Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 15:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Crysis 3, Shadow of the Eternals, Fieldrunners 2) 5/6/13

Dziś piszemy m.in. o premierze dodatku DLC do Crysis 3, anulowaniu kickstarterowej zbiórki pieniędzy na produkcję gry Shadow of the Eternals, a także dacie premiery Fieldrunners 2 w wersji na PlayStation Vita. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dungeon Siege III

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Dungeon Siege III. Dzieło studia Obsidian Entertainment możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 3,74 euro (ok. 16 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Crysis 3

Wczoraj w usługach Xbox Live oraz Origin zadebiutował dodatek DLC The Lost Island do gry Crysis 3, który dzisiaj po południu pojawi się także na łamach europejskiego PlayStation Network. Rozszerzenie rozbudowuje tryb multiplayer o cztery nowe mapy, dwa tryby (Frenzy, Possession) oraz kolejne bronie. DLC kosztuje 49 złotych lub 1200 punktów Microsoftu.

Dodatek DLC The Lost Island to między innymi cztery nowe mapy do trybu multiplayer - Wieści ze świata (Crysis 3, Shadow of the Eternals, Fieldrunners 2) 5/6/13 - wiadomość - 2013-06-05
Dodatek DLC The Lost Island to między innymi cztery nowe mapy do trybu multiplayer

Shadow of the Eternals

Studio Precursor Games poinformowało na oficjalnej stronie internetowej, że zbiórka pieniędzy na produkcję gry Shadow of the Eternals została anulowana. Twórcy otrzymali „nowe, ekscytujące możliwości stworzenia jeszcze lepszej gry”. Nie zdradzili żadnych szczegółów, jednak za kilka tygodni mają wznowić zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter i na oficjalnej stronie internetowej.

Blood Bowl: Star Coach

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam pojawiła się możliwość wzięcia udziału w otwartych beta testach gry Blood Bowl: Star Coach. Jest to kolejna produkcja w usłudze firmy Valve, która została udostępniona w ramach programu „Gra z wczesnym dostępem”.

Fieldrunners 2

Zespół Subatomic Studios ogłosił, że gra Fieldrunners 2 w wersji na PlayStation Vita będzie mieć swoją premierę latem bieżącego roku. Tytuł będzie grywalny na zbliżających się targach E3, więc w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się sporej liczby materiałów wideo prezentujących rozgrywkę. Fieldrunners 2 to strategia typu tower defense, która początkowo ukazała się na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, a na początku bieżącego roku przeniesiono ją także na PC.

Humble Indie Bundle 8

Oferta akcji Humble Indie Bundle 8 została wzbogacona o cztery dodatkowe gry: Tiny & Big In Grandpa’s Leftovers, Intrusion 2, English Country Tune oraz Oil Rush. Zostały one zaoferowane dla wszystkich dotychczasowych nabywców pakietu. Pozostali muszą zapłacić powyżej średniej widocznej na oficjalnej stronie akcji – obecnie 5,73 dolarów (ok. 24 zł). Do tej pory za sprawą akcji odnotowano przychód ponad 2,1 milionów dolarów. Spis pozostałych gier dostępnych w zestawie i wszelkie szczegóły na jego temat znajdziecie w poprzedniej wiadomości.

SpyParty

Niezależny twórca Chris Hecker rozpoczął przyjmowanie zapisów do otwartych beta testów gry SpyParty. Aby wziąć w nich udział, musicie zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej i wpłacić 15 dolarów (ok. 49 zł). W tę kwotę wliczony jest również późniejszy dostęp do końcowego produktu i wszystkich nadchodzących aktualizacji. SpyParty to dość nietypowa gra sieciowa, w której jedna osoba wciela się w szpiega mającego wykonać szereg celów misji, a drugi gracz jako snajper musi go wyeliminować.

EVE Online

Wczoraj miała miejsce premiera Odyssey – dziewiętnastego rozszerzenia do gry EVE Online. Dodatek wprowadza m.in. nowe narzędzia do eksploracji przestrzeni kosmicznej, odnowiony system skanowania, zmiany w interfejsie użytkownika i wiele więcej modyfikacji. Ich pełną listę znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

StarCraft II

Firma Blizzard ogłosiła ciekawą ofertę dla użytkowników gry StarCraft II w darmowej wersji Starter Edition. Po dołączeniu do wspólnej rozgrywki z użytkownikami pełnej wersji StarCraft II: Wings of Liberty lub StarCraft II: Heart of the Swarm dostaną oni tymczasowy dostęp do całej zawartości tych produkcji. Będzie to jednak obowiązywać tylko do momentu zakończenia sieciowej zabawy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: