Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitchiOSAND
Okładka Door Kickers (PC)

Door Kickers

Dwuwymiarowa strategia taktyczna, będąca debiutanckim dziełem rumuńskiego studia KillHouse Games.

Strategiczne | taktyczne | 2D | policyjne | indie

Okładka Door Kickers (PC)

data premiery gry:

20paź2014

PC

12cze2015

iOS

4wrz2015

AND

26gru2020

Switch

Door Kickers to strategiczna gra taktyczna, w której wcielamy się w dowódcę policyjnych oddziałów SWAT. Za produkcję tytułu odpowiada kilkuosobowe niezależne studio deweloperskie KillHouse Games z Bukaresztu. Tytuł jest pierwszym dziełem rumuńskich twórców. Część środków na jego produkcję zdobyli na oficjalnej stronie gry, sprzedając dostęp do jej wczesnej wersji alfa i beta, na wzór modelu przyjętego w internetowym serwisie Kickstarter.

Twórcy Door Kickers postawili na realizm, udostępniając graczom szereg rzeczywiście istniejących gadżetów i broni oraz umożliwiając stosowanie rożnych strategii zapewniających zwycięstwo. Dwuwymiarowe pole gry obserwujemy z góry, co pozwala szybko zorientować się w układzie pomieszczeń oraz zaplanować kolejne działania. Rozgrywka odbywa się w czasie rzeczywistym z możliwością włączenia aktywnej pauzy. Gracze sterują kilkuosobowym oddziałem i to od nich zależy jaką strategię obiorą, z którego miejsca zaatakują przeciwników i jak się z nimi rozprawią. Sukces zależy od naszej precyzji, skoordynowania akcji oraz wykorzystania otoczenia i rozkładu pomieszczeń. Zabawę uprzyjemnia nam AI przeciwników, którzy są wymagający i potrafią wykorzystać nasze pomyłki.

W trakcie wielu rodzajów misji ratujemy zakładników z rąk uzbrojonych szaleńców, chronimy VIP-ów, atakujemy kryjówki handlarzy narkotyków i eskortujemy więźniów. Polem naszych działań są rezydencje, obiekty przemysłowe, banki, ambasady itd. Misje generowane są losowo, ale mogą zostać również opracowane przez graczy w specjalnym edytorze, pozwalającym także na budowanie nowych lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Door Kickers

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Door Kickers

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
Wieści ze świata (MiiVerse, PUBG, Mario + Rabbids: Kingdom Battle, Door Kickers: Action Squad) 29/8/2017
Wieści ze świata (MiiVerse, PUBG, Mario + Rabbids: Kingdom Battle, Door Kickers: Action Squad) 29/8/2017

wiadomość29 sierpnia 2017

Dziś piszemy o końcu MiiVerse, ciekawych statystykach, które SteamSpy wygrzebało o graczach Playerunknown's Battlegrounds, premierze Mario + Rabbids: Kingdom Battle i zapowiedzi Door Kickers: Action Squad. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Door Kickers - wyważamy drzwi mobilnej perełki
Door Kickers - wyważamy drzwi mobilnej perełki

wiadomość7 września 2015

W kolejnej mobilnej perełce tygodnia przedstawiamy Door Kickers od studia KillHouse Games. Jest to produkcja taktyczna, w której kierujemy policyjnym oddziałem SWAT.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Fallout Shelter, Space Marshals, Metal Slug Defense)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Fallout Shelter, Space Marshals, Metal Slug Defense)

wiadomość19 sierpnia 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Fallout Shelter, Space Marshals, Metal Slug Defense, Door Kickers i Furdemption.

Door Kickers – strategia o akcjach SWAT trafi na tablety
Door Kickers – strategia o akcjach SWAT trafi na tablety

wiadomość22 kwietnia 2015

Studio KillHouse Games pracuje nad konwersją na tablety udanej pecetowej strategii Door Kickers, która pozwala na objęcie dowództwa nad oddziałami SWAT.

Door Kickers - symulator oddziałów SWAT ukaże się 20 października
Door Kickers - symulator oddziałów SWAT ukaże się 20 października

wiadomość7 października 2014

Studio KillHouse Games poinformowało, że gra Door Kickers, będąca swego rodzaju symulatorem operacji oddziałów SWAT, ukaże się w pełnej wersji na komputerach PC 20 października bieżącego roku.

PC
iOS
AND
Switch