Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 14:52

autor: Hed

Mario & Luigi: Dream Team – znamy szczegóły kolejnej przygody Mario i Luigiego

Poznaliśmy szczegóły gry Mario & Luigi: Dream Team, która w lipcu trafi do sklepów. Kolejna przygoda znanych bohaterów, tym razem skierowana na 3DS-a, będzie koncentrowała się na zwiedzaniu snów Luigiego.

Mario i senny Luigi – bohaterowie Mario & Luigi: Dream Team - Mario & Luigi: Dream Team – znamy szczegóły kolejnej przygody Mario i Luigiego - wiadomość - 2013-06-05
Mario i senny Luigi – bohaterowie Mario & Luigi: Dream Team

Firma Nintendo ujawniła nowe informacje oraz materiały graficzne z gry Mario & Luigi: Dream Team, która trafi do sprzedaży w lipcu tego roku na konsoli 3DS. W tej produkcji wybierzemy się na wyspy mieszczące się nieopodal Mushroom Kingdom i bezpośrednio do umysłu lub raczej snów Luigiego. Czwarta odsłona serii przygód dwójki bohaterów przyniesie wiele nowych pomysłów na rozgrywkę, chociaż będzie utrzymana w dobrym i lubianym stylu gier Nintendo.

Mario i Luigi zmierzą się z sennymi koszmarami.
Mario i Luigi zmierzą się z sennymi koszmarami.

W grze dołączymy do świty Księżniczki Peach, którą zaproszono na wycieczkę krajoznawczą po tajemniczej wyspie Pi’illo, należącej do enigmatycznego właściciela: niejakiego Dr Snoozemore’a. Zaskoczeniem nie będzie to, że Peach zostanie porwana i wciągnięta do krainy snów, gdzie rządzi nietoperzowy król Antasma. Mario i Luigi rzucą się na ratunek, co będzie wymagało niekonwencjonalnych metod: wejścia do snów hydraulika odzianego w zieloną koszulę.

Przegląd obrazków z gry. - Mario & Luigi: Dream Team – znamy szczegóły kolejnej przygody Mario i Luigiego - wiadomość - 2013-06-05
Przegląd obrazków z gry.

Rozgrywka w tej odsłonie serii będzie koncentrowała się na eksplorowaniu poziomów, rozwiązywaniu łamigłówek i walce z przeciwnikami. Nowością ma być konieczność zwiedzania zarówno prawdziwego, jak i sennego świata. Relacja między tymi „wymiarami” spełni kluczową rolę dla wielu zagadek. Na wygląd krainy snu wpłyniemy między innymi poprzez wchodzenie w interakcję ze śpiącym Luigim, np. szarpiąc go za wąsy i drapiąc po nosie. Takie czynności wywołają reakcję w jego umyśle.

Jeden ze specjalnych ataków – kula Luigi.
Jeden ze specjalnych ataków – kula Luigi.

Powyższym pomysłom wtórują sekwencje walk, w których wykorzystamy specjalne ataki napędzane wyobraźnią Luigiego. Jeden z nich pozwoli Mario jeździć na kuli zrobionej z kopii Luigiego. W grze nie zabraknie systemu odznak i rozwoju postaci, znanych z poprzednich odsłon. Za wygrywanie bitew otrzymamy doświadczenie i podniesiemy takie statystyki jak liczba punktów życia, siła, itp. Dla nowych graczy Nintendo szykuje podpowiedzi, łatwy poziom trudności i tryb spowolnionej walki.

Mario & Luigi: Dream Team – znamy szczegóły kolejnej przygody Mario i Luigiego - ilustracja #5Mario & Luigi to podseria gier o przygodach Mario utrzymanych w konwencji RPG. Na pierwszą wspólną misję para bohaterów ruszyła w 2003 roku na konsoli Game Boy Advance. Gry tego typu cechuje połączenie typowej platformowej rozgrywki z elementami RPG, czyli rozwojem postaci, bardziej rozbudowaną fabułą i podobnymi aspektami. Gra Mario & Luigi: Dream Team zostanie wydana przez Nintendo 12 lipca tego roku w Europie.

  1. Oficjalna strona Nintendo