Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Defense Grid: Containment (PC)

Defense Grid: Containment PC

Rozszerzenie do popularnej gry z gatunku tower defence. Ponownie próbujemy uratować ludzi przed szturmującymi naszą bazę obcymi. Stawiamy różnorodne wieżyczki na wyznaczonych miejscach i ulepszamy je za zdobyte kredyty.

To jest dodatek do gry Defense Grid: The Awakening.

Strategiczne | science fiction | tower defense

PC Windows
Okładka Defense Grid: Containment (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23stycznia2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Defense Grid: Containment to rozszerzenie do jednej z najpopularniejszych produkcji z gatunku tower defence przygotowanej przez studio Hidden Path Entertainment. Tytuł ten powstał w znacznej mierze dzięki dofinansowaniu w ramach serwisu Kickstarter i oprócz ośmiu map przygotowanych przez twórców zawiera także cztery plansze stworzone przez społeczność graczy.

Nowa kampania przedstawia dalszy ciąg wydarzeń znanych z podstawowej wersji gry Defense Grid: The Awakening. Ponownie stajemy twarzą w twarz z niebezpiecznymi hordami obcych próbujących wykraść energię z naszego rdzenia. Zadaniem gracza jest powstrzymanie stworów poprzez stawianie rozmaitych wieżyczek w wyznaczonych do tego celu miejscach. Ich wyposażenie obejmuje między innymi działka laserowe, miotacze płomieni, wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze czy impuls spowalniający ruch obcych na pewnym obszarze. Za każdego pokonanego przeciwnika otrzymujemy gotówkę, którą przeznaczamy na nowe wieżyczki lub ulepszenie dotychczasowych.

Oprócz trybu fabularnego składającego się z ośmiu etapów, twórcy przygotowali wariację na ich temat w postaci wyzwań. Łącznie oddano do naszej dyspozycji czterdzieści poziomów o zmodyfikowanych zasadach, np. mamy do pokonania sto fal obcych lub nie możemy ulepszać wieżyczek. Rozszerzenie wprowadziło także kilkanaście nowych osiągnięć do zdobycia.

Pod względem warstwy audiowizualnej nie zaszły większe zmiany względem podstawowej gry. W trybie fabularnym pojawiło się więcej dialogów, a głosy podłożyli Alan Tudyk znany z serialu Firefly oraz Ming-Na-Wen z Ostrego dyżuru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Defense Grid: Containment

Wymagania wiekowe Defense Grid: Containment

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Defense Grid: Containment

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1
  • 5 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Disney Infinity, Call of Duty: Black Ops II) 24/1/13
Wieści ze świata (Disney Infinity, Call of Duty: Black Ops II) 24/1/13

wiadomość24 stycznia 2013

Dziś piszemy m.in. o rozwoju serii Disney Infinity, weekendzie z podwójnym doświadczeniem w grze Call of Duty: Black Ops II, a także premierze dodatku Defense Grid: Containment. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera dodatku Defense Grid: Containment odbędzie się 23 stycznia
Premiera dodatku Defense Grid: Containment odbędzie się 23 stycznia

wiadomość17 stycznia 2013

Poznaliśmy dokładną datę premiery Defense Grid: Containment - dodatku do gry Defense Grid: The Awakening, reprezentującej gatunek tower defense. Studio Hidden Path Entertainment ogłosiło, że do debiutu rozszerzenia dojdzie w przyszłym tygodniu.

Co ciekawego na Kickstarterze? (sukcesy Penny Arcade i Ouya)
Co ciekawego na Kickstarterze? (sukcesy Penny Arcade i Ouya)

wiadomość16 lipca 2012

W najnowszym przeglądzie Kickstartera omawiamy m.in. starty Defense Grid 2, Insurgency 2 i pecetowego Star Command oraz sukcesy konsoli Ouya i kontrowersyjnej akcji Penny Arcade. Nie obyło się niestety bez porażek, takich jak Hexit czy Alpha Colony.

Kontynuacja gry Defense Grid: The Awakening na Kickstarterze
Kontynuacja gry Defense Grid: The Awakening na Kickstarterze

wiadomość12 lipca 2012

Zespół Hidden Path Entertainment rozpoczął zbiórkę funduszy na serwisie Kickstarter na kontynuację gry Defense Grid: The Awakening. Wielbiciele tego tytułu otrzymają sequel lub dodatek, w zależności od sumy zebranych pieniędzy.