu się patcha. Część osób zapewne wstrzyma się więc jeszcze z rozgrywką do momentu debiutu łatki, chociaż Momot zapewnił, że tak naprawdę bug nie ma wielkiego wpływu na balans gry.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest od 19 maja na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych. Twórcy cały czas usprawniają swój produkt, w związku z czym wersja PC-towa oznaczona jest już numerem 1.04, a edycja na urządzenia Sony i Microsoftu została zaktualizowana do wersji 1.03 (od wczoraj na XOne).