Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSVPC
Okładka Fieldrunners 2 (PC)
OkładkaFieldrunners 2 (PC)

Fieldrunners 2

Fieldrunners 2 to wyprodukowana przez zespół Subatomic Studios gra strategiczna z gatunku tower defense. Celem gracza jest obrona bazy i eliminacja atakujących jednostek przeciwnika. W tym celu na ich drodze stawia wieżyczki strażnice.

Strategiczne | RTS | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fieldrunners 2 Premiera

9sty2013

PC

16gru2014

PSV

Fieldrunners 2 to kontynuacja popularnej strategii typu tower defense. Grę opracował ten sam zespół co pierwowzór, czyli Subatomic Studios.

Tak jak w przypadku pierwowzoru Fieldrunners 2 nie zawraca sobie głowy rozbudowaną fabułą. Zamiast tego oferuje serię 25 poziomów, na których wcielamy się w dowódcę obarczonego zadaniem zatrzymania armii wroga. Akcja toczy się na pojedynczej wyspie, która oferuje cztery różnorodne strefy, każda z własnym stylem graficznym i oddzielnymi wyzwaniami. Zasady zabawy pozostają wierne klasycznym wytycznym gatunku tower defense. Naszym celem jest niedopuszczenie do bazy jednostek przeciwnika. W tym celu na ich drodze stawiamy wieżyczki strażnice. Centrum dowodzenia jest w stanie wytrzymać atak kilku wrogów, ale jeśli pozwolimy dotrzeć niego dwudziestu nieprzyjaciołom, to rozgrywka dobiega końca. Za każdego skutecznie zabitego przeciwnika otrzymujemy pieniądze, które wydajemy na budowę kolejnych wieżyczek i ulepszanie już postawionych.

W sumie w armiach wroga możemy spotkać trzydzieści różnorodnych jednostek, z których każda ma własne cechy specjalne oraz unikalny sposób zachowania. Wśród przeciwników nie zabrakło również potężnych bossów. Dysponują oni nie tylko dużą ilością punktów życia i śmiercionośnymi atakami, ale ich pokonanie zapewnia również dodatkowe nagrody. Ze wszystkimi tymi siłami nieprzyjaciół radzimy sobie korzystając z ponad 20 typów wieżyczek. Cechą wyróżniającą cykl na tle innych tower defense jest olbrzymia skala starć i nasze pozycje najczęściej atakują prawdziwe chmary wrogów. Nieprzyjaciele nie zachowują się jednak w sposób chaotyczny i zamiast tego ruchy kontrolowane są przez realistyczny moduł sztucznej inteligencji, dzięki czemu ma się wrażenie walki z rojem żołnierzy.

Fieldrunners 2 oferuje sporą różnorodność atrakcji. Lokacje są wielopoziomowe i możemy przekierowywać nieprzyjaciół przez mosty, tunele podziemne i okopy. Wiele misji zawiera zarówno duże otwarte tereny, jak i przygotowane przez autorów ścieżki. Dzięki temu w jednym meczu sprawdzane są zarówno nasze umiejętności budowania własnych labiryntów, jak i radzenia sobie z wykorzystaniem tych opracowanych przez samych twórców. Dodatkową atrakcją jest tryb Nagłej Śmierci, w którym musimy zmierzyć się z niekończącymi się falami przeciwników i zabawa polega na wytrzymaniu jak najdłużej. Wszystko to ukazane jest w ślicznej dwuwymiarowej grafice, która łączy kreskówkowo animowane postacie z pięknymi ręcznie malowanymi tłami.

Ostatnia modyfikacja 10 stycznia 2013

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Fieldrunners 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fieldrunners 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 550 MB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP2/7
PC
PSV