Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 14:51

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Pokemon: Generations, Of Guards And Thieves, AscendAoN i Home Sheep Home 2)

W najnowszym odcinku Darmówek polecamy m.in. fanowskie klony serii Pokemon i Guitar Hero, mroźną grę wspinaczkową, sieciową skradankę i nowe MMORPG autorów Runes of Magic.

Witajcie w siedemnastym odcinku naszego cyklu omawiającego najciekawsze pecetowe gry darmowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka. Tekstowi tradycyjnie towarzyszy materiał video przygotowany przez Heda.

Pokémon: Generations

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Pokemon: Generations, Of Guards And Thieves, AscendAoN i Home Sheep Home 2) - ilustracja #2

Pokémon: Generations to pecetowe RPG wzorowane na szalenie popularnym cyklu firmy Nintendo. Grafika jest w pełni trójwymiarowa, ale podstawowe założenia nie uległy dramatycznym zmianom. Zadaniem graczy jest więc gromadzenie i tresowanie tytułowych stworków, a następnie wystawianie ich do bitew z podopiecznymi innych treserów. Z tą różnicą, że tutaj starcia rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Polecamy szybkie pobranie tej gry zanim dowiedzą się o niej prawnicy Nintendo.

Guitar Gods

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Pokemon: Generations, Of Guards And Thieves, AscendAoN i Home Sheep Home 2) - ilustracja #3

Ukazała się również pierwsza grywalna wersja Guitar Gods. Jest to nic innego jak darmowy klon serii Guitar Hero. Obecnie dostępne są dwie piosenki, ale kolejne już są w drodze. Autorzy przygotowali również sieciowe rankingi, pozwalające na porównanie własnych dokonań z osiągnięciami innych graczy.

  1. Guitar Gods – pobierz grę

Of Guards And Thieves

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Pokemon: Generations, Of Guards And Thieves, AscendAoN i Home Sheep Home 2) - ilustracja #4

Of Guards And Thieves to z kolei skradanka nastawiona na zabawę wieloosobową. Rozgrywka polega na starciach dwóch grup graczy. Jedna z nich wciela się w złodziejów, a druga drużyna kieruje strażnikami. Ci pierwsi potrafią korzystać z osłon i kryć się w cieniu. Natomiast ich przeciwnicy są wolniejsi, ale za to uzbrojeni po zęby. Naraz bawić się może szesnaście osób na jednej mapie. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki, z różnymi wymogami zwycięstwa dla każdej strony.

  1. Of Guards And Thieves – pobierz grę

AscendAoN

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Pokemon: Generations, Of Guards And Thieves, AscendAoN i Home Sheep Home 2) - ilustracja #5

AscendAoN to survivalowa gra wspinaczkowa. Jej akcja toczy się na skutym lodem łańcuchu górskim, a naszym zadaniem jest przeżycie i dotarcie do wieży pozwalającej wezwać pomoc. Przetrwanie wymaga gromadzenia zapasów, a większość cennych przedmiotów znajduje się na szczytach gór. Dostanie się do nich ułatwia toporek i linka z hakiem. Mechanika wspinaczki jest świetnie dopracowana i wyprawy zapewniają masę satysfakcji. Dodatkową zaletą jest nietypowy styl graficzny korzystający z cel-shadingu.

  1. AscendAoN – pobierz grę

Darmowy klasyk: Home Sheep Home 2

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Pokemon: Generations, Of Guards And Thieves, AscendAoN i Home Sheep Home 2) - ilustracja #6

Home Sheep Home 2 to świetna mieszanka gry logicznej i platformówki. Na każdym poziomie zadaniem gracza jest bezpieczne doprowadzenie trzech owieczek do punktu docelowego. Każda z nich ma inny rozmiar i wagę, co wpływa na jej mobilność. Skuteczne ukończenie wyzwań wymaga wykorzystania unikalnych właściwości wszystkich owiec, w czym pomaga rozbudowany silnik fizyczny. Gra jest wybornie wykonana. Na kreskówkową grafikę patrzy się z prawdziwą przyjemnością, a poziomy cechuje bardzo duża różnorodność wyzwań.

  1. Home Sheep Home 2 - zagraj

Free-2-Play

Dragon’s Prophet

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Pokemon: Generations, Of Guards And Thieves, AscendAoN i Home Sheep Home 2) - ilustracja #7

Wystartowała wreszcie otwarta beta Dragon’s Prophet, czyli nowego MMORPG autorów Runes of Magic. Najbardziej charakterystycznym elementem tego projektu są tytułowe smoki. Gra koncentruje się na hodowaniu i tresowaniu pokrytych łuskami bestii oraz wykorzystywaniu ich do podróży oraz walki z innymi graczami. Starcia są mocno zręcznościowe i bardzo dynamiczne. Autorzy postawili głównie na tryb PvP, ale w wirtualnym świecie na graczy czeka również tysiąc fabularnych przygód.

  1. Dragon’s Prophet – strona oficjalna gry

Pięć poprzednich odsłon cyklu:

  1. 31 maja 2013 (zwycięzca ankiety: Pioneer)
  2. 23 maja 2013 (zwycięzca ankiety: N 2.0)
  3. 15 maja 2013 (zwycięzca ankiety: Transphoria)
  4. 8 maja 2013 (zwycięzca ankiety: Neverwinter)
  5. 24 kwietnia 2013 (zwycięzca ankiety: Cry of Fear)
TWOIM ZDANIEM

Która darmówka z 5 czerwca jest najlepsza?

Pokémon: Generations
63,6%
Of Guards And Thieves
17,4%
Dragon’s Prophet
9,2%
Home Sheep Home 2
3,6%
Guitar Gods
3,1%
AscendAoN
3,1%
Zobacz inne ankiety