Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Of Guards and Thieves (PC)
OkładkaOf Guards and Thieves (PC)

Of Guards and Thieves PC

Taktyczna strzelanina z widokiem z góry, przygotowana z myślą o rozgrywce wieloosobowej. Stajemy po stronie jednej z drużyn - strażników lub złodziei - i uczestniczymy w potyczkach na pogrążonych w półmroku mapach.

Akcji | zagraj za darmo | taktyczne | sieciowe | top-down | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Of Guards and Thieves Premiera PC

wczesny dostęp

16lipca2014

październik2021

Steam

październik2021

producent: Subvert Games wydawca: Subvert Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Of Guards and Thieves

Door Kickers

Modern Combat 5: Blackout

Spy Chameleon: RGB Agent

Of Guards and Thieves to przygotowana z myślą o rozgrywce wieloosobowej taktyczna strzelanina, skupiająca się na rywalizacji dwóch ośmioosobowych drużyn. Gra w umiejętny sposób łączy w sobie cechy strzelanin typu top-down, gier FPS, skradanek i sandboksów, a za jej powstanie odpowiada niezależne, dwuosobowe studio Subvert Games.

Akcja gry toczy się na pogrążonych w półmroku mapach, umiejscowionych zarówno we wnętrzach budynków jak i na otwartej przestrzeni. Opowiadamy się po stronie strażników lub złodziei i wybieramy jedną z 8 dostępnych klas, różniących się cechami indywidualnymi oraz rodzajem wykorzystywanej broni. Grając jako złodziej, naszym zadaniem będzie wykradnięcie określonego przedmiotu i ucieczka do miejsca ewakuacji. W roli strażnika będziemy musieli nie dopuścić do kradzieży, eliminując podkradających się złodziei. Zadanie to utrudnia fakt, że złodzieje wyposażeni w noktowizory mogą poruszać się swobodnie w zupełnej ciemności i przechodzić przez okna czy szyby wentylacyjne. Za to strażnicy, mimo, iż obdarzeni większą ilością punktów zdrowia, widzą tylko oświetlony obszar mapy, pomagając sobie latarkami.

Wbrew temu co sugerowałby tytuł, gra nie ogranicza się tylko do rywalizacji strażników i złodziei. W zależności od serwera możemy toczyć pojedynki np. między ocalałymi i zombie, czy też gwardią narodową i terrorystami. Każdy z dość dużej ilości trybów rozgrywki, takich jak Bomb defusal, Team deathmatch, Assassination, VIP escort czy Zombie invasion cechuje się nieco innymi warunkami zwycięstwa. Kluczem do sukcesu jest jednak zawsze umiejętne wykorzystanie światła i cienia oraz dobry słuch - bardzo pomocny w grze okazać się bowiem może odgłos zbliżających się w ciemności kroków, bądź włączania i wyłączania światła.

Rozwój wypadków obserwujemy w widoku z góry, ze schematycznie zaznaczonym rozkładem pomieszczeń, drzwi, okien itp. Grafika wykonana została w zabawnym, kreskówkowym stylu – na uwagę zasługują efekty świetlne oraz systemy zmieniającej się pory dnia i pogody. Of Guards and Thieves stworzono na popularnym silniku Unity, pozwalającym na cross-platformową grę użytkownikom systemów Windows, Linux i MacOS. Uczestnictwo w grze jest darmowe, jednak autorzy przewidzieli możliwość wykupienia członkostwa premium, dzięki czemu zyskamy szereg bonusów i udogodnień.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: max 16  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Of Guards and Thieves: 12+

Of Guards and Thieves Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows XP