Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Defense Grid: The Awakening (PC)
OkładkaDefense Grid: The Awakening (PC)

Defense Grid: The Awakening

Wariacja na temat popularnej gry strategicznej Tower Defense. Tym razem jednak w grafice 3D, z miłymi dla oka otoczeniami, spektakularnymi wybuchami i efektami graficznymi oraz dynamiczną i energetyczną ścieżką dźwiękową.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense | indie

Defense Grid: The Awakening Premiera

8gru2008

PC

2wrz2009

X360

Gry podobne do Defense Grid: The Awakening

Plants vs Zombies

Bloons TD 6

Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Defense Grid: The Awakening to kolejna wariacja na temat przewijający się w całkiem sporej ilości gier, głównie flashowych. Naszą bazę atakują kolejne fale przeciwników, a my, mając do dyspozycji różnego rodzaju wieżyczki, usiłujemy nie dopuścić oponentów do unicestwienia nas.

Tym razem jednak ten prosty pomysł przeniesiono na komputery osobiste, a dodatkowo uczyniono to implementując go w grafice 3D. Całość okraszono miłymi dla oka otoczeniami, spektakularnymi wybuchami i efektami graficznymi oraz dynamiczną i energetyczną ścieżką dźwiękową. Wykazano się także inwencją jeśli chodzi o rodzaje przeciwników – atakują nas nie tylko hordy coraz szybszych czy silniejszych robotów – niektóre z nich posiadają bowiem zdolność kamuflażu i widoczne są dopiero w bardzo bliskiej odległości od naszych wieżyczek, bądź też potrafią ukryć poruszające się w ich pobliżu wrogie jednostki, a nawet skrywać ich pewną ilość w swoim wnętrzu. W sumie w skład wrogich armii wchodzi 15 różnych rodzajów przeciwników.

Kluczem do sukcesu jest umiejętność strategicznego rozmieszczenia wspomnianych wieżyczek, jak również odpowiedniego ich rozwoju – każda z nich bowiem może zostać poddana dwukrotnemu ulepszeniu, zwiększając przykładowo swoją siłę ognia czy zasięg. Umiejętne ich umiejscowienie może natomiast pomieszać szyki w szeregach wroga wydłużając jego drogę do naszej bazy oraz dać czas innym wieżyczkom na likwidację przeciwników. Należy wspomnieć, że oprócz typowo ofensywnych struktur, gra oferuje też obronne budowle, spowalniające atakujących czy też wzmacniające działanie wieżyczek stojących w promieniu ich aktywności.

Jedną z mocnych stron Defense Grid: The Awakening jest z pewnością intuicyjny interfejs, dzięki któremu gracze mogą cieszyć się zabawą bez zagłębiania się w gąszcze przeróżnych statystyk czy opcji. Główny, fabularny tryb rozgrywki składa się z 20 unikalnych poziomów, co przekłada się na około 8 godzin zabawy. Ponadto tytuł oferuje praktycznie nieskończoną frajdę przy tzw. Challenge Modes, gdzie przykładowo mamy do dyspozycji tylko 10,000 środków pieniężnych, możemy korzystać wyłącznie z podstawowych wersji wieżyczek lub też ich maksymalna ilość zostaje ograniczona do 10.

Ostatnia modyfikacja 11 grudnia 2008

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Defense Grid: The Awakening

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Defense Grid: The Awakening Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1
  • 5 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (NVIDIA GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
  • 1 GB HDD
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360