Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 września 2015, 13:10

autor: Góral

Door Kickers - wyważamy drzwi mobilnej perełki

W kolejnej mobilnej perełce tygodnia przedstawiamy Door Kickers od studia KillHouse Games. Jest to produkcja taktyczna, w której kierujemy policyjnym oddziałem SWAT.

Niemal rok temu studio KillHouse Games wydało na PC-tach ciekawą grę strategiczną Door Kickers. Produkcja pozwalająca pokierować policyjnym oddziałem SWAT spotkała się z dobrym przyjęciem i po kilku miesiącach trafiła na urządzenia firmy Apple, a dokładniej pisząc na iPady, gdyż tytuł nie został przystosowany do działania na smartfonach. Od tamtej pory minęło trochę czasu, który deweloperzy spożytkowali na przeniesienie gry na Androida.

Rzeczona wersja zadebiutowała w sklepie Google Play w minionym tygodniu i dostępna jest w cenie około 21 zł. Co ciekawe, najnowsze wydanie Door Kickers przeznaczone jest nie tylko dla użytkowników tabletów, ale także posiadaczy telefonów z dużym ekranem, czyli tak zwanych phabletów. Z opublikowanej przez twórców wiadomości wynika, że grą można się bawić na urządzeniach o przekątnej ekranu minimum 5,7 cala. Jeżeli więc dysponujecie odpowiednim sprzętem, to z pewnością warto zainteresować się tym tytułem, który w wersji na iOS zgarnął jeszcze lepsze oceny niż oryginalna edycja na PC-ty.

Co do samej gry. Jak już wspomniałem wcześniej, wcielamy się w niej w dowódcę oddziału SWAT, który jest wysyłany na najniebezpieczniejsze misje. Twórcy przygotowali łącznie aż 80 zadań, które uzupełniane są przez generator losowych leveli, dzięki czemu rozgrywka wystarcza na długie godziny.

Zabawa opiera się na kilku elementach. Do naszych zadań należy dobranie ekwipunku dla podwładnych, a następnie zaplanowanie całej akcji. Po przeanalizowania sytuacji, ustalamy kierunki w których mają podążać policjanci. Akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, więc podczas rozgrywki musimy brać pod uwagę szereg czynników, chować się za ścianami, wykorzystywać posiadany sprzęt, a w razie potrzeby włączyć pauzę, by zastanowić się co dalej.

Krótko pisząc, jest to świetny miks strategii, gry taktycznej i akcji, który dodatkowo doskonale sprawdza się na ekranach dotykowych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.