Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Elements of War (2010) (PC)

Elements of War (2010) PC

Strategia czasu rzeczywistego bazująca na rozgrywce typu tower defense, autorstwa Orange Cutain Games. W grze wcielamy się w obrońcę królestwa, którego zadaniem jest rozbudowanie struktur obronnych chroniących przed złowrogimi przeciwnikami.

Strategiczne | RTS | katastroficzne

PC Windows
Okładka Elements of War (2010) (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22kwietnia2010

Elements of War to gra z gatunku tower defense, w której pojawia się domieszka elementów RPG. Za opracowanie produkcji odpowiada studio Orange Curtain Games, które skorzystało z technologii dewelopera Epic Games, czyli Unreal Development Kit (darmowa wersja silnika Unreal Engine 3). To nie pierwszy tytuł tower defense stworzony przy pomocy tego oprogramowania, bo innym przykładem może być Dungeon Defense.

Główną atrakcją w Elements of War jest fabularna kampania solowa - na jej przejście potrzeba mniej więcej dwóch godzin. Gracz wciela się w niej w obrońcę potężnego królestwa, które zostało zaatakowane przez sojusz groźnych państw. Pomiędzy misjami możemy zaznajomić się z kolejnymi wydarzeniami, składającymi się na wątek fabularny – większość z nich przedstawiono w postaci rozmów kilku bohaterów.

Sama rozgrywka przypomina wiele innych gier z gatunku – gracz musi zbudować odpowiedni labirynt i obstawić go najróżniejszymi wieżami, aby przeciwnik nie mógł dotrzeć do zamku. W sumie do dyspozycji oddano 18 kombinacji budowli ochronnych, które korzystają między innymi z tytułowych „elementów”, czyli żywiołów. Wielość konstrukcji sprawia, że do przejścia zadań można zastosować kilka strategii obronnych.

Produkcja korzysta z Unreal Development Kit, a więc uproszczonego Unreal Engine 3. To sprawia, że oprawa wizualna prezentuje przyzwoity, chociaż może nie doskonały poziom. Całe pole walki zostało odwzorowane w pełnym 3D, dzięki czemu bitwy zyskały na widowiskowości. W dniu premiery gra była dostępna za opłatą na stronie dewelopera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Elements of War (2010)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Elements of War (2010)

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 2.0 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6200 lub lepszy), 750 HDD, Windows XP/Vista/7

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gran Turismo 5, Sniper: Ghost Warrior) 12/07/10
Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gran Turismo 5, Sniper: Ghost Warrior) 12/07/10

wiadomość12 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy o becie gry Elements of War, anulowanej grze z serii Mortal Kombat, nadchodzącym patchu do polskiego Snipera oraz konkursie związanym z Gran Turismo 5.

Kolejny tower defense na silniku Unreal Engine 3
Kolejny tower defense na silniku Unreal Engine 3

wiadomość26 kwietnia 2010

Niezależne studio deweloperskie Orange Curtain Games wypuściło płatną grę Elements of War, która reprezentuje popularny ostatnio gatunek tower defense i korzysta z mocy silnika Unreal Engine 3. Głównymi atrakcjami produkcji są: fabularna kampania solowa, kilkanaście budowli i umiejętności do wykorzystania oraz oczywiście niezła oprawa wizualna.